Newsroom

#49 Muzyczny Alarm: Styczeń 2023

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

W tym miesiącu polecamy zaledwie dwie muzyczne premiery, ale za to zapowiadają się owocnie. Ten miesiąc będzie zdecydowanie należał do rockowego Maneskin, którzy wciąż po wygraniu w Konkursie Piosenki Eurowizji, wzbudzają spore zainteresowanie. Nadchodzi także premiera nowego albumu Sam_ Smith_, po ich ogromnej przemianie, nie tylko muzycznej, ale także wizualnej, biorąc pod uwagę choćby coming out jako osoba niebinarna. Czy nadchodzi rewolucja? Muzyczna z całą pewnością tak.

Måneskin – „RUSH!”

Data premiery: 20.01.2023 r.

Włoski zespół, o którym każdy już z pewnością słyszał, powraca 20 stycznia ze swoim trzecim albumem studyjnym. Założony przez czwórkę muzyków w 2016 roku w Rzymie, błyskawicznie zaczął zdobywać popularność i fanów na całym świecie po tym, jak w zeszłym roku wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji. Twórczość Måneskin wyróżnia się i bez względu na to, czy są to utwory takie jak rockowe „Zitti e buoni”, który zapewnił zespołowi wygraną wspomnianej Eurowizji czy bardziej spokojne ballady takie jak „The Loneliest” z nadchodzącego krążka, nie ma wątpliwości z czyją muzyką mamy do czynienia. „RUSH!” stanowi podsumowanie kilkunastu miesięcy intensywnego życia muzyków w trasie, surowej dyscyplinie oraz pośpiechu i do tego też odnosi się jego tytuł. Tym razem, w przeciwieństwie do poprzednich płyt, artyści skupili się na różnicach pomiędzy sobą oraz tym, jak ta różnice się spotykają i budują wyjątkową tożsamość całego zespołu. Oprócz spokojnego „The Loneliest” album „RUSH!” promują rockandrollowy „Supermodel”, który ukazał się na wiosnę tego roku czy wydany w grudniu zadziorny „LA FINE”. Pomimo różnic w stylistyce, we wszystkich słychać charakterystyczne cechy muzyki Måneskin. Zapowiada się bardzo różnorodna i bardzo ciekawa płyta. Czekam z niecierpliwością.

Premierę płyty poleca: Agata Samsel


Tutaj możesz kupić płytę

Sam Smith – “Gloria”

Data premiery: 27.01.2023 r

Nadchodzi nowość i odsłona muzyczna, jakiej do tej pory nie znaliśmy. Mowa o albumie “Gloria”, którą wydaje Sam Smith jeszcze w tym miesiącu. Ten krążek można potraktować jako debiutancki, a nawet mianować go potencjalnym kandydatem na podbicie list przebojów. Singiel “Unholy” to doskonały dowód na to, że nadchodzi rewolucja w twórczości muzyk_. Utwór szturmem podbił serca słuchaczy, a na Tik Toku zachęcił użytkowników do tworzenia viralowych nagrań. Na ten moment nie wiemy zbyt wiele na temat tego wydawnictwa, ale obserwując czujnie przemianę artyst_ możemy mieć pewność, że doświadczymy nieoczekiwanego. Jeśli lubicie tego typu zmiany i odrodzenie artystów, to wyczekujcie koniecznie 27 stycznia, bo właśnie wtedy nastąpi uroczysta premiera omawianego albumu.

Premierę płyty poleca: Sara Migaj


Tutaj możesz kupić płytę