Newsroom

#59 Muzyczny Alarm: listopad 2023

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Zanim wejdziemy w spokojniejszy grudzień, to przed nami kłania się energetyczny listopad, który nie stroni od premier wszelakiego rodzaju. To właśnie w przyszłym miesiącu świat ujrzy mnóstwo ciekawych premier, a te, które najbardziej przykuły naszą uwagę, zebraliśmy dla Was poniżej.

Maneskin – “RUSH! (Are you coming?)”

Data premiery: 10.11.2023 r

Wydawca: Sony Music

Po ogromnym sukcesie, jaki uzyskał album “RUSH!” – a jest to 1,4 miliarda odtworzeń – zespół Maneskin zdecydował się wypuścić dla fanów specjalną, rozszerzoną edycję. Nowe wydanie będzie zawierało aż pięć dodatkowych utwór, w tym zaprezentowany już singiel “Honey (Are you coming?)”. Zespół postanowił zadbać także o aspekt wizualny, dlatego nie lada gratką jest nabycie rozszerzonego wydawnictwa w wielu, przeróżnych wariantach: w sprzedaży znajdziecie dwie wersje CD oraz aż trzy winylowe – dla każdego coś dobrego! Czekamy na premierę i oczywiście na fizyczny krążek.

Post Malone – “The Diamond Collection”

Data premiery: 17.11.2023 r

Wydawca: Universal Music

Post Malone absolutnie świadomy swojego światowego sukcesu, postanowił zebrać wszystkie single, które otrzymały status diamentowych i umieścić je na nowej płycie “The Diamond Collection”. Tym sposobem słuchacze, którzy najchętniej wracają do popularnych utworów muzyka, będą mogli nabyć wspomniany krążek i zatracić się w uwielbianych kawałkach. Na wydawnictwie “The Diamond Collection” udało się zmieścić artyście aż 18 utworów, które podbiły serca słuchaczy na całym świecie.

Premiery płyt poleca: Sara Migaj

LemON – “Piątka”

Data premiery: 24.11.2023 r

Tegoroczna jesień obfituje w wiele ciekawych muzycznych premier, a jedna z tych, na które najbardziej czekam to „Piatka” zespołu LemON. Album zapowiadają single „Ptaki”, „Dużo Ciebie mi” oraz niedawno wydany „Chamski”, choć tym przymiotnikiem absolutnie nie można określić grupy LemON. Warto wspomnieć, że w preorderze można zamówić limitowane wydanie, które będzie zawierać dodatkowy album. Będzie to „LemON – Live Akustycznie, do którego materiał zarejestrowano w trakcie jednego z koncertów Jubileuszowej Trasy dziesięciolecia zespołu. Muszę przyznać, że bardzo mnie to cieszy, ponieważ miałam okazję być na takim koncercie i był zachwycający i pełen muzycznych emocji. Cieszę się, że będzie można wrócić pamięcią do tych występów za pośrednictwem albumu. Premiera już 24 listopada!

Premierę płyty poleca: Martyna Adamowska

Dawid Tyszkowski – “Mój kot zaginął i już raczej nie wróci”

Data premiery: 17.11.2023 r

Wydawca: Fonobo Label

Po świetnym przyjęciu minialbumu “Nadal nie śpię” w 2022 roku, Dawid Tyszkowski wraca w tym roku z debiutanckim albumem długogrającym. Podobnie jak wcześniej, producentem albumu jest Patrick The Pan. “Mój kot zaginął i już raczej nie wróci”, taki tytuł dość mocno mnie zaskoczył, ale też zaintrygował, głównie ze względu na swoją długość. Z całej płyty z pewnością będą wylewały się ogromne ilości emocji, pewnie w większości melancholijne i smutne, o których mało kto potrafi opowiadać, aż tak pięknie jak Dawid. Ostatni singiel, “Wiem, że Ci ciężko”, który pojawił się 20 października, budzi jeszcze większe podekscytowanie przed premierą płyty!

Premierę płyty poleca: Karolina Szumlak

Mery Spolsky – “Erotik Era”

Data premiery: 10.11.2023 r

Wydawca: Kayax

Mery Spolsky zadebiutowała w 2017 roku albumem „Miło było Pana poznać” i od tamtej pory nie daje o sobie zapomnieć. Z każdym kolejnym wydawnictwem zaskakuje coraz bardziej, a każdy jej pomysł okazuje się strzałem w dziesiątkę. Tym razem przyszedł czas na kolejną w dorobku wokalistki płytę. „Erotik Era” to jak sama artystka mówi „opowieść o niezależności, miłości do siebie i oda do własnego ciała”. Kawałki o przewrotnych tytułach jak: „Disko in my pussy”, „Smutasy i Kutasy” czy „Your orgazm is my religion” intrygują i wzbudzają emocje, a to w przypadku Mery jest najważniejsze. Album promują single „Suka” i „Maria przed ołtarzem”. Premiera krążka już 10 listopada właśnie wtedy rozpocznie się Erotik Era! Czekacie?

Premierę płyty poleca: Oliwia Nowak