Newsroom

#40 Muzyczny Alarm: Styczeń 2022

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Nasza redakcja przenosi się w przyszłość, która czai się tuż za rogiem. Dziś zdradzimy Wam, na jakie premiery płyt warto czekać w nowym roku, a dokładniej w styczniu. Sprawdźcie, kogo muzyka otuli nas już w najbliższym miesiącu.

Years & Years – “Nightcall”

Data premiery płyty: 21.01.2022 r

Years & Years jako zespół po drugiej płycie przeszedł sporą rewolucję i przegrupowanie w szeregach. Jest spora szansa, że ominęła Was ta informacja, więc spieszę z wyjaśnieniem. Y&Y od jakiegoś czasu nie jest już projektem trzech chłopaków: Olly’ego, Mike’a i Emre’go. W marcu tego roku zespół “przebranżowił się” na projekt stricte Olly’ego, Mike dołączy do zespołu na koncertach, natomiast Emre skieruje się bardziej w stronę produkcji. Jestem ogromnie ciekawa, czy takie odświeżenie i zmiana w szeregach przełoży się na bardziej pozytywny, czy negatywny skutek dla zespołu. Wróć, projektu. Po pierwszych singlach, czyli “Starstruck”, “Crave” i “Sweet Talker” – dosyć ciężko mi to stwierdzić. Daję sobie jeszcze czas na przesłuchanie całości materiału. Nowe utwory są dobre, ale boje się, że już nigdy nie zostanę tak pozytywnie zachwycona jak przy pierwszym albumie. Przekonamy się za trzy tygodnie!

Premierę płyty poleca: Dominika Tarka


Wesprzyj twórczość Years & Years i zamów album “Night Call”


Aurora – The Gods We Can Touch

Data premiery płyty: 21.01.2022 r

Stała się Prometeuszem, który z niespotykaną siłą wykrzykiwał „Giving In To The Love”. Była też boginką Afrodytą przystrojoną w perły i snującą piękne wizje miłości w „Exist For Love”. Jednak w 2022 roku odsłoni przed nami wiele więcej swoich boskich wcieleń. Norweska artystka Aurora powraca z trzecim albumem studyjnym „The Gods We Can Touch”. W każdym z 15 utworów przyjdzie nam poznać innego boga oczami artystki. Jak sama pisze: „Dawno temu, kiedy pojawiła się koncepcja bogów i bogiń, byli oni bardziej ludzcy, bliżsi nam i niemalże podatni na nasz dotyk. Co najważniejsze, mieli swoje wady”. Płyta promowana m.in. singlami “Heathens” czy “Cure For Me” ukaże się 21 stycznia. Za stołem producenckim albumu Aurory ponownie pojawi się Magnus Skylstad, a od strony instrumentalnej wsparcie zapewnią: gitarzysta Fredrik Svabø, pianista Askjell Solstrand, francuska wokalistka Pomme oraz akordeonista Per Arne Glorvigen.

Premierę płyty poleca: Martyna Nowak


Wesprzyj twórczość Aurory i zamów album “The Gods We Can Touch”


Ewa Farna – UMAMI

Data premiery płyty: 21.01.2022 r

Płyta Ewy Farnej, to coś, na co naprawdę bardzo czekam. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że dla fanów artystki, będzie to jedna z bardziej wyczekanych płyt. “UMAMI” swoją premierę w Polsce będzie miało nieco później niż w Czechach, bo 21 stycznia. Jednak to na polskiej płycie ma być niespodzianka, o której na razie jeszcze prawie nic nie wiadomo. Jak mówi sama Ewa, ważne było dla niej, aby piosenki nie miały tylko dobrego brzmienia, lecz niosły ze sobą ważny przekaz. Piosenkarka chce, abyśmy przez nową płytę poznali istotne dla niej wartości, to jaką jest osobą i zobaczyli, jak zmieniła się na przestrzeni tych kilku lat, gdy z nastolatki stała się kobietą. Dużą wagę przywiązuje do tekstów, by były one autentyczne. Słychać to już na singlach promujących nadchodzący album. “Ciało”, które zbierało właściwie same bardzo pozytywne recenzje, “No nie” i najnowszy utwór “Wersja 2.0”, który jest nieco nostalgiczny i bardzo wzruszający. Przy tworzeniu płyty Ewa współpracowała z Mery Spolsky, Margaret i Kacezetem, Mikołajem Trybulcem, Sarsą oraz Magdą Wójcik, która współpracuje z  Sanah przy pisaniu tekstów. Z takim składem płyta będzie na pewno rewelacyjna i nie mogę się doczekać jej premiery.

Premierę płyty poleca: Karolina Szumlak


Wesprzyj twórczość Ewy Farnej i zamów album “UMAMI”


The Luminers – Brightside

Data premiery płyty: 14.01.2022 r

Jeśli wśród nowości muzycznych brakuje Wam kojących duszę dźwięków, to zdecydowanie ucieszy Was nadchodząca premiera albumu “Brightside” zespołu The Lumineers. Grupa po ponad dwóch latach od wydania swojego ostatniego krążka, powraca z zupełnie nowym materiałem. Artyści zdradzili, że jest to jeden z najbardziej spontanicznych albumów w ich twórczości, bo zawarte na nim utwory powstały podczas dwóch sesji – wiosennej i zimowej 2021 roku. Wydawnictwo będzie składało się z 9 utworów, z czego trzy z nich to znane już słuchaczom single, które zapowiadały premierę płyty: “A.M. Radio”, tytułowe “Brightside” oraz “Big Shot”. Już 14 stycznia usłyszymy, co jeszcze zespól ma w zanadrzu. Czekamy!

Premierę płyty poleca: Sara Migaj


Wesprzyj twórczość The Lumineers i zamów album “Brightside”