Newsroom

#37 Muzyczna Ściąga: 20-27.03

Fot. Michał Klusek

Fot. Michał Klusek

Miniony tydzień określiłabym mianem jednej wielkie niespodzianki. Pojawiło się wiele nowości, których po prostu się nie spodziewałam, ale z ogromną przyjemnością je przytuliłam! Jestem totalnie zachwycona muzyczną stroną Macieja Musiałowskiego w pięknym duecie z Julią Wieniawą, cieszę się, że Sanah tak prężnie się rozwija, ogarnia mnie szok, że w końcu The Veronicas powracają (i to nie z jedną płytą), a do tego jestem totalnie wzruszona dokumentem Demi Lovato. To był magiczny tydzień. Czytajcie i oczywiście – słuchajcie!

Milionowy sukces Macieja Musiałowskiego & Julii Wieniawy

W Walentynki na platformę Storytel trafił serial “Random”, w którym głównymi bohaterami są: Buka12 (Maciej Musiałowski) oraz Jantar91 (Julia Wieniawa). Produkcja szybko okazała się totalnym hitem, ale to co mnie najbardziej zaciekawiło to utwór “Zabierz tę miłość”, który promuje tę historię. Za całokształtem kompozycji stoi Maciej Musiałowski osobiście, który utwór ten zaczął pisać na początku pandemii, następnie pokazał go twórcom “Random”, którzy przyjęli go ze sporym entuzjazmem. To, co musiał zrobić dodatkowo artysta, to napisać zwrotkę dla Julii Wieniawy, z czego powstał niesamowicie wzruszający duet. Mam nadzieję, że dla Maćka nie jest to jednorazowa muzyczna przygoda, bo rzadko spotyka się tak niesamowite emocje w muzyce. Posłuchajcie i koniecznie zapoznajcie się z love story, jakiego jeszcze nie było, a mowa oczywiście o “Random“.

Sanah w nowej odsłonie

Utwór “2:00” to najnowsza propozycja od Sanah, która została zaprezentowana wraz z teledyskiem. Artystka podkreśla, że tym razem chciała pokazać siebie w troszkę innym świetle. Dodatkowo Sanah apeluje, by wczuć się w klimat tego klipu i obejrzeć go na dużym ekranie, zamiast na telefonie. Kolejna nowość od artystki pokazuje, że wciąż ma ona głowę pełną pomysłów i że pomimo debiutu, który miał miejsce całkiem niedawno, nie planuje spocząć na laurach – tym samym już w maju otrzymamy jej kolejny długogrający album zatytułowany “Irenka”!


Wesprzyj Sanah i zamów album “Irenka” w przedsprzedaży

Podwójny powrót The Veronicas

Siostry Origliasso z zespołu The Veronicas po raz kolejny kazały czekać nam długo na swój kolejny album, bo ich ostatnie wydawnictwo ukazało się w 2014 roku. Bez wcześniejszych zapowiedzi bliźniaczki zaskoczyły swoich słuchaczy nowym utworem “Godzilla”, który jest zapowiedzią ich powrotu… i aż dwupłytowego albumu! Artystki zdecydowały nie marnować zebranego materiału i tym samym w maju ukaże się ich ostrzejszy krążek “Godzilla”, natomiast w lipcu bardziej intymne “Human”. Oba albumy są już w przedsprzedaży, ale niestety na ten moment wyłącznie na zagranicznym rynku. Dodatkowo siostry zapowiedziały trasę koncertową po rodzinnej Australii, która odbędzie się w czerwcu.

Premiera intymnego dokumentu Demi Lovato

Długo zapowiadany dokument “Dancing with the Devil” właśnie ujrzał światło dzienne. Na ten moment fani mogą obejrzeć 2 dostępne odcinki, natomiast kolejne części ukażą się 30 marca i 6 kwietnia. Jest to niezwykle intymny materiał Demi Lovato, w którym dowiadujemy się o tym, z jakimi problemami spotykała się artystka od początku swojej kariery aż dotąd. Wokalistka także zdejmuje maskę, którą nosiła przez te wszystkie lata i szczerze opowiada o swoim uzależnieniu oraz przedawkowaniu. W materiale pojawiają się także fragmenty dokumentu, który był nagrywany tuż przed całą sytuacją związaną z narkotykami. W związku z zaistniałymi faktami Demi postanowiła podzielić się wyłącznie ważnymi rzeczami, które uchwyciła wtedy kamera. To niesamowita podróż, którą powinien obejrzeć każdy, kto nie do końca rozumie, dlaczego tak wiele młodych artystów przedawkowało. Oprócz samego dokumentu Demi postanowiła opowiedzieć o swojej historii także w postaci muzycznej, która trafi w ręce słuchaczy już 2 kwietnia.


Wesprzyj Demi i zamów jej album “Dancing with the Devil… The Art of Starting Over”