Newsroom

#31 Muzyczny Alarm: Kwiecień 2021

Dziś krótko, zwięźle i na temat. W kwietniu nie zaleje nas muzyczny deszcz, ale za to na pewno pojawi się kilka ważnych premier, którym warto się przyjrzeć! Sprawdź, na jakie premiery czeka nasza redakcja.

Taylor Swift – Fearless (Taylor’s Version)

Data premiery: 9 kwietnia 2021

Taylor Swift przeszła wiele w kwestii praw do swojej muzyki, dram z wytwórniami i… ogólnie rzecz biorąc ze wszystkim. Następstwem jednej z takich krzywych akcji jest w sumie ciekawy eksperyment, który zapowiedziała kilka miesięcy temu, a teraz wkrótce poznamy jego efekty. Mianowicie – po tym, jak przeszła do nowej wytwórni Universal Music a Scooter Braun zabrał jej część praw do wcześniej wydanych piosenek, postanowiła nagrać poprzednie płyty raz jeszcze – i nazwać je “Taylor’s Version”. Jestem ciekawa, jak odświeży swoje stare klasyki – na pierwszy rzut poszła płyta “Fearless”. Czy bardzo będą różnić się od oryginałów? Na pewno istotnym faktem jest to, że przez te wszystkie lata jej głos oczywiście się rozwinął – więc nowe wersje będą jeszcze lepsze pod tym względem. A do tego, nowe niewydane piosenki. Jako fanka ogromnie nie mogę się doczekać!


Wesprzyj Taylor i zamów płytę “Fearless (Taylor’s Version)”Premierę poleca: Dominika Tarka

Low Island – “If You Could Have It All Again”

Data premiery: 16 kwietnia 2021

Po wielu latach tworzenia muzyki, zespół pochodzący z Wysp Brytyjskich wypuści na świat swój debiutancki album “If You Could Have It All Again” prosto spod skrzydeł swojej własnej, świeżo założonej wytwórni Emotional Interference. O tym, jaki będzie ten krążek, opowiedział nam członek zespołu – Jacob Lively – który podkreślił, że na albumie przede wszystkim tematem przewodnim jest moment, w którym wkraczamy w swoją dwudziestkę i zaczynamy wątpić we wszystko, co robimy oraz w to, co nas otacza. Niezwykle klimatyczne wydawnictwo, ma na celu pomóc w akceptacji siebie i poradzenie sobie z młodzieńczym niepokojem, który drzemie w wielu z nas. Low Island to niesamowicie obiecujący zespół, a ich krążek, który mieliśmy okazję już przedpremierowo posłuchać, to kawał świetnie wykonanej roboty. Gorąco więc apelujemy – wyczekujcie tego albumu, bo jest to tego warte!


Wesprzyj Low Island i zamów album “If You Could Have It All Again”


Demi Lovato – “Dancing with the Devil… The Art of Starting Over”

Data premiery: 2 kwietnia 2021

Nadchodzi najprawdopodobniej najważniejsze i kluczowe wydawnictwo w karierze Demi Lovato. Płyta o niezwykle długim tytule: “Dancing with the Devil… The Art of Starting Over” będzie opowiadała o zmaganiach artystki z jej uzależnieniem od narkotyków, czy alkoholu, a także pokaże nam kulisy tego, co do tej pory było niewidzialne. Album ten wychodzi na równi z emitowanym obecnie dokumentem Demi Lovato o tym samym tytule. Artystka po raz pierwszy całkowicie szczerze opowiada swoim fanom o tym, co do tej pory ukrywała – i to nie tylko przed mediami, ale także przed swoimi bliskimi. Nadchodzące wydawnictwo odbieram jako materiał, który pozwoli nam poznać Demi bliżej i dowiedzieć się, kim tak naprawdę ona jest, z czym się zmaga, co ją boli i skąd wciąż bierze siłę do tworzenia. Singiel promujący płytę to pełen emocji utwór, a jeśli reszta albumu jest tak samo chwytająca za serce, to ciężko będzie puszczać to wydawnictwo bez chusteczek u boku.


Wesprzyj Demi i zamów album “Dancing with the Devil… The Art of Starting Over”Premiery płyt poleca: Sara Migaj