Newsroom

#47 Muzyczny Alarm: październik 2022

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Pozwólcie październikowi otulić Was muzycznymi nowościami! Nadchodzący miesiąc będzie zapewne należał do spokojniejszych – nie tylko ze względu na istnie jesienną pogodę, ale także na chwilowe zwolnienie artystów jeśli chodzi o wydawanie płyt, za to nie będziemy mogli narzekać na ilość koncertów. Warto jednak w szczególności przyjrzeć się trzem artystom, którzy już za moment zaserwują swoje muzyczne nowości. Sprawdźcie, na jakie płyty czeka nasza redakcja.

Paula Roma – “Cholerne Pragnienie”

Data premiery: 07.10.2022 r

Paula to debiutantka, która przez ostatnie dwa lata zdobyła wiele serc swoim pięknym, delikatnym głosem i urzekającym charakterem. Jeszcze niedawno – nieśmiała debiutantka, dzisiaj – już bez ogródek powiedzieć można, że to nazwisko zgrabnie i z sukcesem debiutujące na polskiej scenie alternatywnej. Zadebiutowała epką Cześć, tu PAULA ROMA i wdarła się na playlisty wielu z nas. Sama z sentymentem wracam do tych pięknych utworów, które towarzyszyły mi w 2020 i 2021 roku. Jej twórczość to żwawe i rockowe utwory przeplatające się z pięknymi melancholijnymi balladami. Teraz, zapowiedzią całkiem nowego materiału jest utwór Różowe niebo nad Warszawą. Natomiast album – którego premiera już za tydzień, nosi nazwę Cholerne Pragnienie. Nie mogę doczekać się pierwszego, pełnego albumu, bo przyznaje szczerze, że apetyt na ten krążek mam ponadprzeciętny!

Premierę płyty poleca: Dominika Tarka


Wesprzyj twórczość Pauli Romy i zamów album “Cholerne Pragnienie” tutaj

Taylor Swift “Midnights”

Data premiery: 21.10.2022 r.

Wielokrotnie nagradzana, 11-krotna zdobywczyni nagrody Grammy oraz 23-krotna zwyciężczyni Billboard Music Awards, amerykańska piosenkarka powraca tej jesieni ze swoim dziesiątym albumem w karierze. Taylor Swift swój pierwszy kontrakt podpisała w wieku 14 lat, a jej debiutancka płyta została wydana dwa lata później. Od tego czasu zdążyła wyrobić o sobie bardzo dobre zdanie i zdobyć szerokie uznanie krytyków oraz fanów na całym świecie. Album Midnights, zapowiedziany przez Taylor Swift podczas tegorocznej gali MTV Video Music Awards, ma się ukazać 21 października. Po ujawnieniu informacji o albumie na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych pojawiła się zapowiadająca album fraza “Meet me at midnight” (“Spotkaj(cie) mnie o północy”) oraz odliczający czas do premiery zegar. Artystka promuje nadchodzący album również na TikToku, gdzie w serii krótkich filmików ujawnia stopniowo, w losowej kolejności tracklistę płyty. Swój 10 studyjny krążek Taylor określa jako “historie 13 nieprzespanych nocy rozrzuconych w ciągu mojego życia”. Album zapowiada się bardzo ciekawie, a biorąc pod uwagę talent tej artystki i jej dotychczasowy dorobek, czeka nas niewątpliwie porcja świetnej muzyki, a kto wie, może kolejna (i to niejedna) nagroda Grammy?

Premierę płyty poleca: Agata Samsel


Wesprzyj twórczość Taylor Swift i zamów album “Midnights” tutaj

Palaye Royale – “Fever Dream”

Data premiery: 28.10.2022 r

Kanadyjski zespół Palaye Royale przymierza się do wydania czwartego studyjnego albumu w swojej karierze. Świetnym newsem zapewne będzie dla ich najwierniejszych fanów to, że trio uchyliło rąbka tajemnicy i zdradziło, że przy tworzeniu tego wydawnictwa bawili się tak dobrze, jak przy swoim debiucie, a co za tym idzie, zakochali się w tworzeniu wspólnie muzyki na nowo. Wszystko wskazuje na to, że zespół jest w swojej szczytowej formie i już za moment zaserwuje słuchaczom krążek wszech czasów. Czy uda im się pobić swój debiut lub wydać album, który będzie na tyle dobry, by mu stawić mu czoło? Ciężko jest rozkochać fanów na nowo i dać im posmak swojego pierwszego dziecka, ale niejednokrotnie się przekonaliśmy, że wielu artystów właśnie przy swoich kolejny płytach przeżywa prawdziwe odrodzenie.

Premierę płyty poleca: Sara Migaj


Wesprzyj twórczość zespołu Palaye Royale i zamów album “Fever Dream” tutaj