Newsroom

Bastille wracają do Polski!

Fot. Materiały Prasowe

Już 22 listopada, na warszawskim Torwarze, będzie okazja, by usłyszeć na żywo, ten bardzo lubiany w Polsce, brytyjski zespół. Po Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie przyszedł czas na Europę.

Hity takie jak Things We Lost In The Fire czy Pompeii nie raz można było usłyszeć w radiu i najczęściej to z tymi utworami kojarzony jest zespół. Jednak dorobek Bastille jest dużo większy i bardziej różnorodny. Tym razem promowany jest przez nich najnowszy, czwarty w karierze album studyjny “Give Me The Future”. Jak nazwa płyty sugeruje, jest futurystyczna i osnuta wokół rzeczywistości science fiction, która coraz bardziej obecna jest w naszym codziennym życiu. Tematyka albumu skupia się na technologii oraz sztucznej inteligencji i rzuca nam światło na to, co może nadejść w bardzo niedalekiej, tak naprawdę, przyszłości.

Sama konwencja albumu zrodziła się jeszcze przed pandemią, a piosenki powstawały, jak na ironię, w czasie kiedy wszyscy byli uzależnieni od technologii, siedząc zamknięci w domach. Tuż przed ukazaniem się “Give Me The Future” zespół wypuścił tzw. FutureScape Dream Analizer, urządzenie oparte na sztucznej inteligencji, które zbiera i analizuje sny, łącząc je w “zbiorowy, wizualny pejzaż marzeń”. Cała konwencja albumu i sposób jego promocji jest bardzo ciekawy i oryginalny, zespół współpracuje z prawdziwymi firmami technologicznymi oraz zatrudnia sztuczną inteligencję.

Na warszawskim koncercie nie zabraknie również supportu. Przed Bastille wystąpi Alice Merton, artystka o mieszanych niemiecko-kanadyjsko-irlandzkich korzeniach. Będzie okazja usłyszeć materiał z jej najnowszego, drugiego albumu ”S.I.D.E.S.”, który ukazał się w tym roku. Z pewnością pojawią się też starsze kawałki, takie jak choćby singiel „No Roots” z pierwszej płyty wokalistki.

Patrząc na dotychczasowe występy Bastille, 22 listopada możemy się spodziewać show z prawdziwego zdarzenia i koncertu na wysokim poziomie. Takiej okazji nie można przegapić! 

Co, Gdzie, Kiedy?

“Give Me The Future Tour”

wtorek 22.11.2022 godz. 20:00

support: Alice Merton

COS Torwar Warszawa

Bilety: Alter Art, eBilet.pl