Newsroom

#33 Muzyczna Ściąga: 07.02-14.02

W Walentynkowej aurze dostarczamy Wam to, co kochamy najbardziej. Mowa oczywiście o nowościach muzycznych z ostatniego tygodnia! Luty zdecydowanie zalał nas miłością, a mianowicie jest to miłość do nowej muzyki, która wypływała z każdej możliwej strony. Lubimy takie miesiące i przyznajemy, że dziś mieliśmy ręce pełne roboty, żeby wybrać spośród wszystkich nowinek te najlepsze, godne polecenia. Podajemy dalej! Siadajcie wygodnie, czytajcie i zarażajcie się miłością do nowych brzmień.

Rita Ora wydała klubowy mini-album

Rita Ora postanowiła zaskoczyć swoich słuchaczy nowym wydawnictwem, a jest nim EP-ka składająca się z czterech utworów. Na krótko grającej płycie znajdują się pozycje powstałe we współpracy z innymi muzyki tj. David Guetta, Imanbek, Gunna oraz KHEA. Artystka tym razem postawiła na mocno imprezowe klimaty, które zapewne z otwartymi ramionami przyjęłyby kluby muzyczne na całym świecie.

Pale Waves powróciło z nową płytą

Pale Waves w ubiegły piątek wypuściło na świat swój najnowszy krążek “Who Am I?”, który jest drugą studyjną płytą w karierze zespołu. Utrzymując znaną słuchaczom stylistykę, grupa wydała wydawnictwo z mocno rockowym brzmieniem i odważnymi tekstami.

P!nk w duecie z córeczką

Pamiętamy jak jeszcze niedawno P!nk ogłosiła, że po raz pierwszy zostanie mamą. Tymczasem wokalistka pochwaliła się pierwszym wspólnym utworem “Cover Me In Sunshine” z Willow Sage Hart. Fani artystki zastanawiają się, czy może córka P!nk pójdzie w ślady mamy? Posłuchajcie ich wspólnego utworu i dajcie znać, co myślicie!

“Maggie Vision” Margaret ujrzało światło dzienne

Długo zapowiadany album Margaret – “Maggie Vision” – w końcu ujrzał światło dzienne. Wydawnictwo jest swojego rodzaju kontynuacją albumu “Gaja Hornby“, choć jak sama wokalistka podkreśla, dopiero ta najświeższa płyta jest taka, jaką naprawdę chciała żeby jej muzyka była. Artystka uważa, że to właśnie teraz słuchacze mają przyjemność obserwować jej prawdziwy debiut. Wraz z premierą płyty, Margaret wypuściła wspólny klip z Natalią Szroeder do “Sold Out” i tym samym ta druga z artystek miała po raz pierwszy okazję pokazać się w takim wydaniu. Jak myślicie, czy Natalia Szroeder także szykuje zmianę wizerunku? Jesteśmy na tak.


Kliknij tutaj i kup album “Maggie Vision” z legalnego źródła

Smolasty wraca do gry

Odcinając się od komercyjnej muzyki, Smolasty wraca ze swoim nowym albumem “Ghetto Playboy”, w którym gra według własnych zasad. Artysta kilkakrotnie podkreślał, że w branży muzyki popularnej zrobił już wszystko i teraz pora wrócić do korzeni i zając się tym, z czym jest mu najbliżej. Premiera albumu została połączona wraz z publikacją klipu do utworu “Powiedz” w kolaboracji z QRY.

TOLA zapowiedziała premierę swojego solowego albumu

Fani Toli Szlagowskiej w końcu otrzymają płytę, którą artystka zapowiadała przez ostatnie kilka lat. Wraz z utworem “Recycled/Fragile” został ogłaszony tytuł płyty oraz jej data premiery. “Subtitles”, bo tak nazywa się album, trafi w ręce słuchaczy już 26 lutego. Na płycie znajdą się także prezentowane kilka lat temu utwory, takie jak: “Atmosphere” czy “Muse”. Cieszymy się, że Tola w końcu będzie miała przyjemność pokazać światu swoje solowe dziecko, które promowała przez te ostatnie kilka lat – nie możemy się już doczekać!


Kliknij tutaj i zamów album “Recycled/Fragile” z legalnego źródła

Hayley Williams wydała drugą solową płytę

Czy ktoś się spodziewał, że Hayley Williams pomimo świeżo wydanej debiutanckiej solowej płyty “Petals For Armor“, a następnie po akustycznej EP-ce, da fanom jeszcze więcej i wyda drugi studyjny pełnogrający krążek? Tak właśnie się stało i fani otrzymali kolejny album od liderki zespołu Paramore. “Flowers for Vases”, bo tak nazywa się krążek, to drugie pełno prawne solowe dziecko Hayley Williams. Zarówno warstwą liryczną, jak i muzyczną artystka zajęła się osobiście. W planach nie było wydania tego albumu w wersji fizycznej, lecz ciepłe przyjęcie nowej muzyki ze strony słuchaczy zmieniło zdanie Hayley i prawdopodobnie wkrótce będzie można nabyć krążek także na CD lub winylu!

The Pretty Reckless oddają hołd muzyce rockowej

Muzyka rockowa wciąż istnieje i ma się świetnie. Jednak w przypadku zespołu The Pretty Reckless nie mówimy tutaj po prostu o ostrym brzmieniu gitar, a o rockowej muzyce z prawdziwego zdarzenia. O takiej, której chętnie słuchali Wasi rodzice, czy może nawet dziadkowie. Zespół The Pretty Reckless sprawia, że słuchacze mają możliwość zatracić się w klasycznym rocku, pomimo, że jest o świeżynka wydana w XXI wieku, a dokładniej w 2021 roku. Najnowszy album zespołu: “Death by Rock’n’Roll” to krążek, który pokocha każdy koneser mocnego brzmienia. Taylor Momsen wie co robi, a jej koledzy doskonale jej w tym pomagają.


Kliknij tutaj i zamów album “Death by Rock’n’Roll” z legalnego źródła