Newsroom

Weekend z Kazikiem w klubie Stodoła!

Fot. Materiały Prasowe

Wspaniała informacja dla wszystkich fanów Kazika Staszewskiego! W drugi weekend lutego 2023 wokalista Kultu dwukrotnie wystąpi na scenie warszawskiego Klubu Stodoła – 10 lutego z Kwartetem ProForma, a dzień później, 11 lutego, w ramach solowego projektu KAZIK. Jak zwykle uczestnicy koncertów mogą liczyć na długie i energetyczne koncerty, co więcej repertuar w obu koncertach będzie na pewno inny. Bilety na oba wydarzenia są już w sprzedaży!

Kazimierz Staszewski to bez wątpienia jedna z najważniejszych postaci polskiej muzyki rozrywkowej. Jest aktywny na scenie od ponad 40 lat, przez ten czas udzielał się w takich projektach jak Kazik Na Żywo, El Dupa, Buldog, Zuch Kazik, Yugoton czy Kazik + Zdunek Ensemble. Jednak większość i tak kojarzy tego artystę z występów z zespołem Kult.

Kazik & Kwartet ProForma – 10 lutego, Klub Stodoła

Weekend z Kazikiem zacznie się w piątek 10 lutego od występu z poznańskim Kwartetem ProForma. Po odwołanym grudniowym koncercie w warszawskim Remoncie, gdzie zespół miał zaprezentować repertuar złożony z piosenek Cohena, z gościnnym udziałem właśnie Kazika i Titusa z Acid Drinkers będzie to pierwsza od wielu miesięcy okazja do usłyszenia zespołu Przemka Lembicza w stolicy. W 2015 roku Kazik i Kwartet ProForma wydali wspólny album „Wiwisekcja”, na którym znalazły się interpretacje takich utworów jak „Oddalenie”, „Sztos”, „Deszczowe psy” czy „Gdybym wiedział to co wiem”. Kolejnym owocem współpracy było koncertowe wydawnictwo DVD „Diwidisekcja”, na którym pojawił się składający się z 31 utworów set-materiał został nagrany 13 września 2014 w warszawskim Teatrze WARSawy. 19 maja 2017 do sklepów trafiła kolejna wspólna płyta Kazika Staszewskiego i Kwartetu ProForma. Ostatecznie wydawnictwo otrzymało tytuł “Tata Kazika kontra Hedora”. Na koncercie na pewno nie zabraknie piosenek z solowych projektów Kazika, dokonań Kultu, utworów Toma Waits’a czy Nicka Cave’a.

Skład:

Kazik Staszewski – śpiew

Przemysław Lembicz – gitara, śpiew

Piotr Lembicz – gitary

Wojciech Strzelecki – kontrabas, gitara basowa, śpiew

Marcin Żmuda – instrument klawiszowe, śpiew

Marek Wawrzyniak – perkusja

KAZIK – 11 lutego, Klub Stodoła

Pomysł na nagranie płyty “Zaraza” w 2020 roku narodził się przypadkowo. Współtwórca albumu, gitarzysta Kultu Wojtek Jabłoński zaprosił Kazika do nagrania jednego utworu do jego solowego projektu iWojtek. Podczas nagrań artyści ustalili spontanicznie “Nagrajmy całą płytę!”. I tak na krążku znalazło się piętnaście premierowych kompozycji, w tym legendarny już utwór “Twój ból jest lepszy niż mój”, który w ciągu kilku dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 19 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Premierowy koncert odbył się w Warszawie 23 września 2020 roku i zebrał wiele pozytywnych recenzji. Zespół oprócz materiału z “Zarazy” zaprezentuje na scenie przekrojowy materiał z kariery solowej Kazika. Fani mogą liczyć na utwory z płyt “12 Groszy”, “Oddalenie” czy “Spalam się”. W blisko trzygodzinnym występie znajdzie się też miejsce na piosenki KNŻ czy El Dupy.

Projekt KAZIK wystąpi w składzie:
Kazimierz Staszewski – wokal,
Wojciech Jabłoński – gitara,
Konrad Wantrych – klawisze,
Roman Batyra-gitara basowa,
Olek Orłowski – perkusja

Bilety na koncerty Kazika Staszewskiego w Klubie Stodoła są dostępne w kasie Klubu Stodoła (kolekcjonerskie) oraz w sprzedaży internetowej: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl