Newsroom

Trasa Kult Akustik 2023 w klubie Stodoła oraz w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej!

Fot. Materiały Prasowe

Znamy szczegóły trasy Kult Akustik 2023! Ekipa Kazika Staszewskiego po raz kolejny zaprezentuje swoje największe przeboje w wersji akustycznej. Tegoroczna trasa wystartuje już 25 lutego w Warszawie i potrwa do 16 kwietnia. Formacja Kazika Staszewskiego zaplanowała łącznie 16 koncertów w 13 polskich miastach. Na trasie oczywiście znalazło się także miejsce na koncert w Warszawie i W Gdańsku. Kult wystąpi w Klubie Stodoła czterokrotnie (31 marca, 1 kwietnia, 14 kwietnia, 15 kwietnia), z kolei występ w Filharmonii Bałtyckiej zaplanowano na 11 marca. Bilety na wszystkie koncerty już trafiły do sprzedaży!

KULT powstał już ponad 40 lat temu w Warszawie. Jego założycielami są wokalista Kazik Staszewski oraz basista Piotr Wieteska. Zespół zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Od tamtego momentu grupa nie traci na popularności, nieustannie koncertując oraz wydając nowe albumy, warto odnotować, że na występy grupy chodzi już kilka pokoleń słuchaczy!

Od lat stałym elementem zespołu jest trasa Kult Akustik, odbywająca się w pierwszym kwartale roku. Koncerty bez prądu na początku roku to już tradycja dla fanów Kultu. Jednym z przystanków jest oczywiście warszawska Stodoła, gdzie występy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Obecny skład Kultu to: Kazik Staszewski (wokal), Wojciech Jabłoński (gitara), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Konrad Wantrych (klawisze), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofony) oraz Jarosław Ważny (puzon). W koncertach akustycznych corocznie biorą udział także zaproszeni goście.

Bilety na koncerty w ramach trasy Kult Akustik 2023 są dostępne w kasie Klubu Stodoła oraz w sprzedaży internetowej TicketClub Polska: www.ticketclub.pl.