Newsroom

#SpringBreak: Co ciekawego?

Muzyczne wydarzenie Spring Break odbędzie się po raz czwarty w Poznaniu. Za niecałe dwa tygodnie, bo już 20-22 kwietnia, na kilkunastu scenach w różnych klubach usłyszymy ponad przeszło stu wykonawców. Ten festiwal wyróżnia się swoją oryginalnością oraz ciekawym pomysłem na tle innych wydarzeń muzycznych w Polsce. Mamy tutaj mieszankę artystów wykonujących totalnie odmienne gatunki muzyczne, a także osoby bardziej oraz mniej znane lub takie, które kiedyś były na okładkach gazet, a dziś chcą zaprezentować się ze swoim nowym materiałem.

Analizując wszystkie propozycje koncertów, natknęłam się na dość ciekawą przypadłość. Podczas festiwalu usłyszymy kilka osób, które na co dzień grają w zespole, ale tym razem wystąpią solowo. Są również artyści, którzy odeszli z takich formacji i chcą zaprezentować swoją nową muzykę w pojedynkę.

Tola

Tola to 24 letnia wokalistka, którą kojarzyć możecie z zespołu Blog 27. Swego czasu ta muzyczna grupa podbijała serca fanów na całym świecie, support przed zespołem Tokio Hotel i to nie w ojczystym kraju, a w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii to nie lada sukces, o którym należy wspomnieć. W 2012 roku Tola zaprezentowała po raz pierwszy swój solowy materiał, który można odsłuchać na jej kanale YouTube. Podczas Spring Break wokalistka zaprezentuje zupełnie nowe utwory.

Alicja Boratyn

Alicja Boratyn była drugim głosem w zespole Blog 27. Podczas festiwalu Spring Break usłyszymy ją w nowej odsłonie, pod szyldem New People.

Kuba Karaś

Kuba Karaś to połowa zespołu The Dumplings. Ich dwie studyjne płyty No Bad Days oraz Sea You Later cieszą się dobrym przyjęciem. Podczas festiwalu artysta zaprezentuje się jako selekcjoner piosenek, który zaserwuje dobre stare utwory na przemian z nowoczesnymi.

Justyna Święs & Wojtek Urbański

Justyna Święs to wokalistka z zespołu The Dumplings, tym razem zamiast u boku Kuby Karaś usłyszymy ją z Wojtkiem Urbańskim. Podczas swojego występu duet zaprezentuje muzykę, którą wspólnie skomponowali na rzecz spektaklu Mapa i Terytorium.

WU

WU to kompozytor oraz producent muzyczny, który na co dzień tworzy z Klaudią Szafrańską dla zespołu XXANAXX. Na swoim koncie mają dwie płyty Triangles oraz FWRD. Podczas Spring Break artysta zagra dla set live, a następnie set didżejski.

Paulina Przybysz

Paulina Przybysz oczarowała polską publiczność między innymi dzięki muzyce tworzonej w zespole Sistars. Na swoim koncie posiada już 7 długogrających albumów. Podczas Spring Break po raz pierwszy pojawi się na scenie pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, a występ będzie zapowiedzią jej nadchodzącego albumu, którego premiera nastąpi jesienią 2017 roku.

WYBIERZ SIĘ NA SPRING BREAK!

Spring Break to wydarzenie, na którym trzeba być. Ten festiwal to nie tylko koncerty, a również konferencje – jedną z nich będzie prowadził sam Artur Rojek – oraz możliwość zaprezentowania swojego materiału przed szeroko pojętą branżą muzyczną. Wybierając się na to wydarzenie usłyszymy artystów, którzy za parę miesięcy będą „hulać” w rozgłośniach radiowych. Możemy zobaczyć również znajome twarze niewymagające przedstawienia. Spring Break to bez wątpienia niesamowity smaczek dla koneserów muzyki. 

Co, gdzie, kiedy?

Data: 20 kwietnia – 22 kwietnia 2017

Miasto: Poznań

BILETY

Cena biletów: 89 zł (przedsprzedaż) / 100 zł (w trakcie imprezy)

Miejsca zakupu: www.ticketmaster.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz www.ticketpro.pl, a także w punktach stacjonarnych takich jak sklepy sieci EMPiK, Media Markt czy Saturn oraz w kasie Centrum Kultury Zamek.

Dołącz do wydarzenia na facebooku: www.facebook.com/events/568903709966265/