Newsroom

Röyksopp zagrają w Polsce! I to jeszcze w tym roku!

fot. Materiały Prasowe

Röyksopp ponownie w Polsce! Po tegorocznym występie w Katowicach, 16 października 2023 roku legendy elektronicznej muzyki zawitają do Warszawy, by zaprezentować na Torwarze swoje najnowsze show w ramach trasy “True Electric”. Mało który skład na scenie elektronicznej może pochwalić się tak długotrwałym i powszechnym uznaniem, co działający od ponad 20 lat norweski duet Röyksopp. Ich występy, pełne pulsującej klubowej energii oraz imponującej oprawy wizualnej to wydarzenie, którego nie można przegapić.

Założony przez szkolnych kolegów Torbjørna Brundtlanda i Sveina Berge’a projekt pod nazwą Röyksopp wywołał zamieszanie już za sprawą wydanego w 2001 roku debiutanckiego albumu “Melody A.M.”, który sprzedał się na świecie w ponad milionie egzemplarzy.  Ze świetnym przyjęciem spotkała się też nagrana z Robyn EP “Do It Again” oraz mroczniejszy w wydźwięku “The Inevitable End” (2014). Po 8-letniej przerwie od wydawania albumów na rzecz singli, remixów i kompilacji, duet w ubiegłym roku powrócił z 3-płytową serią “Profound Mysteries”.

Pośród artystów, którzy przez te wszystkie lata zaśpiewali na płytach Röyksopp można wymienić między innymi Robyn, Fever Ray, Susanne Sundfør, Lykke Li, Erlenda Øye, Alison Goldfrapp czy Astrid S. Nie mniej imponująca jest lista artystów dla których jako tandem producencki wykonali remixy: Coldplay, Lady Gaga, Depeche Mode, Peter Gabriel, The Streets, Beck, Kings of Leon.

Duet już wcześniej pojawił się w Polsce. W czerwcu 2009 roku zagrali w Krakowie w ramach Selector Festival. Z kolei 27 lipca 2012 roku pojawili się w Płocku z okazji Audioriver.  Dziesięć lat później, muzycy zagrali DJ set na festiwalu On Air na warszawskim Lotnisku Bemowo. Ostatni występ norweskiego duetu miał miejsce w bieżącym roku, w ramach katowickiego Tauron Nowa Muzyka. 16 października 2023 roku zagrają na COS Torwarze w Warszawie. Sprzedaż regularna ruszyła 16 czerwca – bilety są dostępne na GoOut, eBilet.pl, stronie Eventim, Ticketmastera, Biletomatu i stronie Going oraz we wszystkich Empikach.