NewsroomRecenzje

Recenzja: MoMo – “Różowy/Niebieski”

Na swojej nowej płycie “Różowy/Niebieski” Ania Ołdak z nostalgią nawiązuje do estetyki lat 90-tych. Prezentowane kompozycje to bardzo przyjemne dla ucha połączenie elektroniki oraz popu wraz z lekka nutą ironii liźnięte poezją.  Zabierzcie się z nami w podróż do świata MoMo.

Płytę rozpoczyna akustyczna piosenka „Zajmij się mną”, która od razu wprowadza nas w klimat albumu. Utwór ten ponad miesiąc tematu został wybrany na singiel promujący wydawnictwo. Jak się okazuje, artystka potrafi bardzo zaskoczyć. W klipie do wspomnianej kompozycji występują jej przyjaciele, w tym między innymi Robert Biedroń wraz ze swoim partnerem.

Bardzo płynnie przechodzimy do tytułowego „Różowy/Niebieski”, w którym gościnnie występuje Pablopavo. Duet nastrojową kompozycją zabiera nas do swojego świata. Ciekawy tekst zmusza do wielu przemyśleń oraz refleksji nad losem.

W utworze „Śpiesz się ” możemy usłyszeć zabawę MoMo z dźwiękami elektroniki. Natomiast piosenka „Pistolet”  przypomina stylistykę zespołu Męskie Granie. Zdecydowanie na plus!

Idąc dalej, „Dziewczyna i chłopak” opisuje przerysowany obraz idealnego partnera. Opowiada o tym, jak układamy w głowie doskonałe cechy osobowości tej wymarzonej drugiej połówki.


Kliknij tutaj i kup album “Różowy/Niebieski” z legalnego źródła


Cztery kolejne utwory rozważają kwestie samotności – wywołane rozłąką, rozpamiętywaniu przeszłości, życiu w niepewności.

Płyta jest przeznaczona dla osób, które chcą odpocząć od wałkowanych w radiach ciągle tych samych komercyjnych piosenek. Jest to zdecydowanie album odbiegający od popularnej muzyki, co wprowadza sporą dozę świeżości do polskiej branży. Posłuchajcie, naprawdę warto.

Autor: Marlena Stankiewicz