Newsroom

Podsumowanie roku 2016!

16 grudnia na naszym fan page’u ruszyło muzyczne głosowanie podsumowujące działalność polskich, jak i zagranicznych artystów w 2016 roku. Co więcej możemy tutaj dodać? Zobaczcie do kogo należał ten rok.

NAJLEPSZY ALBUM

3.  Bastille “Wild World”

2. Patryk Kumór “11” oraz Ewelina Lisowska “Ponad Wszystko”

1. Michał Szpak “Byle Być Sobą” (reedycja)

Michał Szpak zdecydowanie urzekł wszystkich w 2016 roku podczas konkursu Eurowizji, w którym zajął ósme miejsce. Wspominamy o tym dlatego, że ten występ pozwolił wokaliście zdobyć wiernych fanów, którzy zostali z nim do dziś.

“Byle Być Sobą” to reedycja płyty o tym samym tytule, która ukazała się 1 lipca 2016 roku. Album jest dedykowany mamie artysty. Płyta jest promowana takimi utworami jak: “Real Hero”/”Jesteś Bohaterem”, “Byle Być Sobą”, “Rosanna, “Such Is Life” oraz niezastąpionym hitem “Color of Your Life”.

NAJLEPSZY ZESPÓŁ 

3. LemON

2. Room 94

1. Bastille

Fandom tego zespołu jest niesamowity. Naprawdę są oni wszędzie i wiernie wspierają swoją ulubioną grupę muzyczną, nic innego tylko zazdrościć tak oddanych fanów, aż szczerze dziwimy się, że nie zwyciężyli we wszystkich kategoriach, ale oczywiście w każdej z nich zajęli wysokie miejsce.

9 września 2016 roku ukazał się drugi krążek zespołu zatytułowany “Wild World”. Promują go takie utwory jak “Blame”, “Send Them Off”, “Good Grief” oraz “Fake It”. Ogromnym plusem jest to, że wokalista zespołu Dan Smith wspólnie z Mark Crew napisał oraz wyprodukował wszystkie utwory na ten album. Co więcej, grupa postanowiła odwiedzić nasz kraj 24 listopada 2016 roku w ramach trasy promującej nowe wydawnictwo.

NAJLEPSZY ARTYSTA

3. Patryk Kumór

2. Michał Szpak

1. Szymon Chodyniecki

W tej jakże ważnej kategorii nad systemem głosowania zapanowali fani młodego wokalisty- Szymona Chodynieckiego. Pomimo krótkiego stażu muzycznego, artysta został nominowany do prestiżowych nagród muzycznych (Eska Music Awards 2016 “Najlepszy Radiowy Debiut”), na swoim koncie posiada ponad 10 teledysków, wydał 3 krążki, jeden z zespołem South Blunt System oraz dwa solowe.

Pasmo sukcesów przyniósł mu jego ostatni solowy krążek “Przeciwności”, który promują takie utwory jak “Sam Na Sam”, “Drogowskaz”, “Z Całych Sił” oraz “Wyłącz Stres”. Ogromnym sukcesem wokalisty jest również duet z włoską piosenkarką Lodovicą Comello.

NAJLEPSZA ARTYSTKA

3. Ewelina Lisowska

2. Sylwia Przybysz

1. Saszan

Tutaj nie mogło być inaczej! Saszanators pokazali swoją moc, tak jak zawsze to robią podczas naszych głosowań. Z naszej perspektywy ten rok rok był przełomowym etapem w życiu wokalistki. Udało jej się wydać singiel “Dizzy” oraz zrealizować klip do niego na światowym poziomie. Oprócz tego wokalistka zmieniła wytwórnię muzyczną na Universal Music Polska, która zapewne otworzyła przed nią nowe horyzonty. Artystka zapowiada nowy album, który mamy nadzieję, że ukaże się już w tym roku, bo z niecierpliwością czekamy na więcej sukcesów od Saszan, która wspiera nasz projekt od samego początku i jesteśmy jej za to niezmiernie wdzięczni.

NAJLEPSZY TELEDYSK

3.  Michał Szpak “Rosanna”

2. Saszan “Dizzy”

1. Enrique Iglesias “Duele El Corazon”

Hiszpańskie rytmy Enrique’a dotarły do polaków i totalnie ich rozpaliły! Teledysk do “Duele El Corazon” bez żadnych wątpliwości podbił serca naszemu narodowi w 2016 roku. W tym samym roku wokalista zaszczycił nasz kraj swoją obecnością 16 grudnia, a koncert okazał się tak dużym sukcesem, że już w maju 2017 roku Enrique odwiedzi nas ponownie! Nie możecie tego przegapić.

Na sam koniec pragniemy przyznać nasze głosy dla osób, których zabrakło na jakimkolwiek podium powyżej, a my uważamy, że 2016 rok również do nich należał. 

AGNIESZKA CHYLIŃSKA

Jej druga solowa płyta “Forever Child”, ukazała się  po siedmiu latach od wydania “Modern Rocking”, a dokładniej 30 września 2016 roku. Wydawnictwo dotarło do 1. miejsca polskiej listy sprzedaży OLiS i pokryło się w Polsce platyną. Warto również dodać, że większość koncertów z trasy promującej ten krążek wyprzedała się jak świeże bułeczki. Agnieszka nadal jest w świetnej formie, a my wciąż chcemy więcej. Dziękujemy za ten powrót!

MARGARET

Ta wokalistka po prostu nie przestaje tworzyć! W tym roku ukazała się reedycja jej albumu “Add The Blonde”, a oprócz tego wokalistka zajęła 2. miejsce podczas preselekcji konkursu piosenki Eurowizji z utworem “Cool Me Down”. Singiel został bardzo doceniony w Szwecji, gdzie wokalistka zagrała na kilku dużych festiwalach, oprócz tego do dziś można go usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych w Polsce. Aktualnie artystka promuje swój nowy utwór “Elephant”.

THE VERONICAS

Świat oszalał, gdy ukazał się ich teledysk do utworu “On Your Side”, a wystąpiła w nim sama Ruby Rose! Na kilka tygodni media nie przestawały o tym pisać, a wokalistki każdego dnia zdobywały nowych słuchaczy. Tym utworem zespół zapowiada swój czwarty krążek, który ma ukazać się w pierwszej połowie bieżącego roku.

VIRGIN

Po 9 latach od rozwiązania zespołu,  grupa powróciła w takim samym składzie z nowym albumem zatytułowanym “CHONI”.  Reaktywacja Virgin została częściowo wywołana występem Dody ze Slashem, który uświadomił jej, że najlepiej czuje się w rockowym brzmieniu. Najnowszy album promują takie utwory jak “Niebezpieczna Kobieta” oraz “Kopiuj-Wklej”.

ZAYN MALIK

W 2016 roku Zayn Malik, były członek zespołu One Direction, rozpoczął swoją solową karierę muzyczną, która zaowocowała singlem “Pillowtalk” z albumu “Mind Of Mine”. Jak się okazało, fani nie żywili do wokalisty jakiejkolwiek urazy, a pomimo tego został on dodatkowo doceniony przez osoby, które nie przepadały za wyżej wymienioną grupą! Ten rok zdecydowanie otworzył mu drzwi do rozwijania swojej pasji w jednoosobowym składzie.

Czy kogoś Wam brakuje w tym podsumowaniu? Piszcie w komentarzach, chętnie dowiemy się, kto królował w Waszych głośnikach!