Wrocławska formacja zapowiada premierę klipu do czwartego singla z albumu “Tak mi się nie chce”. Czy nowy obrazek doczeka się tak samo entuzjastycznych reakcji jak poprzednie teledyski grupy?

Wydawnictwo “Tak mi się nie chce” zdaje się otwierać zupełnie nowy rozdział w historii zespołu Mikromusic. Rosnąca popularność tytułowego utworu z siódmego studyjnego krążka muzyków zaczyna już dorównywać tej, którą zaskarbił sobie najbardziej rozpoznawalny jak dotąd przebój grupy – “Takiego chłopaka”. Świadczą o tym nie tylko pozytywne recenzje utworu, ale przede wszystkim, reakcje publiczności zgromadzonej na wyprzedawanych koncertach promujących płytę. Zapełnione sale koncertowe to znak docenienia nowego materiału przez słuchaczy, z kolei nominacja dla “Tak mi się nie chce” w kategorii Najlepszy Album Alternatywny 2017 roku w konkursie Fryderyków, to sygnał od branży muzycznej, która w tym przypadku zwraca uwagę na ostatnie dokonania Wrocławiaków.

Następca “Matki i żon” zyskuje również intrygującą oprawę wizualną w postaci teledysków. Pierwszy z nich, do piosenki “Synu”, nominowany został do nagrody Berlin Music Video Awards. Kolejny, do utworu “Tak mi się nie chce”, opowiadający zaskakującą historię zamiany ról w związku małżeńskim, w sieci wyświetlono już 4 miliony razy. Za to pocztówkowy klip do “Na krzywy ryj” przyciągnął na You Tube już ponad milionową publiczność.


Przeczytaj relację z koncertu Mikromusic


Nadszedł czas na przedstawienie słuchaczom i widzom nowej historii. Tym razem Mikromusic postawił na obrazek do piosenki “Tak tęsknię”. Autorką tekstu utworu jest Natalia Grosiak, a za muzykę odpowiada Natalia wraz z Dawidem Korbaczyńskim. O nadchodzącej premierze, zespół pisze:

„Tak tęsknię” to utwór o tęsknocie za kimś, z kim żyjemy na co dzień. O tęsknocie za prostymi czułościami, które umknęły, rozmyły się w ferworze długoletniego, wspólnego życia i mimo, że jesteśmy razem fizycznie, oddalamy się od siebie.

Za obraz do teledysku odpowiedzialny jest Krzysztof Kielak, który we współpracy z Natalią Grosiak opracował scenariusz ukazujący dzień z życia kobiety mieszkającej z duchem. W główną postać wcieliła się aktorka filmowa i teatralna Magdalena Kumorek.

Zapowiada się niezwykła historia! Nie możemy doczekać się już efektów pracy nad teledyskiem! Zobaczymy je 9 kwietnia. Tymczasem, odsyłamy Was do wykonania piosenki “Tak tęsknię” w wersji akustycznej: