Newsroom

Muzyczny Alarm: sierpień 2023

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Sierpień wybrzmi dość alternatywnie i na pograniczu popu. Jeśli w ciągu ostatnich tygodni poczuliście muzyczną stagnację, to gwarantuję Wam, że kolejny miesiąc absolutnie to zmieni. Nadchodzi mnóstwo ciekawych wydań od powrotu Arka Kłusowskiego, po długogrający album Mopa, czy debiut Renée Rapp, a także nowy krążek od Hoziera.

Arek Kłusowski – “Zaległości w miłości” 

Data premiery: 04.08.2023

Wydawca: Kayax 

Od stycznia tego roku Arek Kłusowski regularnie czaruje nas nowymi singlami. Był już „Najsmutniejszy człowiek świata”, „Włoski strajk” i „24h”, a teraz przyszedł czas, aby te wszystkie utwory złożyć  w całość. Trzecia w dorobku artysty płyta będzie nosić tytuł „Zaległości w miłości” i jak sam Arek mówi, będzie ona spójną opowieścią zaczynającą się tragicznie, lecz finalnie dającą nadzieję na przyszłość. Wokalista przez lata zdążył przyzwyczaić nas do tego, że zawsze najmocniejszym punktem jego płyt są wspaniałe teksty często poruszające niełatwe tematy. Czy tak będzie i tym razem? Przekonamy się już 4 sierpnia! Czekacie na premierę? 

Premierę poleca: Oliwia Nowak

Hozier – “Unreal Unearth”

Data premiery: 18.08.2023r

Wydawca: Universal Music Polska

Hozier wzbudził sporo emocji swoim powrotem dzięki ciepło przyjętemu na Tik Toku singlowi “Eat Your Young”, którego zapowiedź stała się w niebywale krótkim czasie viralem. Tak ogromne zaangażowanie fanów było pewniakiem na to, że nowa muzyka artysty zostanie ciepło przyjęta. Na szczęście słuchacze nie musieli długo czekać na więcej niż jeden utwór, ponieważ Hozier dawkował nowości, aż w końcu podzielił się także informacją o nowej płycie. “Unreal Unearth” trafi w nasze ręce w drugiej połowie sierpnia. Wydawnictwo będzie zawierało szesnaście muzycznych pozycji.

Renee Rapp – “Snow Angel”

Data premiery: 18.08.2023 r

Wydawca: Universal Music Polska

Renée Rapp to jedna z najciekawszych debiutantek ostatnich czasów. Możecie ją kojarzyć w przeróżnych ról aktorskich, ale tym razem artystka skupia się na muzyce i tym samym już za moment zaserwuje nam swój pierwszy krążek. Nad swoim dzieckiem Renée pracowała m.in. z producentem Alexandrem 23, odpowiedzialnym także za twórczość Olivii Rodrigo, czy Tate McRae. Możliwości i potencjał nadchodzącego albumu możemy ocenić już po pierwszych singlach, czyli “Snow Angel,”, czy “Talk Too Much”. Czy szykuje się debiut roku? Wszystko wskazuje na to, że ciężko będzie przejść obok tego wydawnictwa obojętnie.

Premierę płyt poleca: Sara Migaj

Mop – “Dziecko Słońca”

Data premiery: 04.08.2023 r

Mop jakiś czas temu wydał swoją pierwszą epkę, jednak w duecie z Dawidem Grzelakiem. Teraz przyszedł czas na pierwszy solowy debiut artysty! Na płycie “Dziecko Słońca” odnajdziemy już dobrze znane fanom kawałki, takie jak “King Kong” i jedną z moich ulubionych piosenek tego roku – “Słońce”. Parę chwil temu Mop wydał też magiczny duet z Faustyną Maciejczuk, który również znajdzie się na krążku! Z wielką ekscytacją czekam na cały album i trzymam kciuki, żeby pojawił się też w wersji fizycznej!

Premierę płyty poleca: Karolina Szumlak