Newsroom

Mikromusic zagrają w Toruniu

Zespół Mikromusic, jesienią 2020, wydał swój siódmy album studyjny, czyli “Kraksę”. Mimo upływu czasu, wciąż promują tę płytę. Mają przed sobą jeszcze sporo koncertów z tym materiałem, a między innymi wystąpią w toruńskim CKK Jordanki. Bardzo polecamy wybrać się na to wydarzenie – tylko nie mówcie, że “tak Wam się nie chce”, bo w tym przypadku to marne wytłumaczenie 🙂

Mikromusic to jeden z ciekawszych zespołów polskiej sceny alternatywnej – mają całkiem imponującą dyskografię składającą się z siedmiu albumów studyjnych. Do ich najbardziej rozpoznawalnych utworów należą m.in. “Tak mi się nie chce” oraz “Takiego Chłopaka”. Odnoszę wrażenie, że ich muzyka charakteryzuje się wysokim poziomem estetyki, wrażliwości i kreatywności, bo w końcu niewielu artystów byłoby w stanie grać na instrumentach wykonanych z niepotrzebnych przedmiotów jak np. miska kota – tak jak oni zrobili to w przypadku projektu “Mikromusic z Dolnej Półki”.

Z kolei pewnego rodzaju inspiracją przy albumie pt. “Kraksa” była wieloletnia psia przyjaciółka liderki zespołu – Natalii Grosiak. Tytułowa “Kraksa” to jej pies – Natalia adoptowała ją 15 lat temu. Kraksie poświęcono nie tylko tytuł, ale także piosenkę, w której wokalistka powoli się z nią żegna – co jest prawdopodobnie najbardziej poruszającym momentem tej płyty.

“Mikromusic konsekwentnie realizują styl, którym podążali przez ostatnie lata, a „Kraksa” jest płynnym przejściem z poprzedniego albumu pt. „Tak Mi Się Nie Chce”. To już siódmy album studyjny w ich dyskografii. Mimo tego, że jest kontynuacją ich muzycznej drogi, nie powielono schematów. Słychać, że są wierni swoim ideałom, ale nadal potrafią zaskoczyć” – tak (jakiś czas temu) pisałam o “Kraksie” w ramach recenzji. Sądząc po tym, jak podobał mi się album, spodziewam się, że koncert będzie równie ciekawy. Myślę, że naprawdę warto wybrać się na to wydarzenie. Nie możesz tego przegapić!


Przeczytaj recenzję albumu pr. “Kraksa”


Koncert w toruńskim CKK Jordanki odbędzie się już 12 marca. Bilety są dostępne w sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej organizatora, a także w sprzedaży stacjonarnej w kasie biletowej w CKK Jordanki, Ośrodku Informacji Turystycznej w Toruniu oraz Biurze Turystycznym Copernicana.