Newsroom

Mikromusic wyrusza w nową trasę – “Z Dolnej Półki”

Już od września startuje nowa trasa polskiego zespołu Mikromusic. Na wyjątkowych, kameralnych koncertach będziemy mogli usłyszeć odświeżone, akustyczne brzmienia zarówno nowyszych jak i dobrze znanych nam piosenek z dorobku zespołu.

Mikromusic to zespół, który czerpie inspiracje w muzyce folkowej, jazzowej a nawet lekkich klimatach elektronicznych. W ich wykonaniu znajdziemy cały wachlarz utworów poczynając od urzekających ballad a kończąc na skocznych, sympatycznych i zaczepnych melodiach. Wszystko to okraszone uroczym głosem Natalii Grosiak. Zespół istnieje już prawie dwadzieścia lat, a swoje początki ma w roku 2002. Do tej pory na swoim koncie liczy sześć albumów studyjnych oraz trzy albumy koncertowe z wersjami live.

Ogromną zaletą zespołu są ich występy na żywo – mnogość instrumentów, śpiewanie na głosy, przedłużone i urozmaicone kompozycje. Grali już na największych polskich festiwalach – mogliśmy zobaczyć ich na Openerze, Top Trendy czy w Opolu. Teraz wyrusza w nową trasę – Mikromusic z Dolnej Półki – by zaprezentować swoje przepiękne aranżacje w wersjach głównie akustycznych! Dołączą nietypowe instrumenty takie jak: stary weselny akordeon, ręcznie wykonane gitarki trzystrunowe lub dwugryfowe, zrobione z pudełek po cygarach i…. miski dla kota. Na koncercie będzie można usłyszeć też saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Zespół zapowiada też śpiewania na głosy. Koncerty Mikromusic z Dolnej Półki odbędą się m.in. w teatrach i filharmoniach a śpiew Natalii i gra zespołu będą z… najwyższej półki.

Oto rozpiska nadchodzących, jesiennych koncertów: 
20.09 – Mysłowice, Mysłowicki Ośrodek Kultury
21.09 – Kędzierzyn Koźle, Miejski Ośrodek Kultury
27.09 – Tarnowo Podgórne, GOK SEZAM
10.10 – Warszawa, Teatr Buffo
25.10 – Wałbrzych, Apropos
09.11 – Wadowice, Wadowickie Centrum Kultury
10.11 – Katowice, Filharmonia Śląska
11.11 – Kraków, Teatr Variété
12.11 – Łódź, Filharmonia Łódzka
13.11 – (wkrótce ogłoszenie)
14.11 – Poznań, Aula Artis
15.11 – Zielona Góra, Aula UZ
16.11 – Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
17.11 – Wilno, Dom Kultury Polskiej
23.11 – Jelenia Góra, Filharmonia Jeleniogórska
24.11 – (wkrótce ogłoszenie)
25.11 – Olsztyn, Filharmonia Warmińsko-Mazurska
29.11 – Dublin Fibber Magees (koncert nie z Dolnej Półki)
30.11 – Cork Crane Lane (koncert nie z Dolnej Półki)
11.12 – (wkrótce ogłoszenie)

Więcej szczegółów na oficjalnym fanpage zespołu a bilety już w sprzedaży na: mojbilet.eu oraz ebilet.pl. Zapraszamy!