Newsroom

Męskie Granie 2024 – 15. edycja wystartowała!

męskie granie 2024

fot.: materiały prasowe Męskie Granie

Męskie Granie od lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na festiwalowej mapie Polski. Na jego scenach pojawią się artyści od lat związani z wydarzeniem, a także nowi obiecujący muzycy. W tym roku z okazji jubileuszu marka Żywiec, sponsor wydarzenia, przygotowała liczne niespodzianki dla fanów projektu.

Tegoroczną edycję festiwalu rozpoczęły koncerty w Żywcu (28-29.06). To właśnie tam na głównej scenie wystąpiła Orkiestra Męskiego Grania 2024 oraz skład z zeszłego roku, który ze względu na pogodę nie mógł zagrać finałowego koncertu. Kogo i gdzie usłyszymy w tym roku?

Zaskakiwanie słuchaczy to specjalność Męskiego Grania

Wszyscy fani z niecierpliwością wyczekiwali tegorocznego, jubileuszowego hymnu „Wolne Duchy”. Mieszkańcy Warszawy mogli poczuć przypływ ekscytacji na kilka dni przed planowaną premierą singla. Na stołecznych ulicach pojawiły się monumentalne głowy umieszczone na platformach. Okazały się rekwizytami, które zostały użyte w teledysku hymnu Męskiego Grania 2024.

W sieci zawrzało od spekulacji dotyczących składu Orkiestry. Nagrania głów muzyków obiegły Internet, pojawiały się pierwsze domysły, część z nich się sprawdziła. Orkiestra Męskiego Grania 2024 prezentuje się następująco: w każdym mieście wystąpi Daria Zawiałow, bracia Kacperczyk oraz Mrozu.

„Czekałem cały rok, żeby tutaj wrócić jak lato”

Tym przesłaniem dzielą się ze słuchaczami muzycy Orkiestry Męskiego Grania 2024. Opowieść zawarta w piosence oddaje charakter festiwalu. To wydarzenie, na które czeka się cały rok z utęsknieniem i co roku wraca z radością. Za sprawą coverów znanych utworów bywa nostalgicznie, a dzięki nowym aranżacjom jest rockowo i porywająco. Dosłownie „chce się żyć!”.

męskie granie orkiestra 2024

fot.: materiały prasowe Męskie Granie

Sześć orkiestr – czy można lepiej świętować jubileusz?

Organizatorzy przygotowali dla słuchaczy nie lada niespodziankę. Na scenie pojawią się orkiestry Męskiego Grania z poprzednich lat – to jedyna i niepowtarzalna okazja, by usłyszeć specjalny repertuar przygotowany na ten moment. Wystąpią Męskie Granie Orkiestra 2015: Mela Koteluk, Fisz, Męskie Granie Orkiestra 2017: Brodka, Rogucki, Ørganek, Tomasz Organek, Smolik, Męskie Granie Orkiestra 2020: Daria Zawiałow, Król, Igo oraz Męskie Granie Orkiestra 2023: Igo, Mrozu, Vito Bambino. Podczas finałowego koncertu w Warszawie będzie można również usłyszeć Orkiestrę Orkiestr, która wykona hymny z lat 2010-2024. Liczba orkiestr może przyprawić o zawrót głowy, ale spokojnie – emocje na najwyższym poziomie i niesamowite przeżycia są gwarantowane!

Szeregi Orkiestry Orkiestr zasilą: Wojciech Waglewski, Maciej Maleńczuk, Abradab, Spięty, Fisz, Leszek Możdżer, Katarzyna Nosowska, Marek Dyjak, O.S.T.R., Brodka, Smolik, Mela Koteluk, Tomasz Organek, Piotr Rogucki, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Błażej Król, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni, Mrozu.

Które miasta odwiedzi Męskie Granie?

Na liście miast, w których odbędą się tegoroczne koncerty, znalazły się:

  • Żywiec (28-29 czerwca, Amfiteatr Pod Grojcem)
  • Szczecin (12-13 lipca, EPSD Aeroklub Szczeciński)
  • Gdańsk (19-20 lipca, Polsat Plus Arena)
  • Poznań (26-27 lipca, Park Cytadela)
  • Wrocław (2-3 sierpnia, Pola Marsowe)
  • Kraków (9-10 sierpnia, Muzeum Lotnictwa)
  • Warszawa (23-24 sierpnia, Fort Wola – Letnia Strefa Progresji)

fot.: materiały prasowe Męskie Granie