Newsroom

Mery Spolsky i jej Erotik Era w Warszawie!

Znamy już tracklistę i okładkę kolejnego albumu Mery Spolsky! Erotik Era swoją premierę będzie mieć 10 listopada, a niedługo później w dniu swoich urodzin ruszy w Polskę promować nowy materiał. Trasa obejmie osiem miast i zakończy się 12 grudnia 2023 w warszawskim Klubie Stodoła!

Jak czytamy w zapowiedzi, Erotik Era to opowieść o niezależności, miłości do siebie i oda do własnego ciała. Elektroniczny soundtrack do wytańczenia wstydu i presji, jakie nakłada na nas społeczeństwo. Dotychczas, poznaliśmy dwa single z najnowszego albumu. SUKA, odważnie i metaforycznie opowiadająca o poszukiwaniu i rozterkach bycia samotności gdy wokół wszyscy w związkach. Drugim singlem, stała się Maria przed ołtarzem, która kontynuuję narrację przedstawiając Mery w kontrowersyjnym stroju biorącą ślub ze swoim wybrankiem. W teledysku możemy zobaczyć wiele osobistości “gości weselnych” a także polskie drag queens.

Chce mi się wszystkiego! Będę tańczyć nago na kanapie do szybkiego techno. Będę uśmiechać się do nieznajomych ludzi. Od uśmiechania pojawią mi się pierwsze zmarszczki, które zacznę w sobie lubić. Niedługo skończę trzydzieści lat i wyprowadzę swoje ciało na miasto. Wierzę, że znajdę tam swoją miłość. Przede wszystkim do samej siebie. Chcę dotykać, tańczyć, śpiewać, krzyczeć, płakać i być! A chęć do bycia jest najważniejsza. Więc jeśli mi się zachcę, to będę kujonką, wariatką, suką, dewiantką, gosposią, furiatką, heterą i matką, złośnicą, księżniczką, modliszką, mimozą, punkówą, hotuwą, brzydalą i lalką, idiotką, megierą, cnotką, palantką, okularnicą, pijaczką, diablicą, żoną fatalną, femme idealną, królową, słabą i silną. Niech nikt mi tego nie zabiera! Jestem in my EROTIK ERA i chce mi się wszystkiego! A Tobie?

– Mery Spolsky o najnowszym albumie

Tracklista albumu:

1. YOUR ORGASM IS MY RELIGION
2. MARIA PRZED OŁTARZEM
3. SUKA
4. SKORPION
5. POLSKIE CHŁOPAKY
6. LATEKS
7. DISKO IN MY PUSSY
8. EROTIK ERA
9. PLAYBOY
10. SMUTASY I KUTASY

Erotik Era zaliczy na przełomie jesieni i zimy osiem polskich miast, finalizując koncertem w warszawskiej Stodole. Tych, którzy byli już na koncertach Mery Spolsky, do udziału w EROTIK ERA TOUR przekonywać nie trzeba… A dla tych, którzy jeszcze okazji nie mieli… cóż: przygotujcie się na basy, które przyśpieszą Wasze tętno i elektroniczne brzmienia, które nie pozwolą Wam ustać w miejscu. Ta trasa jest o tańcu do utraty tchu, odwadze w wyrażaniu siebie i pozbyciu się ograniczeń. Twórczość Mery Spolsky to jednak znacznie więcej niż dobra zabawa. Artystka jak zwykle ma coś do powiedzenia. Tym razem przygląda się tematom dotyczącym seksualności, ciałopozytywności, wstydu, relacji, oczekiwań wobec kobiet i daje temu bezkompromisowy wyraz w swoich tekstach.

EROTIK ERA TOUR zagości w największych polskich miastach:

14.11 Katowice, P23
16.11 Gdańsk, Stary Maneż
25.11 Kraków, Klub Studio
29.11 Poznań, Tama
01.12 Wrocław, Stary Klasztor
08.12 Białystok, Zmiana Klimatu
09.12 Lublin, Studio im. Budki Suflera
12.12 Warszawa, Klub Stodoła

Bilety na warszawski koncertu znajdziecie TUTAJ.
Łapcie je szybko, bo to naprawdę gorący towar!
Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku!

Preorder płyty zdobędziecie TUTAJ.