Newsroom

Kuba Dąbrowski powraca z singlem “Mały Świat”!

fot. Materiały Prasowe / Universal Music Polska / Bartosz Kordek

Kuba Dąbrowski w listopadzie 2023 roku wydał epkę Na razie muszę odpocząć i wygląda na to, że już to zrobił! Po sześciu miesiącach, 17 maja, ukazał się nowy, bardzo świeży i zaskakująco optymistyczny singiel, który zapowiada zbliżający się album muzyka.

W kwietniu na social mediach artysty pojawiła się informacja, że rozpoczyna on współpracę z wytwórnią Universal Music Polska, której to pierwszym owocem jest singiel Mały Świat. Utwór idealnie wpasował się w nadchodzące lato swoim ciepłym brzmieniem i pozytywnym przekazem. Dodatkowy powiew spokoju i przyjemnych myśli dodaje teledysk, który powstał spontanicznie na Maderze.

Teledysk do „Małego Świata” powstał bardzo spontanicznie podczas kwietniowego wyjazdu na Maderę. W realizacji pomogła mi, Lau Loretto, podróżniczka z Brazylii, która na co dzień zajmuje się tworzeniem filmów dokumentalnych. Poznaliśmy się na wyspie, dzięki cudownej aplikacji Tinder.”

Kuba Dąbrowski

Artysta bez wątpienia rozpoczyna nowy rozdział w swojej muzycznej drodze. Jego dotychczasowe piosenki były w większości spokojne i bardziej melancholijne. Czy Kuba zrezygnuje całkowicie z takich brzmień? Myślę, że nie, ale to z pewnością okaże się dopiero wraz z wydaniem nadchodzącej płyty. Osobiście podobają mi się zarówno smutniejsze brzmienia wcześniejszych utworów muzyka, jak i świeży muzyczny świat, który ukazał w najnowszym singlu. Nie mam wątpliwości, że pozwoli on mu dotrzeć do nowej publiczności, za co mocno trzymam kciuki!