Newsroom

Festiwal Tauron Nowa Muzyka na dobry początek lata!

Fot. Materiały prasowe

Tauron Nowa Muzyka Katowice to bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawalna i doceniana także poza Polską. Festiwal parokrotnie otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie, a na jego scenach występowały największe gwiazdy muzyki elektronicznej. W dniach 20-23 czerwca Katowice po raz dziewiętnasty staną się muzyczną stolicą Polski. W tym roku line-up jak zwykle prezentuje się niezwykle okazale, zapowiada się kolejny weekend ze wspaniałą muzyką na kilku festiwalowych scenach.

Ten katowicki festiwal od lat zachwyca swoją unikatową atmosferą i wspaniałą lokalizacją — koncerty odbywają się w katowickiej Strefie Kultury. Nie inaczej będzie w tym roku. Tradycyjnie święto muzyki na południu Polski rozpocznie się wyjątkowym koncertem otwarcia, który odbędzie się w czwartek. Swój repertuar zaprezentuje Robert Henke – współtwórca Abletona, znany również jako Monolake, który wystąpi ze swoim projektem CBM 8032 AV. Otwarcie 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024 odbędzie się w wyjątkowym miejscu. Będzie to Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek. Piątek i sobota z kolei będą pełnowymiarowymi dniami Festiwalu z udziałem kilkudziesięciu artystów z całego świata. Wśród głównych gwiazd znalazły się takie projekty jak BICEP z pokazem CHROMA AV czy Leftfield, legendy brytyjskiej muzyki elektronicznej. Dobrą imprezę na pewno rozkręci Róisín Murphy, zjawiskowa artystka znana z zespołu Moloko. Dobre bity przywiozą także Chase & Status, czyli niekwestionowane legendy muzyki drum’n’bass.

Fot. Materiały Prasowe

Porcję neo-soulu usłyszymy na koncercie Nihiloxica, sam jestem ciekaw jak afrykańskie rytmy połączą sie z muzyką elektroniczną. Clark, który z powodów logistycznych musiał odwołać zeszłoroczny występ na katowickim festiwalu, zabierze nas w ambientowy klimat. Dla fanatyków muzyki techno, swoje sety zaprezentują Dorisburg, DVS1, czy Hector Oaks. Od siebie polecam zapoznać się z takimi artystami jak: Kruder & Dorfmeister, Red Axes, Robag Wruhme czy Evian Christ. Co ciekawe, w tym roku festiwalowicze będą bawili się przy nowej scenie. Secret Stage to miejsce, gdzie zabrzmi szerokie spektrum brzmień klubowych. Lista zagranicznych wykonawców jest jednak znacznie większa, więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu, festiwalnowamuzyka.pl.

Nie zabraknie oczywiście polskich akcentów. Swoją elektroniczną odsłonę zaprezentuje Nosowska. Dobrą imprezę na pewno zapewni duet Rat Kru, który na koncercie będzie promował nowy album “Bloki i Smoki” Saksofony usłyszymy na koncertach Nene Heroine czy Immortal Onion x Michał Jan. Prawdziwą gratką na pewno będzie występ reaktywowanej grupy Kury, która w tym roku w całej Polsce prezentuje na żywo kultowy album “P.O.L.O.V.I.R.U.S”. Program festiwalu liczy już ponad 40 artystów, a wciąż nie jest to jeszcze koniec ogłoszeń! W sprzedaży dostępne są nadal karnety dwudniowe oraz bilety jednodniowe. Wejściówki znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia:

KUP BILET