Newsroom

Kim jest Anne-Marie? Poznaj jej historię

Szturmem podbija zagraniczne listy przebojów, nominowana do wielu nagród m.in. Brit Awards 2018, autorka wielu kolaboracji i właścicielka wspaniałego głosu. Kim jest Anne-Marie i skąd właściwie się wzięła? Poznaj historię artystki, która za niespełna 3 miesiące wystąpi w Polsce!

Anne-Marie a tak naprawdę Anne-Marie Rose Nicholson – urodzona 7 kwietnia 1991 roku w Essex, to brytyjska piosenkarka o irlandzkich korzeniach ze strony ojca. Od młodości interesowała się muzyką i aktorstwem bowiem jako sześciolatka wystąpiła w sztuce Les Misérables, a później razem z Jessie J w Whistle Down the Wind, gdzie zaczęła się ich przyjaźń. Później jednak poszła w nieco inne klimaty – pokochała karate, które trenowała od 9 roku życia. Wygrała sporo mistrzostw – posiada również czarny pas. Jednak teraz, od kilku lat poświęca się stricte śpiewaniu i niestety nie ma już tyle wolnego czasu, by regularnie trenować.

Jej przygoda ze śpiewaniem wystartowała na dobre około roku 2013, kiedy to nagrała kolaboracje wraz z Magnetic Man czy Gorgon City. Dzięki takim współpracom została zauważona przez zespół Rudimental. Tak się złożyło, że akurat jedna z ich wokalistek odeszła i Anne-Marie szybko zajęła jej miejsce. Jej głos możemy usłyszeć na czterech piosenkach z albumu We The Generation, a także można ją zobaczyć w teledysku do piosenki Rumour Mill. Później spędziła z zespołem dwa lata w trasie, gdzie dała się poznać szerszej publiczności. Ale przyszedł czas na rozwój solowej kariery.

Na początek wydała EPkę zatytułowaną Karate, na której znalazły się piosenki takie jak: Gemini, Stole i tytułowe Karate. Do piosenki Karate powstał teledysk, w którym wraca do swoich korzeni i w zmysłowy sposób łączy taniec ze sztuką karate. Ten utwór nie przyniósł jednak tak dużego rozgłosu pani Nicholson, jak można byłoby się spodziewać. Dopiero – można by powiedzieć – debiutancki singiel Alarm porządnie przetrzepał listy przebojów. Do dziś w serwisie Spotify uzyskał wynik 225 milionów odsłuchań natomiast oficjalny teledysk został odtworzony ponad 50 milionów razy!

Końcówką 2016 roku, korzystając z okazji, zaangażowała się we współpracę z Clean Bandit oraz Seanem Paulem i w ten sposób powstał hitowy przebój Rockabye, który na pewno kojarzycie. Prawie 1,8 miliarda(!) wyświetleń w serwisie YouTube oraz 670 milionów odtworzeń w Spotify robi wrażenie! Idąc za ciosem w marcu ubiegłego roku, wydała drugi debiutancki singiel – Ciao Adios. Później wyruszyła w trasę wraz z Edem Sheeranem jako jeden z dwóch supportów po europejskiej części koncertów w ramach promocji albumu Divide. Nagrała również wideo z garderoby, gdzie razem na luzie śpiewają właśnie wspomniane Ciao Adios. Myślę, że Ed poważnie przyczynił się do rozsławienia jej nazwiska za sprawą właśnie tejże trasy, za co serdecznie dziękuję, bo właśnie w ten sposób się o niej dowiedziałam.

Do tej pory  pojawiły się jeszcze dwa kolejne single Heavy  oraz ostatnio wydane w okolicy świąt Then. W okolicach października ubiegłego roku ogłosiła również pierwsze daty swojej wiosennej trasy, na której będzie promować debiutancki pełnowymiarowy album. Nie znamy jednak jeszcze daty jego premiery, ale mam szczerą nadzieję, że mogę spodziewać się go w pierwszym kwartale 2018, bo totalnie nie mogę się doczekać! Zapraszam Was również na warszawski koncert w klubie Stodoła. Wejściówki nadal są dostępne w sprzedaży w cenie jedynie 79 zł. Koncert odbędzie się 14 kwietnia w sobotę.

Serdecznie zapraszam Was do zapoznania się z twórczością Anne-Marie, ponieważ jest to naprawdę wyjątkowa osoba, niezwykle urocza, przekochana i co najważniejsze – mega utalentowana!

Co, gdzie, kiedy?

Tekst powstał we współpracy z fan clubem Anna-Marie Poland. Kliknij tutaj, by polubić ich Fan Page lub tutaj, by dołączyć do grupy fanów.