Newsroom

Już niebawem Sopot Jazz Festival 2022 – Rezerwujcie apartament i wpadajcie do Sopotu!

Trzy dni oryginalnej, improwizowanej muzyki z udziałem intrygujących artystów z różnych części świata – to zapowiedź organizatorów największego jesiennego muzycznego przedsięwzięcia w Sopocie. Mowa oczywiście o Sopot Jazz Festival, który odbędzie w dniach 7-9 października 2022 roku!

W ciągu trzech festiwalowych dni odbędzie się sześć koncertów, z udziałem kilkudziesięciu muzyków. Wydarzenie rozpocznie uznany wirtuoz kontrabasu i gitary basowej, od lat współpracujący z czołówką polskiej sceny jazzowej, Michał Barański. Artysta zaprezentuje swój autorski projekt “Masovian Mantra”, łączący elementy folkloru polskiego i indyjskiego. Zagrają z nim: Shachar Elnatan (gitara, śpiew), Michał Tokaj (fortepian, syntezatory) oraz Łukasz Żyta (perkusja). Następnie na sopockiej scenie pojawi się Shai Maestro Quartet, pianista z Izraela z nowym albumem pt. “Human”. Artysta debiutował w 2011 roku. Od tego czasu, wraz z zespołem: Philip Dizack (trąbka), Jorge Roeder (kontabas), Ofri Nehemya (perkusja), tworzą jeden z najsilniejszych i najbardziej zgranych składów w dzisiejszym świecie jazzu.

W programie zapowiedziany jest także występ Artura Dutkiewicza “Tribute To Tomasz Szukalski”. Jest to projekt upamiętniający Tomasza Szukalskiego w 10. rocznicę jego śmierci. Z kolei Adam Pierończyk i Anthony Joseph zaprezentują “Migratory Poets”, czyli projekt łączący muzykę improwizowaną z mocą słowa i przesłania literackiego.

Jeśli stawiamy na nieposkromioną muzyczną ekspresję, usłyszymy ją dzięki Adze Derlak. W swojej twórczości pokazuje odwagę, innowacyjność i niepowtarzalność. Jej utwory to inspiracje jazzem, folklorem latynoamerykańskim, muzyką klasyczną.

Nie zabraknie też trąbki, a to za sprawą zespołu norweskiego trębacza Mathis Eick Quartet, wykonującego utwory z najnowszego albumu “When We Leave”.

Sopot Jazz Festival to także kwestia zakwaterowania. Najlepszym wyborem jest apartament, który niekoniecznie musi cechować się wysoką ceną. Takie mieszkania ma w swojej ofercie BillBerry Apartments: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-sopot-wynajem Mieszkania położone w najlepszych trójmiejskich lokalizacjach (także w Sopocie, blisko wydarzenia), kuszą wysokim standardem i zapewniają wspaniałe warunki. Można więc spać spokojnie i odpoczywać po dniu pełnym wrażeń. Pełne wyposażenie i umeblowanie, dogodność korzystania z własnej łazienki o dowolnej porze, dostęp do własnej kuchni oraz wygodne sypialnie, stanowią doskonałe miejsce zarówno do spokojnego przygotowania się na festiwal, jak i późniejszego odpoczynku i relaksu.

Koncerty Sopot Jazz Festival odbywać się będą na dwóch sopockich scenach: Scena Kameralna Teatru Wybrzeże oraz Grand Pavilion w Radisson Blu Hotel. Organizatorami są:  Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART. Zapraszamy!