Newsroom

FISZ EMADE TWORZYWO w Klubie Stodoła!

fot. Materiały Prasowe

fot. Materiały Prasowe

Już 25 marca 2023 roku Fisz Emade Tworzywo zagości na scenie warszawskiego klubu Stodoła! Zespół zaprezentuje m.in. utwory z ciepło przyjętego przez fanów i nagradzanego przez krytyków albumu „Ballady i Protesty”.

Fisz Emade Tworzywo, czyli 12 lat działalności, 10 wspaniałych płyt i 2 braci na czele formacji, która stale zaskakuje słuchaczy. Ich liczne eksperymenty muzyczne, stawiane na fundamencie zaangażowania i wysokiej jakości, od zawsze nawiązywały do stylistyki około hiphopowej. Stali się pionierami we wplataniu miękkości tekstu i brzmień w polski hiphop, odwołując się do klimatów Native Tongues.

Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni, inspiracji sprzed lat, pierwszych zatłoczonych klubów lat 90., w których rozwijała się muzyka miasta. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, powrotach i poszukiwaniach własnej ścieżki, otulona atmosferą sprzeciwu. Na pierwszy plan liryki albumu wybija się pełna niezgoda na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. To wszystko zamknięte w mocnych, ironicznych tekstach, chcących choć na moment zatrzymać pęd świata i spojrzeć na niego oczyma gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Na płycie uznanej przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021, znajdziemy 18 utworów, w których nagraniach udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), wokalistka zespołu Shyness! Rebeka Iwona Skwarek oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

Do zobaczenia w Klubie Stodoła!

FISZ EMADE TWORZYWO

25 marca 2023, Klub Stodoła

ul. Batorego 10, Warszawa

Bilety dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej:

www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl

Fot. Materiały Prasowe