Newsroom

#67 Muzyczna Ściąga: Raye, St. Lundi, Zalia, Anne-Marie, Alexz Johnson, Beyoncé

Fot. Callum Walker Hutchinson

Fot. Materiały Prasowe / Callum Walker Hutchinson

Muzyczna Ściąga zmienia swoje oblicze – i jesteście świadkami jej pierwszej przemiany. Będzie przede wszystkim, więcej – więcej newsów, ciekawostek, czyli to, co lubicie najbardziej. Mam nadzieję, że ta nowa formuła przypadnie Wam do gustu, bo teraz to już na pewno macie wszystkie najważniejsze newsy z branży w pigułce. Nie przedłużając: sprawdźcie, co Was ominęło.

Premiery płyt

Raye – “My 21st Century Blues”

Do najciekawszych premier minionego tygodnia zdecydowanie możemy zaliczyć Raye, która w końcu wydała swój debiutancki, studyjny album “My 21st Centuary Blues”. Pamiętam, jak zachwycałam się jej twórczość, gdy stawiała swoje pierwsze kroki w branży – byłam pewna, że dojdzie do momentu, w którym jest teraz. Jej utwór “Escapism” za to odniósł globalny sukces na platformie Tik Tok, gdzie wciąż można go nazwać jako “viralowy/trendujący dźwięk”.

Słuchając płyty byłam poniekąd zaskoczona, jak mocno została ona przemyślana i dopracowana. To bardzo dobry debiut, o którym prędzej, czy później będzie głośno. Pokładam ogromne nadzieje w rozwój kariery Raye, bo ma niesamowity potencjał.


Zamów płytę tutaj

Premiery utworów

St. Lundi – “Ready To Be Loved”

Nie będę kryć swojego zachwytu twórczością (i wokalem!) St. Lundi. To jeden z tych artystów, których miałam przyjemność odkryć w roli supportu podczas koncertu Kodaline w Poznaniu – i zarówno ja, jak i zgromadzona publika, byliśmy nim zachwyceni. Co więcej, stojący obok mnie mężczyzna zadał mi pytanie w trakcie występu muzyka, czy wiem, jak on się nazywa – co tylko pokazywało, że koniecznie chciał go zapamiętać. “Ready To Be Loved” słyszałam na żywo i wiedziałam, że ten utwór zostanie singlem. To przepiękna, pełna emocji piosenka, która dosłownie przeszywa duszę. St. Lundi posiada dar pięknego prezentowania miłosnych historii, od których ciężko się oderwać, ale za to, jak łatwo się rozmarzyć!

Zalia – “Przestrzeń”

Zalia mianowała utwór “Przestrzeń” na kolejny singiel ze swojego debiutanckiego albumu “Kocham i Tęsknię”. Ta piosenka to jedynie mały skrawek bardzo ciekawej płyty, której naprawdę warto dać szansę i przesłuchać ja choć raz. Przyznam szczerze, że brakuje mi na polskiej scenie muzycznej tak charyzmatycznych i utalentowanych osób jak Zalia. Powtórzę się, ale myślę, że to bardzo trafne określenie – Zalia kojarzy mi się z polską wersją Olivii Rodrigo. Stojąc na jej koncercie niezbyt blisko sceny, musiałam sobie przypominać, że dziewczyna, która aktualnie występuje to nasz krajowy skarb, a nie amerykańska autorka hitu “good 4 u”. Z zaciekawieniem będę obserwować jak rozwinie się kariera Zalii, bo tak ciekawej postaci dawno nie mieliśmy.

Anne-Marie – “Sad B!tch”

Anne-Marie kontynuuje promocje wydanego w 2021 roku albumu “Therapy” i jako kolejny singiel wybrała skoczny i wprawiający w dobry humor utwór “Sad B!tch”. Zastanawiam się, czy wypuszczenie tej piosenki wraz z teledyskiem oznacza zwieńczenie ery wspomnianego albumu? Nieustannie bijąca świeżość od Anne-Marie sprawia, że nie mogę się doczekać od niej nowej twórczości, a ten singiel tym bardziej podsycił moją ciekawość i chęć po więcej.

Ogłoszone koncerty

Alexz Johnson po raz pierwszy w Polsce

Alexz Johnson, czyli piosenkarka i aktorka znana z serialu “Gwiazda od Zaraz” uległa prośbom polskich fanów i pomimo zamkniętej już listy koncertów na 2023 rok, udało jej się dodać jeszcze jeden przystanek w naszym kraju. Tym sposobem kanadyjska wokalistka po raz pierwszy wystąpi przed polską publicznością. Jeśli zawsze marzyliście o tym, by usłyszeć na żywo autorkę takich hitów, jak: “Skin”, “24 Hours”, “Look At Those Eyes”, czy “Skipping Stone”, to w maju będzie ku temu okazja.

Co, gdzie, kiedy?

08.05.20234

Kraków, klub Zaścianek

Bilety w sprzedaży wkrótce, śledź tutaj: alexzjohnson.com/tickets

Raye odwiedzi Polskę

Raye, na temat której wyraziłam powyżej swój zachwyt, wyrusza w trasę i na szczęście nie zabraknie Polski. To naprawdę dobry moment, by usłyszeć ją na żywo w momencie debiutu, bo przeczucie mi podpowiada, że kolejne koncerty mogą już odbiegać od takich intymnych miejsc, jak klub Progresja. Biegnijcie po bilety!

Co, gdzie, kiedy?

24.11.2023 r

Warszawa, klub Progresja

Bilety: livenation.pl

Zalia po raz pierwszy rusza w kluby

Kolejne “must see” na mojej liście to pierwsza klubowa trasa Zalii. Będąc na jej występie podczas Edison Festival powiedziałam sobie, że muszę usłyszeć ją w innych okolicznościach, bo nie oszukujmy się – zamknięte, klubowe koncerty to zupełnie inna bajka. Cieszę się, że Zalia szybko wzięła sprawy w swoje ręce i postanowiła ruszyć w Polskę Mam nadzieję, że – do zobaczenia!

Co, gdzie, kiedy?

25.03 – Białystok – Nieteatr

26.03 – Warszawa – Niebo

30.03 – Katowice – Królestwo

31.03 – Kraków – Poczta Główna

02.04 – Wrocław – Bezsenność

22.04 – Gdańsk – Drizzly Grizzly

23.04 – Poznań – Próżność

Bilety:

Beyoncé wraca do Polski

Wiem, że wielu z Was na to czekała i całe szczęście mam dobre wieści – Beyonce wraca do Polski! Artystka rusza w światową trasę “RENAISSANCE” a jednym z przystanków będzie nasz kraj. Co prawda data koncertu jest dość ciekawa, bo odbywa się tuż po Open’erze. Tego show nie można przegapić, bo Beyoncé trzeba zobaczyć chociaż raz w swoim życiu.

Co, gdzie, kiedy?

27.06.2023 r

Warszawa, PGE Narodowy

Bilety: www.livenation.pl/artist-beyoncé-960