Newsroom

#64 Muzyczny Alarm: kwiecień 2024

fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Wiosna będzie należeć do trzech kobiet: Margaret, Girl in Red oraz Tori Kelly. Wszystkie z nich właśnie teraz, w obliczu pozytywnie nastrajającej już wiosny, postanowiły wydać albumy – każdy z nich jest zupełnie inny, ale posiadają w sobie jedną wspólną cechę, łączy je kobiecy power i pozytywna energia.

Margaret – “Siniaki i Cekiny”

Premiera: 26.04.2024 r

Margaret po 10 latach od swojego fonograficznego debiutu powraca do korzeni? Artystka przez lata swojego działania w branży muzycznej zdecydowanie nie pozostawała w miejscu. Pomimo zdobycia ogromnej popularności, zawsze odważnie eksperymentowała ze swoim wizerunkiem i rodzajem muzyki. Ostatnio bardziej kojarzona z rapem niż z popem, powraca z nową płytą “Siniaki i cekiny”. W pewien sposób będzie to powrót do jej korzeni popowych, ale zarazem odkrycie czegoś zupełnie nowego. Margaret z pewnością podchodzi do popu zupełnie inaczej. Minione lata i eksperymentowanie z muzyką na pewno będą zauważalne na nadchodzącym krążku. Na płycie znajdziemy m.in. przebój poprzedniego lata “Tańcz głupia”, a także utwór “Hot like summer”, który jest duetem z hiszpańskim wokalistą, Alvaro Solerem. Co ciekawe, Margaret postanowiła wydać album wyłącznie na winylach, co jest rzadko spotykane, a z całą pewnością ucieszy kolekcjonerów!

Premierę płyty poleca: Karolina Szumlak

Girl in Red – “I’m doing it again baby!”

Premiera: 12.04.2024 r

Cały świat jesienią oddał się muzyce Girl in Red, która w zaskakujący sposób potrafi zahipnotyzować słuchacza. Tym razem norweska artystka przygotowuje coś zupełnie innego, a jest to jej drugi studyjny album “I’m doing it again baby!”, który tym razem odbiega od melancholijnego brzmienia i zapewnia o wiele więcej energii. Wokalistka w rozmowach z dziennikarzami podkreśla, że to wydawnictwo jest sporym eksperymentem i pokazuje jej pewność siebie, wewnętrznego krytyka, czy obrazuje skalę wrażliwości. Jesień należała absolutnie do Girl in Red i wszystko wskazuje, że wiosnę również twórczyni trzyma w garści. 

Tori Kelly – “Tori”

Premiera: 05.04.2024 r

Po czterech latach przerwy Tori Kelly powraca ze swoim piątym studyjnym krążkiem, który nazwała po prostu “Tori”. Wydawnictwo będzie posiadało aż 15 różnych utworów, w tym aż trzy z nich powstały w kolaboracji z innymi muzykami. Album tak naprawdę jest promowany już od zeszłego roku, kiedy to ukazał się singiel “Missin u”, jednak ze względu na problemy zdrowotne, artystka wstrzymała premierę aż do tego momentu. Czy ten 40-minutowy krążek zapewni Tori wielki powrót po wielu latach zapomnienia? Bez wątpienia jest to artystka, która swoim talentem urzeka, dlatego trzymam kciuki, by jej twórczość przypadła do gustu słuchaczom i niosła się szeroko.

Premiery płyt poleca: Sara Migaj

Inne premiery, które poleca nasza redakcja:

  • Luke Hemmings – “Boy” – data premiery: 26.04.2024 r
  • Picture This – “Parked Car Conversations” – data premiery: 26.04.2024 r