Newsroom

#62 Muzyczny Alarm: Luty 2024

fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Nadchodzący miesiąc przyniesie się nam garść ciekawych premier, które tym razem zdominowały kobiety. To właśnie w lutym Zara Larsson powróci ze swoim kolejnym albumem, zespół The Last Dinner Party w końcu zaprezentuje swój debiut, a Dziarma wyda zadziorny mixtape. Czego chcieć więcej? Miłego słuchania.

Zara Larsson – “Venus”

Data premiery: 09.02.2024 r

Wydawca: Sony Music

Zara Larsson to jedna z księżniczek popu tej i poprzedniej dekady. Choć na tytuł królowej jeszcze zdecydowanie za wcześnie, to śmiało mogę przyznać jej ten drugi komplement, bo na swoim koncie ma już naprawdę sporo przebojów. Na pewno kojarzycie, jak szturmem wdarła się na listy przebojów ze swoim słodkim i cukierkowym “Lush Life” kilka lat temu… no właśnie, czasami wydaje się, jakby to było wczoraj, a nim się obejrzymy, będzie prawie 10 lat! Oprócz tego dobrze znane są przeboje takie jak “Ain’t My Fault”, “Ruin My Life “czy jej równie popularne współprace np. z Clean Bandit i grubo ponad miliard odtworzeń “Symphony”, czy chociażby hymn Euro 2016 “This One’s For You” wraz z Davidem Guettą. Artystka po raz pierwszy zawitała do nas przy okazji ostatniego Orange Warsaw Festival i był to naprawdę jeden z lepszych koncertów ówczesnej edycji. Tak samo jak niespodziewanie dobrze wypadła kiedyś Rita Ora, tak w poprzednim roku zaskoczyła właśnie Zara. Jej chyba też się podobało, bo długo nie trzeba było nam czekać na powtórkę. Już za niespełna 2 miesiące zawita na do nas ponownie ze swoim najnowszym materiałem Venus, promowanym przez kolejne przeboje takie jak “Can’t Tame Her”, “End Of Time” czy “On My Love”. Na maksa nie mogę się doczekać zarówno płyty jak i koncertu, bo jestem pewna, że szykuje dla nas kolejną perełkę z przebojami!

Premierę płyty poleca: Dominika Tarka

The Last Dinner Party – “Prelude to Ecstasy”

Data premiery: 02.02.2024 r

Wydawca: Universal Music

Obiecująca formacja The Last Dinner Party już w najbliższy piątek wypuści w świat swój debiutancki album. Laureatki plebiscytu BBC Sound of skutecznie podbijają serca słuchaczy na całym świecie, w tym także gwiazd, które mocno im kibicują, a są nimi m.in. Courtney Love, czy Florence Welch. Dziewczyny zdążyły rozgrzać się przed londyńską publiką, a wraz ze swoim debiutem są gotowe na to, by podbić inne kontynenty. Kolejnym sporym wydarzeniem we wciąż rozwijającej się karierze zespołu jest ich ogłoszony już występ na drugim dniu prestiżowego festiwalu Coachella. Tymczasem wyczekujcie premiery debiutanckiego albumu i przygotujcie swoje odbiorniku na owocny odsłuch. To będzie premiera, która pojawi się na wielu językach.

Dziarma – “Wifey Mixtape”

Data premiery: 02.02.2024 r

Wydawca: Universal Music

Dziarma nie zwalnia tempa i wraca z EP-ką. Nowe muzyczne brzmienie Agaty to ponownie bezkompromisowa twórczość, która wywraca do góry nogami świat polskiej rapsfery, zwłaszcza jeśli mówimy o kobietach. Dziarma nie gryzie się w język i mówi otwarcie o tym, co często jest zamiatane pod dywan, nawiązując również do wielu krzywdzących stereotypów. “Wifey Mixtape” doczekało się już kilku obrazków w postaci teledysków do utworów: “Wifey”, “Ponad Chmurami” oraz “Chłopaki Płaczą”. Wydanie fizyczne krążka jest mocno limitowane, aktualnie można je nabyć w przedsprzedaży.

Premiery płyt poleca: Sara Migaj

Inne premiery warte uwagi:

  • Myslovitz – “Miłość w czasach popkultury” – 29.02
  • Baranovski – “Ucieczki i Powroty” – 16.02
  • Jennifer Lopez – “This Is Me… Now” – 16.02
  • Paloma Faith – “The Glorification of Sadness” – 16.02