Newsroom

#60 Muzyczny Alarm: Grudzień 2023

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Przed nami ostatnie muzyczne starcie w tym roku, a mowa o oczywiście o grudniu, który zwieńczy minione tygodnie. Sięgając pamięci, nie przypominam sobie, by kiedykolwiek aż tak wielu artystów zdecydowało się wydać w tym okresie nowy krążek, który nie ma nic wspólnego z nadchodzącym świątecznym sezonem. Cieszę się tym bardziej, że pomiędzy pierniczkami i czerwonym barszczem znajdzie się miejsce na muzyczną degustację, a zapowiada się ona naprawdę smakowicie.

Sanah – “Bankiet u Sanah”

Data premiery: 01.12.2023 r

Wydawca: Magic Records

Sanah już na koncertach stadionowych zapowiedziała, że niedługo ukażą się jej dwie nowe płyty! Nie minęło wiele czasu, a już za moment pierwsza z nich będzie w naszych rękach. Artystka ma już w swojej kolekcji całkiem sporą kolekcję albumów, ale ten nadchodzący będzie wyjątkowy i w pewien sposób “pierwszy”! “Bankiet u sanah” to album koncertowy, który będzie zawierać zapiski z zeszłorocznej trasy artystki. Jest to miły ukłon nie tylko w stronę uczestników trasy “Bankiet u sanah”, którzy będą mogli sobie na nowo przypomnieć aranżacje koncertowe, ale też dla osób, które pierwszy raz będą mogli wysłuchać tych wersji. Z pewnością będą one dla niektórych sporym zaskoczeniem, bo artystce na scenie towarzyszyło wtedy ponad stu muzyków!

Premierę płyty poleca: Karolina Szumlak

Tate McRae – “Think Later”

Data premiery: 08.12.2023 r

Wydawca: Sony Music

Zasłynęła wzruszającym i rozrywającym serce “you broke me first”, które momentalnie stało się viralem na Tik Toku. Ale nie spoczęła na laurach i niedługo później wydała cały swój album. Okazało się, że nie samymi smutkami żyje i zaprezentowała sporo ciekawych bangerów np. “she’s all I want to be”. Ostatnio historia zatoczyła koło i jej ostatni singiel “greedy” również mocno poleciał w eter, a popularność artystki poszybowała w górę. Jestem ciekawa, co takiego zaprezentuje tym razem i nie mogę doczekać się jej przyszłorocznego koncertu, gdyż na ostatnim bawiłam się świetnie.

Premierę poleca: Dominika Tarka

Wyszkoni & Jackowski – “10”

Data premiery: 01.12.2023 r

Wydawca: Mystic Production

Już 1 grudnia ukaże się nowy album Anny Wyszkoni zatytułowany „10 Jackowski”. Artystka wraz ze swoim zespołem postanowiła w ten sposób oddać hołd zmarłemu w 2013 roku przyjacielowi i muzykowi, z którym łączyła ją wieloletnia współpraca, zwłaszcza w ostatnich latach życia pana Marka. W tym roku w maju miała miejsce 10. rocznica śmierci znanego artysty, kompozytora i założyciela grupy Maanam. 

Marek Jackowski podczas swojej 30-letniej kariery muzycznej stworzył ponad sto piosenek, z czego spora część na stałe weszła do kanonu polskiej piosenki i są znane i śpiewane do dziś przez ludzi w każdym wieku. Anna Wyszkoni wybrała 10 z nich i przy wsparciu swojego zespołu wykonała je w zupełnie nowych, odświeżonych i zaskakujących wersjach. Za tytułem płyty stoi dokładnie 10 utworów legendarnego muzyka w dokładnie 10. rocznicę jego śmierci. Artystka z repertuarem z płyty „10” wyruszy niebawem także w trasę koncertową. Na koncertach będzie można usłyszeć przeboje Marka Jackowskiego i grupy Maanam. Z pewnością nie zabraknie piosenek takich jak: „Oprócz błękitnego nieba”, „Kocham Cię kochanie moje”, „To tylko tango”, „Szare miraże”, „Lucciola”, „Się ściemnia”, ale i „Zapytaj mnie o to kochany” czy „Czułość proszę”, które Marek Jackowski skomponował specjalnie dla Anny Wyszkoni jeszcze za życia.

Premierę płyty poleca: Pamela Obuchowska

P!nk – “Trustfall” deluxe

Data premiery: 01.12.2023 r

Wydawca: Sony Music

P!nk swoją karierę rozpoczęła na początku lat dwutysięcznych. Na swoim koncie posiada ogromną ilość radiowych hitów takich jak „Try”, „So What” czy „Funhouse”. W lutym 2023 roku wydała dziewiąty w swojej karierze długogrający album zatytułowany „Trustfall”,  a następnie wyruszyła w trasę koncertową promującą krążek, odwiedzając także Polskę. Po sporym sukcesie płyty przyszedł czas na wersję deluxe krążka, która ukaże się już 1 grudnia. Rozszerzone wydanie zawierać będzie drugą płytę z sześcioma nagraniami live z trasy Summer Carnival Stadium Tour, dwa covery – „No Ordinary Love” Sade i „Nothing Compares 2 U” oraz dwa nowe single między innymi „Dreaming” nagrany we współpracy Marshmello i Stingiem. Premiera albumu już za kilka chwil! Czekacie?  

Premierę płyty poleca: Oliwia Nowak