Newsroom

#59 Muzyczna Ściąga: Sanah & Igor Herbut, Yungblud, Sigrid, Reflektor

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe / Universal Music Polska

Gdyby ten tydzień miał należeć do jednej osoby, to byłoby to niemożliwe. A niemożliwe dlatego, że tym razem kłaniam się nisko duetowi składającemu się z genialnej Sanah i równie świetnego, grającego na emocjach tak dobrze, jak mało kto – Igora Herbuta. To im należą się głośne oklaski za singiel przepełniony wrażliwością i empatią. To im dedykuję dzisiejszą Muzyczną Ściągę, ale postanowiłam ją uzupełnić o kilka ciekawych premier, które urozmaicą tę publikację.

Duet, którego nikt się nie spodziewał, ale każdy potrzebował

Sanah to jedna z tych artystek, która szturmem zyskała ogromną rzeszę słuchaczy. Każdy jej koncert cieszy się sporym zainteresowaniem, a słowo “sold out” nikogo już nie dziwi. Jej utwory momentalnie stają się hitami, a płyty plasują się na wysokich miejscach list sprzedaży. To, co łączy Sanah z Igorem Herbutem to przede wszystkim muzyczna wrażliwość. Ta dwójka artystów wbrew pozorom musiała w końcu wskoczyć do studia i nagrać coś wspólnego. W ten sposób powstał utwór “Mamo tyś płakała”, który wywołuje ciary na całym ciele. Aktualne okoliczności sprawiły, że emocje dotykają ciężkiego tematu, jakim jest obecna sytuacja na Ukrainie. Artyści podkreślili, że cały dochód uzyskany z odtworzeń wspólnego singla zostanie przekazany na pomoc do naszego sąsiedniego kraju. Macie więc aż dwa powody, by posłuchać muzycznej uczty tej dwójki – tego duetu potrzebował świat.

Yungblud z kolejną muzyczną odsłoną

Yungblud wraz ze swoim najnowszym singlem “The Funeral” zabiera nas do lat 80-tych. Takiego brzmienia na pewno nie spodziewali się jego fani! Muzyk pokazał, że nie boi się eksperymentów i do każdej epoki jest w stanie przemycić klasycznego rock’n’rolla. W klipie, który powstał do wspomnianego utworu, występują bowiem legendy sceny muzycznej tj. Ozzy i Sharon Obsurne’owie. “The Funeral” to tak naprawdę kolejna zapowiedź nadchodzącego wydawnictwa muzyka, o którym jeszcze zbyt wiele nie wiemy. Yungblud już w maju wystąpi w Polsce, gdzie z pewnością wykona swoje najnowsze utwory… a może i zagra całą nową płytę? Wszystko jest możliwe!

Sigrid zapowiada swoją nową płytę

Po niebywale ciepło przyjętym “Sucker Punch” w 2019 roku artystka zapowiada jego następcę, czyli “How To Let Go”, którego premiera została zaplanowana na 6 maja 2022 roku. Jednym z pierwszych singli dających przedsmak nadchodzącego krążka jest kosmiczne “It Gets Dark”. Artystka z uwagi na pandemie podczas tworzenia tej płyty wróciła z hollywoodzkiego Los Angeles do rodzinnej Norwegii. Sigrid nie boi się popowych eksperymentów i taki właśnie będzie ten album – pełen niespodzianek. Na płycie znajdą się także wcześniej zaprezentowane utwory: “Mirror” oraz “Burning Bridges”.

Reflektor nie zwalniają tempa

Idąc za ciosem, zespół Reflektor prezentuje swój czwarty singiel “Triumf”, który jest zapowiedzią nadchodzącego dużymi krokami albumu “Tętno 92/95”. Artyści we współpracy z Magdaleną Toczek oraz Dimitrisem Papadopoulosem stworzyli niebanalny klip, który doskonale współgra z ich synth popowo-rockowym singlem. Wyczekujcie zatem płyty chłopaków, której premiera została zaplanowana na 7 kwietnia.