Newsroom

#58 Muzyczny Alarm: Październik 2023

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

To będzie naprawdę przyjemna jesień, bo jak mogłaby być inna z takimi premierami? Ogromnie cieszę się, że branża muzyczna odżyła i serwuje nam tak wiele nowości, zarówno w postaci wydawnictw, jak i tras koncertowych. Sprawdźcie, co zadzieje się w październiku, bo zapowiada się naprawdę ciekawie.

Daria Zawiałow – “Dziewczyna Pop”

Premiera: 20.10.2023 r

Wydawca: Sony Music Poland

Daria Zawiałow powraca z nowym albumem! Jak mówi sama wokalistka „Dziewczyna pop to opowieść zamknięta w trzech rozdziałach: bolesna przeszłość (92’), bezpieczna teraźniejszość (Pete Stop) i strach przed przyszłością (Backdoor)”. Trójka w przypadku tego krążka nie jest przypadkowa. Cały koncept płyty będzie oparty właśnie o tę liczbę. Teledyski do każdego z trzech rozdziałów zostały nagrane w trzech różnych miejscach w USA, album posiadał będzie także trzy okładki w trzech poligrafiach i kolorystykach, a Daria zaserwuje nam trzy wersje merchu. Płytę promują single „FIFI HOLLYWOOD”, „Złamane serce jest OK” oraz „Z Tobą na chacie”. Jestem przekonana, że będzie to jedna z najgłośniejszych premier tego roku!

Kwiat Jabłoni – “Pokaz Slajdów”

Data premiery: 13.10.2023 r

Wydawca: Universal Music Polska

Kwiat Jabłoni powraca z trzecim albumem zatytułowanym “Pokaz slajdów”. To kolejny krok w ich muzycznej podróży, a jednocześnie pierwszy album wydany przez Universal Music Polska. Kojarzycie hit “Od nowa”, który od jakiegoś czasu podbija listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce? To tylko przedsmak tego, co znajdziecie się na tej płycie. Album promują też single “Dom” i “Byłominęło”, które dają szerszy zarys tego, co czeka na nas w dniu premiery, czyli 13 października! Folkowo-popowy klimat i szczere, a przede wszystkim różnorodne teksty!

Ignacy – “Central Park”

Data premiery: 20.10.2023 r

Wydawca: Universal Music Polska

IGNACEGO możecie pamiętać z 11. edycji The Voice of Poland. Krótko po programie wydał kilka autorskich utworów, a debiutancki album ukaże się już 20 października.

W zapowiedziach premiery możemy przeczytać, że muzyka zawarta na albumie ma być oazą spokoju w zatłoczonej rzeczywistości niczym Central Park. Ma być możliwością złapania oddechu od przebodźcowania i gonitwy dnia codziennego. Zatem, kto wyrusza na tę muzyczną wycieczkę? Album będzie składać się z 11 utworów. Dwa z nich ukażą się z udziałem gości specjalnych – Pauliny Przybysz i Zalii. Więcej o zapowiadanej płycie przeczytasz tutaj.

Troye Sivan – “Something to Give Each Other”

Data premiery: 13.10.2023 r

Wydawca: Universal Music Polska

Wszystko wskazuje na to, że Troye Sivan przeżywa obecnie bardzo dobrą passę. Zarówno utwór “Rush”, jak i najnowszy “Got Me Starter” okazały się ogromnymi hitami już od momentu premiery, a fani wręcz z wypiekami na twarzy czekają, co jeszcze muzyk chowa w zanadrzu. Na szczęście za niecałe dwa tygodnie odbędzie się premiera krążka studyjnego “Something to Give Each Other”. Jaki będzie pierwszy długogrający album muzyka, który powstał aż po 5-letniej przerwie? Myślę, że to wydawnictwo bez problemu osiągnie znacznie lepsze wyniki od jego debiutu. Tego mu życzę.

Taylor Swift – 1989 (Taylor’s Version)

Data premiery: 27.10

Wydawca: Universal Music Polska

Taylor Swift bierze na tapet kolejny album ze swojej kolekcji. Tym razem kultowe “1989” doczeka się wyjątkowego wydania, a to oznacza, że możemy liczyć na usłyszenie największych hitów artystki w nowych aranżacjach. Oprócz tego na pewno otrzymamy także kilka nowych utworów jako wisienkę na torcie. Odnoszę wrażenie, że właśnie na “Taylor’s Version” tego krążka fani czekali najbardziej przez ten cały czas więc zapowiada się dla wszystkich Swifties naprawdę przyjemna jesień, a prezentem i okazją do usłyszenia tego krążka będą koncerty w Polsce, zaplanowane na sierpień przyszłego roku.