Newsroom

#45 Muzyczny Alarm: Lipiec 2022

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

W lipcu Panie schodzą w cień, by móc dać się nacieszyć blaskiem reflektorów swoim kolegom z branży. Mowa o trzech mocnych graczach, którymi bez wątpliwości są: James Bay, Imagine Dragons oraz nasz rodak PlanBe. Zapowiada się naprawdę różnorodny miesiąc i nie zabraknie w nim muzyki niemal z każdego gatunku. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zanurzyć się w dźwięki, które lada moment zostaną nam dostarczone. Tymczasem przeczytajcie, dlaczego własne te płyty są dla nas najbardziej ekscytującymi premierami tego miesiąca.

James Bay – “Leap”

Data premiery: 08.07.2022 r

Brytyjczyk o niesamowicie elektryzującym głosie jest mi bliski już od ponad 7 lat! Totalnie nie wiem kiedy to minęło – bo dopiero co odkrywałam magiczne “Chaos And The Calm”, wszystkie perełki tego albumu – pamiętam to tak dobrze, jakby to było wczoraj. Zachwyt skromnym chłopakiem, z długimi włosami i w kapeluszu. Przez lata, z tego ziarenka wyrósł nam prawdziwy, piękny kwiat, który nieprzerwanie zachwyca. I jestem pewna, że kolejny, nowy album zachwyci mnie tak samo jak poprzednie. Czy będzie to delikatne jak “Chaos And The Calm”, czy nieco bardziej rockowe “Electric Light” – tego jestem pewna już po trzech wydanych singlach promujących. Najnowsze “Everybody Needs Somebody”, wzruszające “Give Me The Reason” czy “One Life”. Nie mogę się doczekać nowych perełek i kolejnego koncertu w Polsce (oby tylko teraz miał obie ręce sprawne… 😉, a nie tak jak na zeszłorocznym FEŚCIE – chociaż, i tak ogromny szacunek za koncert mimo kontuzji ręki!)


Wesprzyj twórczość Jamesa Baya i kup album “Leap” w przedsprzedaży


Imagine Dragons – “Mercury Acts 1&2”

Data premiery: 01.07.2022 r

Piszę to z kanapy w nowym mieszkaniu, zakopana w kartonach i po cichu w środku łkam, że właśnie ominął mnie ich koncert na tegorocznym Openerze (tak samo jak płaczę nad Duą Lipą i Maneskin). Niestety, życie pisze różne scenariusze i mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać na kolejną wizytę chłopaków w Polsce, bo jest to jedno z moich marzeń koncertowych! Tym bardziej teraz, gdy właśnie wydali kolejny album – a w zasadzie jego rozszerzenie – bo właśnie światło dzienne ujrzało “Mercury Acts 1&2”. Siadam do słuchania i wybierania najlepszych perełek z obu albumów. Gorąca polecajka ode mnie – bo chyba nieważne co nagrają, zawsze będę fanką głosu Dana.


Wesprzyj twórczość Imagine Dragons i kup album “Mercury Acts 1&2”


Premiery płyt poleca: Dominika Tarka

PlanBe – “Flamingo”

Data premiery: 08.07.2022 r

PlanBe nieustanne ewoluuje i zachwyca swoich fanów. Artysta ten nie boi się muzycznych eksperymentów, dlatego do tej pory mogliśmy usłyszeć go już w naprawdę wielu odsłonach i właśnie nadchodzi kolejna z nich. Mowa o albumie zatytułowanym “Flamingo”, który będzie czwartym studyjnym wydawnictwem muzyka. To pierwszy album w karierze muzyka, który powstał na łamach współpracy z zupełnie nową dla muzyka wytwórnią – Warner Music. PlanBe do tej pory wydał garść singli, które skutecznie podgrzały atmosferę tuż przed premierą: “Marsjanin”, “Balon”, “Bling Bling”, “Kuloodporny, “Złe autorytety” oraz najnowsze “Flash FM”. Dotychczas każda odsłona PlanBe potrafiła zachwycić słuchacza. Pomimo odmienności i eksperymentów muzyk zawsze trafia sedno, czy stanie się tak i tym razem? Przekonamy się wkrótce.


Wesprzyj twórczość PlanBe i kup album “Flamingo” w przedsprzedaży


Premierę płyty poleca: Sara Migaj