Newsroom

#37 Muzyczny Alarm: Październik 2021

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Październik zdecydowanie nie będzie należał do miesięcy, w których nie będzie czego posłuchać. Z niesamowicie długiej listy premier ciężko było wybrać tylko kilka tych najciekawszych. W redakcyjnym gronie udało nam się jednak wytypować dla Was perełki, nad którymi warto będzie się pochylić. Sprawdźcie, czy Wasze głośniki są sprawne, bo w przyszłym miesiącu naprawdę będzie czego posłuchać – czytajcie i słuchajcie!

Ralph Kaminski – “KORA”

Data premiery: 15.10.2021 r

Ralph Kaminski przechodzi kolejną przemianę wizerunkową i muzyczną. Po prawie trzyletniej bardzo udanej promocji albumu “Młodość” odsłania swoją kolejną osobowość. Tym razem będzie to pierwsza płyta artysty z coverami. To bardzo odważny krok. Zmierzy się on bowiem z utworami Kory, zarówno solowymi, jak i tymi z zespołu Maanam. Dotknięcie twórczości Kory, która nazywana jest ikoną polskiego rocka, to niebywale odważne muzyczne wyzwanie. Ralph pomimo tego, że upodobnił się do artystki wizualnie, za pomocą pierwszego singla “Biegnij razem ze mną” pokazał, że nie będzie to zwykłe odśpiewanie coverów. Ralph wprowadza tam nową energię, w tym także swoją wrażliwość. Ten album to zaproszenie do enigmatycznego świata muzyka, dzięki czemu można dostrzec nowe znaczenie wcześniej znanych już słuchaczom słów i melodii. Dodatkowo w projekt zaangażowani są także inni wyjątkowi muzycy. Niektórych z nich znamy już ze wcześniejszej współpracy z Ralphem. W skład tworzący projekt wchodzą: Bartek Wąsik, Michał Pepol, Paweł Izdebski, Wawrzyniec Topa i Wiktoria Bialic. 


Wesprzyj twórczość Ralpha i zamów album “KORA”


Mata – Młody Matczak

Data premiery: 01.10.2021 r

Mata w tym roku otrzymał Fryderyka za Fonograficzny Debiut Roku, a także w kategorii Album Roku: Hip-Hop. Muzyk jednak nie zwalnia tempa i już za chwilę ukaże się jego nowy album. Artysta zdradził, że płyta będzie poruszała już inne tematy. Album “100 dni do matury” skupiał się głównie na czasach szkolnych. Czym raper podzieli się z nami na tej płycie? Możemy jedynie domyślać się po singlach, które usłyszeliśmy do tej pory. Pierwszy z nich – “Kiss Cam (Podryw Roku)” został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy. Na samym YouTube ma już ponad 50 mln wyświetleń. Fani rapera zaufali mu w stu procentach. Limitowany preorder płyty “Młody Matczak” został już całkowicie wyprzedany. Wygląda na to, że ten album również przyniesie mu wielu sukcesów.


Wesprzyj twórczość Maty i zamów album “Młody Matczak”Premiery płyt poleca: Karolina Szumlak

Tony Bennett & Lady Gaga – “Love For Sale”

Data premiery: 01.10.2021 r

Ich pierwszy wspólny album “Cheek To Cheek” ukazał się w 2015 roku, a po niezwykle ciepłym przyjęciu wydawnictwa i zdobyciu nagrody Grammy, artyści postanowili współpracować dalej. Po siedmiu latach duet zapowiada nową płytę pt. “Love For Sale”, która ma być hołdem dla twórczości wybitnego kompozytora – Cole’a Portera. Jednocześnie, ma to być ostatni album w karierze Tony’ego Bennetta, u którego już w trakcie sesji nagraniowych zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Premiera krążka zapowiedziana jest na 1 października 2021 roku.


Wesprzyj twórczość Lady Gagi & Tony’ego Bennetta i zamów ich wspólny album


Coldplay – “Music Of The Spheres”

Data premiery: 15.10.2021 r

Brytyjski zespół Coldplay zapowiada swoje dziewiąte wydawnictwo. Album “Music Of The Spheres”, promowany był m.in. singlami “Higher Power” i “My Universe” z gościnnym udziałem BTS, a nad jego produkcją czuwał legendarny Max Martin. Na trackliście znajdzie się dwanaście utworów, z czego cztery zatytułowane wyłącznie znakami emojii. W odręcznie napisanej notatce zespół przekazał, że “Music Of The Spheres” to pierwsza część ich nowej, muzycznej serii. Premiera albumu zapowiedziana jest na 15 października 2021 roku, jednak już teraz można wysłuchać skrótu z całego wydawnictwa w trailerze “Overtura”. 


Wesprzyj twórczość Coldplay i zamów album “Music of the Spheres”Premiery płyt poleca: Martyna Nowak

Ed Sheeran – “=”

Data premiery: 29.10.2021 r

Brytyjski rudzielec, który zasłynął z ckliwych, miłosnych ballad. Przez ponad 10 lat wyrobił sobie niesamowitą renomę, pozwalająca, chociażby na zniknięcie całkowicie z social mediów na kilkanaście miesięcy bez żadnego uszczerbku na popularności. I cokolwiek nowego by nie wydał – zawsze przyjmie się to z ciekawością. Najlepszym przykładem są dwa ostatnie single promujące “Bad Habits” oraz “Shivers” – tak różne od większości jego poprzedniej twórczości. Co ja myślę o popowym, mainstreamowym Edzie? Jeśli mam być stuprocentowo szczera jako fanka od wielu lat bardzo cieszę się z tej odmiany. Owszem, Ed przyzwyczaił nas do pewnego klimatu swojej twórczości i wielu fanów pozostawił zawiedzionych tymi popowymi kawałkami. Ja podsumuję to tak – cieszę się z tej świeżości, bo wiem, że na płycie i tak znajdą się ckliwe ballady i rozrywające serce teksty. A “Shivers” mimo że proste i przewidywalne bardzo mi się podoba, ponieważ dobrze pokazuje, że Ed robi swoje i nie boi się eksperymentów muzycznych. Z niecierpliwością czekam na album = (czyt. equals) i oczywiście na dwa nadchodzące koncerty w Polsce w 2022 roku!


Wesprzyj twórczość Eda i zamów album “=”Premierę płyty poleca: Dominika Tarka

Lana Del Rey – “Blue Banisters”

Data premiery płyty: 22.10.2021 r

Beż wątpienia jedną z najbardziej płodnych muzycznie artystek jest Lana Del Rey. Jej fani nie mogą narzekać na brak nowości… bo to niemal u niej nie występuje! W ramach przypomnienia – w tym roku Lana wydała już album, a mianowicie było to wydawnictwo zatytułowane “Chemtrails over the Country Club”. Oprócz tego artystka w ubiegłym roku zaprezentowała swój pierwszy tomik poezji “Violet Bent Backwards over the Grass” i co więcej – już zapowiedziała kolejny, który ma ukazać się również w tym roku! Jedno jest pewne – weny twórczej zdecydowanie artystce nie brakuje. Przedsmakiem nadchodzącej płyty są single: “Arcadia”, “Wildflower Wildfire”, “Blue Banisters” oraz “Text Book”.


Wesprzyj twórczość Lany Del Rey i zamów album “Blue Banisters”


The Cassino – “Części”

Data premiery: 22.10.2021 r

Jest kilka polskich zespołów, które pomimo tworzenia muzyki w ojczystym języku, rzeczywiście serwują zagraniczną jakość. Z tym właśnie kojarzy mi się zespół The Cassino, który doskonale plasuje się przy muzyce Paramore, czy dawnej Avril Lavigne. Niebywale przyjemnie się ich słucha, dlatego tym bardziej cieszę się, ze doczekamy się ich długogrającego debiutanckiego albumu. Niech jednak ten debiut Was nie zmyli. Zespół istnieje od 2013 roku i na swoim koncie ma występy w popularnych programach typu talent show oraz aż 3 EP-ki!


Wesprzyj twórczość The Cassino i zamów ich debiutancki album “Części”Premiery płyt poleca: Sara Migaj