Newsroom

#10 Muzyczny Alarm: Październik 2018

Ciężko nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jesień to najbardziej muzyczny sezon. W tym roku artyści również zaskakują sporą ilością premier. Wraz nadchodzącymi albumami ruszają klubowe trasy koncertowe, za którymi czekaliśmy niemal całe lato, nie ujmując plenerom, które oczywiście mają swój niepowtarzalny klimat. Jesteście gotowi na ten sezon? Pomimo chłodnej jesieni, w przemyśle muzycznym będzie naprawdę gorąco.

Twenty One Pilots

Premiera albumu Trench – 05.10.2018

Na ten album czeka więcej osób, niż komukolwiek z nas się wydaje. Panowie kontynuują swoją dobrą passe, wyprzedając największe stadiony koncertowe na świecie oraz zdobywając coraz to większe grono fanów. Do tej pory mieliśmy okazję usłyszeć single promujące album, czyli Jumpsuit czy Nico And The Niners, w międzyczasie pojawił się również utwór My Blood. Po przesłuchaniu stwierdzamy, że grupa jest w naprawdę dobrej formie, co oznacza, że czeka nas wydawnictwo przepełnione niezwykle chwytliwymi kawałkami.

 


Kliknij tutaj i kup album “Trench” z legalnego źródła


Lady Gaga & Bradley Cooper

Premiera soundtracku A Star Is Born – 05.10.2018

Lady Gaga to artystka, która zmienia się muzycznie jak kameleon, ale w każdej odsłonie zwala z nóg. Tym razem kobieta porzuca swój znany przydomek i pod swoim własnym imieniem i nazwiskiem, czyli jako Stefani Germanotta próbuje podbić serca swoich fanów i nie tylko, soundtrackiem do filmu A Star Is Born, w którym gra główną rolę. Lady Gago, czy to nie za wiele? Po obejrzeniu zwiastuna ciężko uwierzyć, że ta country dziewczyna z ledwie widocznym makijażem to naprawdę nasza Gaga. Co więcej, wspomniany soundtrack został nagrany z uwielbianym przez kobiety Bradleyem Cooperem. Czego się spodziewać? Naprawdę nie wiemy, ale jedno jest pewne – będzie o tym głośno.


Kliknij tutaj i kup soundtrack “A Star Is Born” z legalnego źródła


Premiera albumu Forever Neverland – 19.10.2018

Co tu dużo mówić, MØ wszyscy kochacie i uwielbiacie, a ona to odwzajemnia, co okazuje licznymi odwiedzinami naszego kraju. Tak, już w październiku ukaże się jej długogrający krążek, na którym gościnnie usłyszymy m.in. Charli XCX. Kilka utworów, takich jak Sun In Our Eyes nagrany z Diplo, czy Nostalgia już znamy. Nowością jest niedawno wypuszczony singiel Imaginary Friends, który wprowadza w specyficzny klimat, a to bardzo lubimy. Z wypiekami na twarzy oczekujemy tego wydawnictwa, bo kto, jak nie MØ dostarczmy nam pozytywnych emocji.

 


Kliknij tutaj i kup  album “Forever Neverland” z legalnego źródła


Agnieszka Chylińska

Premiera albumu Pink Punk – 26.10.2018

Czapki z głów! Wraca do nas Agnieszka Chylińska z nową płytą, która nosi dźwięczną nazwę Pink Punk. Uff. Naprawdę odetchnęliśmy z ulgą. Jak wielu z Was obawiało się, że po ostatnim albumie, który został wydany po 7-letniej przerwie, znowu będziemy skazani na czekanie? Nic z tych rzeczy. Agnieszka chwyciła byka za rogi i wykorzystuje fakt, że aktualnie na jej nową muzykę czeka spora część Polaków. Potwierdza to nie tylko dobra sprzedaż ostatniej płyty, czy liczba wyświetleń singla Królowa Łez na YouTube, ale również trasy koncertowe, które wyprzedają się w ułamku sekundy. My już swój bilet mamy. Przed artystką stoi naprawdę spore wyzwanie, ciężko będzie przebić tak genialny album, jak Forever Child, ale głęboko wierzymy, że wspomniana płyta była zaledwie namiastka tego, co teraz przygotowała dla nas Agnieszka tym razem.


Na ten moment nie było ŻADNEJ zapowiedzi płyty, wszystko jest owiane tajemnicą, włącznie z okładką albumu


Tom Odell – Jubilee Road 

Premiera albumu Jubilee Road – 26.10.2018

Uwielbiany w Polsce pianista i niesamowity wokalista powraca z nowym materiałem Jubilee Road, który będzie trzecim albumem w karierze muzyka. Do tej pory promują go trzy utwory – If You Wanna Love Somebody, tytułowe Jubilee Road oraz duet z Alice Merton Half As Good As You. Wszystkich piosenek zaś będzie zaledwie 10 – co mnie troszeczkę smuci, ale mam nadzieję, że Tom podstawił tym razem na jakość nie ilość. Liczę również na przynajmniej dwie-trzy piosenki z pazurem bo odnajduje się on świetnie w również w tej bardziej rockowej wersji – nie tylko przy pianinie. Nie mogę się doczekać aby usłyszeć nowy materiał na koncercie w Polsce. Wybieracie się 25 stycznia do Krakowa lub dzień później do Warszawy?


Kliknij tutaj i kup album “Jubilee Road” z legalnego źródła


Bovska – Kęsy 

Premiera albumu Kęsy – 05.10.2018

Jedna z najbardziej interesujących przedstawicielek polskiej sceny alternatywnej również zaprasza nas do swojego świata. Już w pierwszy piątek dostaniemy w całości najnowszy album zatytułowany Kęsy. Wydawnictwo promuje utwór Kimchi, który jest świetną energetyczną propozycją która na pewno rozweseli wasze jesienne klimaty. Dużo tam elektronicznych brzmień w których artystka bardzo dobrze się odnajduje i wydaje mi się, że to nie jedyna chwytliwa kompozycja na Kęsach. Płytę będzie promować również trasa koncertowa składająca się z 12 koncertów – my się wybieramy, a Wy?

 


Kliknij tutaj i kup album Kęsy z legalnego źródła


Dawid Podsiadło – Małomiasteczkowy

Premiera albumu Małomiasteczkowy – 19.10.2018

Na ten powrót czekałam równie długo i niecierpliwie – i moja radość gdy wreszcie dostaliśmy tytułowy singiel długo nie miała końca. Dawid jest jednym z pierwszych artystów którego poznałam jeżeli chodzi o polską scenę alternatywną. Już od samych początków w programie telewizyjnym wiedziałam, że mamy tu niesamowity talent. Miło jest patrzeć jak Podsiadło niesamowicie rozwinął swoją charyzmę, głos i temat muzyczny. Czekam niecierpliwie na nowy album i 10 nowości (i znów – dlaczego tak mało?!) – mam nadzieję, że zaskoczą mnie tak jak zaskoczył mnie Małomiasteczkowy.

Saszan

Premiera albumu Hologram – 17.10.2018

Począwszy od zmiany wytwórni, a kończywszy na wymienieniu managementu na lepszy model Saszan diametralnie zmieniła tor swojej kariery o 180°. To był naprawdę burzliwy okres dla tej młodej, ale jakże obiecującej artystki. Po czterech latach od wydania debiutanckiego albumu RSP Saszan powraca z drugim długogrającym krążkiem zatytułowanym Hologram. Nie ukrywamy, że bardzo czekamy na ten muzyczny powrót, zważając na fakt, ze w ciągu tych kilku lat wokalistka przemieniła się z nastolatki w kobietę.