Newsroom

#36 Muzyczny Alarm: Wrzesień 2021

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Wrzesień zdecydowanie nie będzie dla nas łaskawy pod względem ilości wydawanych płyt, ale spokojnie! To idealny moment na to, by wrócić do innych produkcji, które były wydane w ubiegłych miesiącach, bo przyznajcie sami – ciężko było za tym nadążyć. Mimo wszystko udało nam się wybrać dla Was kilka perełek, na które wyczekujemy z wypiekami na twarzy.

Imagine Dragons – “Mercury – Act 1”

Data premiery: 03.09.2021 r

Zasłynęli muzyką na pograniczu alternatywy i rocka, niezawodnie utrzymując swoją jakość na przestrzeni lat. Dacie wiarę, że “Radioactive” ma w tym roku 9 lat? Oczywiście, przez wszystkie lata działalności chłopaki wyprodukowali całe mnóstwo świetnych singli, jak również tych pozostałych niepromowanych, które siedzą w bezpiecznej przestrzeni płyty i czekają, aż ciekawscy je odkryją. Nie mogę się doczekać, jakie ciekawe smaczki do odkrycia przygotowali na swoim piątym studyjnym albumie. Uwielbiam hipnotyzujący głos Dana, jego mocny rockowy głos i emocje, które zawsze perfekcyjnie przekazuje. Po zapowiedziach takich jak “Follow You” czuję, że to będzie świeży powiew w ich karierze. Nie mogę się doczekać!


Wesprzyj twórczość Imagine Dragons i zamów ich nowy albumPremierę płyty poleca: Dominika Tarka

Maria Peszek – “Ave Maria”

Data premiery: 10.09.2021 r

Już 10 września ukaże się piąty w karierze Marii Peszek album zatytułowany “Ave Maria”. Przyznam szczerze, to właśnie utwór “J*bię to wszystko” sprawił, że jestem ogromnie ciekawa, co tym razem zaprezentuje nam artystka. Jednego możemy być pewni – będzie to zapewne krążek bezkompromisowy, na który nikt inny by się nie odważył. Nadal jestem pod wrażeniem singla “J*bię to wszystko”, który jest nie tylko typowym “love song”, jak to określa Maria Peszek, ale patrząc przez pryzmat sytuacji w Polsce, to jest to także protest song. Uważam, że takich odważnych ruchów potrzebujemy na szerszą skalę. Na ten moment kupuję ten album w ciemno.


Wesprzyj twórczość Marii Peszek i zamów jej nowy album


Camila Cabello – “Cinderella”

Data premiery: 03.09.2021 r

Camila Cabello postanowiła zabrać nas w bajkowy świat i nie tylko zagrać w “Kopciuszku” dla Amazon Prime, ale także wydać pełnoprawny album dedykowany tej właśnie produkcji. Osobiście mam sentyment do tego typu działań – w końcu magiczny świat nigdy nie przestaje zachwycać. Jednak chwytając się czegoś tak klasycznego, co zostało już zaprezentowane na milion różnych sposób, zawsze istnieje ryzyko niepowodzenia. Natomiast patrząc na ogrom sukcesów, które osiąga Camila Cabello, trzymam mocno kciuki, by ten projekt również okazał się jednym z nich. Chętnie wybiorę się w ten pełen magii świat!


Wesprzyj twórczość Camilli Cabello i zamów soundtrackPremiery płyt poleca: Sara Migaj