Newsroom

#2 Artyści, których pamiętamy inaczej

Debiutując dali nam przedsmak tego, w jakim kierunku zmierzają. Jednak po kilku bądź kilkunastu latach na scenie obrali inną ścieżkę. Zrobiliśmy drobny research i z kolejną odsłoną Artyści, których pamiętamy inaczej przedstawimy Was 5 muzyków, którzy zmienili swój styl wizualny lub muzyczny.

Miley Cyrus

Serial Hannah Montana nadał Miley Cyrus etykietkę grzecznej dziewczyny oraz wzoru do naśladowania przez nastolatki. Ogromna presja społeczeństwa czy wielka sława bardzo wpłynęły na drastyczną metamorfozę wokalistki, która zaskoczyła wszystkich. Miley zmieniła swój sposób bycia, wizerunek sceniczny oraz muzykę. Postawiła na bezkompromisowość, cień wulgaryzmu oraz kompletny brak wstydu. Wszyscy potrzebowaliśmy chwili, by przetrawić ten proces przemiany, ale gdy emocje już opadły to zaczęto skupiać się na nowej, zaprezentowanej twórczości przez Miley, która szybko podbiła serca słuchaczy.

Justin Bieber

Zaczął jako bożysz nastolatek, mówił dużo o swoim chrześcijaństwie i wiele osób uważało, że jego obecność na rynku muzycznym to strzał w dziesiątkę. Czy nastolatki mogłyby mieć lepszego idola? Jednak szybko na jego ciele zaczęło pojawiać się coraz więcej tatuaży, w sieci huczało na temat m.in. problemów z narkotykami, a sam Bieber dystansował się od fanów. Jego muzyka jednak przez cały ten czas była utrzymywana na wysokim poziomie i pomimo wycofywania się i chowania się w cieniu, artysta nie zniknął z branży i wciąż pozytywnie zaskakuje swoich fanów.

Taylor Swift

Dziewczyna z gitarą, która podbiła serca milionów! Swoje pierwsze kroki stawiała jako wokalistka country. Kto by pomyślał, że wkrótce podbije przemysł muzyczny na całym świecie? Gdy jej sukces zaczął przeszkadzać innym osobom w branży muzycznej, Taylor pokazała, że potrafi się bronić i zmieniła swój wizerunek sceniczny. Przestała chować się za gitarą i kowbojkami, zaczęła wydawać piosenki z pazurem i pokazała, że nie warto z nią zadzierać. Dziś jest to jedna z najważniejszych osób w branży muzycznej.

Rihanna

Jej początki były bardzo nieśmiałe. Od samego początku bił od niej duży potencjał lecz prezentowane utwory nie miały siły przebicia. Szybko okazało się, że Rihanna ma na siebie plan, który może nie każdemu się spodobać. Nie zwlekała z tym by kontrowersją przebić się do rynku muzycznego. Swoją sporą rolę miał przy tym Jay Z, który wspomógł produkcję jej utworów. Dziś Rihanna wzbudza gorące emocje w branży i jest osobą, która wyznacza trendy. To kolejna artysta, która pokazała, że czasem warto grać na własnych zasadach.

Bring Me The Horizon

Zespół BMTH zaczął swoją karierę ostrym brzmieniem, które niekoniecznie miało szansę przebić się do mainstreamu. Ogromnym zaskoczeniem dla fanów tej grupy muzycznej był album “That’s The Spirit”, którym zmienili zasady gry. Okazało się, że wokalista zespołu w utworach zaczął używać swojego melodyjnego głosu, a instrumenty stały się spokojniejsze. Tym zabiegiem BMTH całkowicie zmienił swoją docelową grupę fanów i trafił do szerszego grona słuchaczy. Ich kolejny album również został utrzymany w delikatniejszej stylistyce.