Newsroom

#12 MuzycznyAlarm: Świąteczny Grudzień 2018

Nasz #MuzycznyAlarm w tym miesiącu będzie wyglądał zupełnie inaczej. Jak zwykle alarmujemy, co w trawie piszczy, ale tym razem nie o świeżo wydanych płytach, a o tych, które koniecznie muszą zagościć w Waszych głośnikach w te święta! Hoł, hoł, hoł – czy odważysz się wejść z nami w ten magiczny klimat? Gwarantujemy, że warto!


The Vamps 

Świąteczny album The Vamps jest idealnym przykładem na to, że utwory opowiadające o tym magicznym czasie nie muszą brzmieć aż tak banalnie! Słuchając tego wydawnictwa bardzo wyraźnie czuć charakterystyczny styl zespołu, stąd świąteczna muzyka nabiera zupełnie nowego znaczenia. Jeśli nie potrafisz się przekonać do tej całej muzycznej otoczki wokół świąt, to koniecznie posłuchaj tego krążka, a może się okazać, że zostanie on Twoim absolutnym faworytem.

 


Kliknij tutaj i kup album “Meet The Vamps (Christmas Edition)” z legalnego źródła


Kylie Minogue

Delikatna barwa głosu Kylie to idealne połączenie ze świątecznymi utworami. Piosenki z albumu Kylie Christmas brzmią tak magicznie, że jesteśmy w stanie uwierzyć w istnienie Świętego Mikołaja! Artystka zabiera nas na totalnie inną planetę, gdzie w święta zawsze pada śnieg, jest niesamowicie dużo miłości, a prezentów starcza dla każdego. Idealna płyta na nadchodzący okres to zdecydowanie ta. My się rozpłynęliśmy!

 


Kliknij tutaj i kup album “Kylie Christmas” z legalnego źródła


LemON

Na naszej świątecznej liście nie mogło zabraknąć Etiudy Zimowej od niesamowitego, polskiego zespołu LemON. Igor Herbut jak zwykle czaruje głosem, chwytając za serce tak, jak nikt inny tego nie potrafi. Jest świątecznie, jest zimowo, ale przede wszystkim jest to krążek stylistycznie niepodobny do żadnego innego. Łemkowskie brzmienie oczywiście przeplata się między utworami, co naprawdę uwielbiamy w muzyce tego zespołu. Podczas naszych świąt zdecydowanie nie zabraknie dźwięków z tej płyty.


Kliknij tutaj i kup album “Etiuda Zimowa” z legalnego źródła


Tom Odell 

Nie wiem, czy do końca można nazwać to świątecznym albumem — bardziej jest to EPka, ponieważ zawiera 5 piosenek — w tym 3 wykonania świąteczne “Spending All My Chritmas With You”, “Have Yourself A Merry Little Christmas” oraz “Silent Night”. Oprócz tego znajdziemy tutaj singlowe “Silhoutte”, które przyznam, że pasuje tu idealnie. Gdy po raz pierwszy raz usłyszałam tę piosenkę na “Wrong Crowd” od razu skojarzyła mi się z takim świątecznym klimatem! Do tej kolekcji dołącza jeszcze wzruszające “Real Love” i mamy świąteczną składankę od Toma!


Kliknij tutaj i kup album “Spending My Christmas with You” z legalnego źródła


Lindsey Stirling

Ta utalentowana skrzypaczka, zdecydowanie dostarczy Wam wielu emocji swoim świątecznym albumem. A tegoroczna reedycja w wersji Deluxe zawiera kilka nowych piosenek. Znajdziecie na niej aż 19 utworów, zdecydowanie w świątecznym i zimowym klimacie-trochę kolęd (np. Silent Night), covery hitów (“All I Want For Christmas Is You” czy “Jingle Bell Rock”), a także piosenki rodem jak z bajek czy filmów (np. “Dance Of The Sugar Plum Fairy”). Mimo iż muzyka Lindsey jest w większości bez wokali, a pierwsze skrzypce grają tu właśnie… skrzypce — to w żadnym wypadku nie jest to nudny album! Jeśli lubicie niecodzienne połączenia, koniecznie dodajcie ten album i muzykę Stirling do swojej kolekcji!


Kliknij tutaj i kup album “Warmer In The Winter” z legalnego źródła


Enej

Na ten album dane było nam trochę poczekać, ale wreszcie go mamy! Przyznam szczerze, że czekałam odkąd usłyszałam fenomenalne wykonania “A wczora z wieczora” czy “Przybieżeli do Betlejem”. Te wykonania, które możecie znaleźć na oficjalnym kanale chłopaków, są jeszcze z 2012 roku! I finalnie — otrzymaliśmy zbiór 13 tradycyjnych utworów, w języku polskim i ukraińskim w nowych, żywych, odświeżonych wersjach. Jeżeli szukacie czegoś, co rozbudzi Was w te święta, to koniecznie sięgnijcie po propozycje zespołu ENEJ. Możecie również wybrać się na wspólne kolędowanie na żywo — sukcesywnie dokładane są nowe daty i miejsca koncertów, na których zaprezentowany zostanie właśnie najnowszy materiał. Po więcej szczegółów sięgnijcie w zakładkę “Wydarzenia” na facebookowym profilu zespołu.


Kliknij tutaj i kup album “Kolędy pod wspólnym niebem” z legalnego źródła


Mariah Carey – Merry Christmas

Jeśli myśleliście kiedyś o tym, że przydałoby się więcej hitów takich jak “All I Want For Christmas Is You” to proszę bardzo! Ten świąteczny album ma już ponad 20 lat! Znajdziecie tam 10 świątecznych propozycji od Mariah Carey, jak również wspomniany wyżej ponadczasowy i klasyczny hit każdych świąt. A jeżeli pragniecie więcej to polecamy również drugi album “Merry Christmas II You” z 2010 roku. To składanka kolejnych 13 utworów — zarówno nowych, jak i odświeżonych aranżacji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!


Kliknij tutaj i kup album “Merry Christmas” z legalnego źródła


Various Artists 

Ta kompilacja siedmiu świątecznych utworów łączy na jednym krążku zarówno przepiękne wykonanie tytułowej piosenki przez Meghan Trainor, jak i wersja “All i Want For Christmas Is You” w wykonaniu girlsbandu Fifth Harmony, a także inne utwory w wykonaniu głównie kobiecych głosów. Znajdziecie tutaj bowiem tylko jeden utwór wykonany przez męski duet A Great Big World (autorzy hitu “Say Something”).

 


Kliknij tutaj i kup album “I’ll Be Home For Christmas” z legalnego źródła


Sia

Ostatnią propozycją będzie album cudownej i czarującej swoim głosem Sii. Album został wydany rok temu, więc nadal jest zdecydowanie świeżą propozycją. Tak jak w przypadku pozostałych składanek znajdziecie tu i własne aranżacje kolęd i pastorałek, ale także i autorskie, nowe piosenki takie jak “Puppies Are Forever”. Jeżeli miałabym decydować i wybierać ten album byłby chyba jednym z moich ulubionych świątecznych albumów. Moim faworytem jest piosenka “Santa’s Coming For Us”, która już od początku wprawia nas w znakomity humor.


Kliknij tutaj i kup album “Everyday Is Christmas” z legalnego źródła