Newsroom

#25 Muzyczny Alarm: Wrzesień 2020

Muzyczny Alarm miał kilkumiesięczną przerwę spowodowaną światową pandemią. Gdy każda kolejna płyta stała pod znakiem zapytania, stwierdziliśmy, że nie chcemy wprowadzać Was w błąd i robić złudnych nadziei, że jakaś premiera nadchodzi gdy za moment mogła ona zostać odwołana. Na szczęście świat zaczął już sobie radzić gospodarczo i naszemu muzycznemu światkowi na ten moment już nic aż w tak ogromnej skali nie zagraża. Czy jesteście więc gotowi na muzyczny wrzesień? Sprawdźcie, na co warto czekać!

Vito Bambino – „Poczekalnia”

Data premiery płyty: 25.09.2020 r

Pod pseudonimem Vito Bambino tak naprawdę kryje się Mateusz Dopieralski, którego wszyscy kojarzymy jako lidera grupy Bitamina. Bez obaw, oba projekty będą funkcjonować jednocześnie, zatem solowy album nie wyklucza działalności Bitaminy, która w tej chili w swojej dyskografii posiada pięć albumów. Vito otwiera nowy rozdział kariery, w którym skupi się na swoich muzycznych pomysłach i inspiracjach. Do tej pory mieliśmy okazję poznać trzy odsłony nadchodzącego albumu. Jako pierwszy ukazał się singiel pt. „Bunkrów nie ma”, czyli utwór, który opowiada o tym, jak odnaleźć piękno w otaczających nas drobiazgach. Następnie ukazał się „Rampage” wraz z teledyskiem składającym się z ujęć filmu pt. „Fucking Berlin”, w którym Vito pokazał swoje zdolności aktorskie. Jako ostatni ukazał się singiel pt. „Oddaj”, czyli niezwykle poruszająca  ballada zaśpiewana w duecie z Natalią Szroeder, która opowiada o rozstaniu i późniejszej tęsknocie. Wszystkie trzy single są idealną zapowiedzią tego, co nas czeka w „Poczekalni”, czyli na nadchodzącym albumie. Premiera jest zaplanowana na 25 września.


Kliknij tutaj i zamów album z legalnego źródła


Krzysztof Zalewski – „Zabawa”

Data premiery płyty: 18.09.2020 r

Krzysztofa Zalewskiego zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ jest jednym z wiodących głosów młodego pokolenia. Obecnie w swojej dyskografii posiada cztery albumy, a na każdym z nich zaskakiwał czymś innym. Debiutancki „Pistolet” jest ukłonem w stronę mocnego, grunge’owego grania. „Zelig” okazał się momentem przejściowym, by za chwilę zaprezentować poprockowe „Złoto”. Z kolei w 2018 roku postanowił zmierzyć się z repertuarem legendy polskiej muzyki, czego efektem końcowym okazał się album „Zalewski Śpiewa Niemena”. Niewielu miałoby odwagę podjąć się tego wyzwania, a Krzysztof Zalewski zrobił to w bardzo subtelny i elegancki sposób. Po tych czterech albumach nadszedł czas na nowy etap, którym będzie „Zabawa”. Jak sam autor przyznaje: „Płyta jest taneczna i nieco mroczna, acz bardziej taneczna niż mroczna. Nocna. To taniec na koniec świata. Nieco apokaliptyczne przemyślenia 35-letniego mężczyzny”. Do tej pory poznaliśmy dwa utwory („Tylko Nocą” oraz „Annuszka”), które zdradzają nam, w jaką stronę tym razem pójdzie Krzysztof Zalewski. Będzie trochę mroku, tajemnicy, ale będzie też energicznie i tanecznie. Premiera już 18 września.


Kliknij tutaj i zamów album z legalnego źródła


Mikromusic – „Kraksa”

Data premiery płyty: 25.09.2020 r

Etap „Mikromusic z Dolnej Półki” powoli odchodzi w zapomnienie, ponieważ nadszedł czas, by podzielić się najnowszym materiałem. Już 25 września ma ukazać się nowy album, zatytułowany „Kraksa”. Będzie to już siódmy album w dyskografii zespołu. Jak sami zapowiadają, będzie to muzyczna opowieść o miłości – a konkretnie o miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Do tej pory poznaliśmy dwa single – „Winna” oraz „Najlepsza”. Warto także wspomnieć, że pojawi się piosenka zaśpiewana w duecie z Piotrem Roguckim. Ciekawa jest także geneza tytułu oraz okładki, której bohaterem jest pies. Otóż Kraksa jest tak naprawdę psem Natalii Grosiak, którego adoptowano już piętnaście lat temu. Dodatkowo, poświęcono mu także jeden utwór, będący zwieńczeniem całego albumu oraz jednoczesnym pożegnaniem z psim przyjacielem.


Kliknij tutaj i zamów płytę z legalnego źródłaPremiery płyt poleca: Martyna Adamowska

Ava Max – “Heaven&Hell”

Data premiery płyty: 18.09.2020 r

Ava Max to jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutów ostatnich miesięcy. Szturmem zdobyła serca słuchaczy dzięki przebojowym “Sweet But Psycho” czy “So Am I”. Charakterystyczny głos i konkretny popowy vibe spodobał się słuchaczom, którzy z niecierpliwością wyglądali po więcej. Na fali sukcesu dwóch pierwszych singli, które przejęły rozgłośnie radiowe nie tylko w Polsce, powstały kolejne, nie mniej przebojowe “Kings&Queens”, “Salt” czy “Torn” oraz ostatni “Who’s Laughing Now” – osobiście, mój faworyt od czasów “Sweet But Psycho:. Ava zapowiedziała premierę debiutanckiego krążka na jesień i jestem pewna, że będzie to jedna z najmocniejszych propozycji drugiej połowy roku. To, że będzie tam moc kolejnych popowych genialnych hitów – nie ulega wątpliwości, natomiast zastanawiam się, czy pokusi się na jakąś spokojną balladę? Chętnie usłyszałabym ją w takim spokojniejszym wydaniu!


Kliknij tutaj i zamów płytę z legalnego źródła


Viki Gabor – “Getaway”

Data premiery płyty: 04.09.2020 r

Viki Gabor szturmem zdobyła serca słuchaczy z całej Europy, po raz drugi z rzędu wygrywając dla Polski Eurowizję Junior. Po uprzednim sukcesie Roxie Węgiel, zdawałoby się, że ciężko stać się nie lada konkurencją dla rówieśniczki i laureatki z poprzedniego roku. Mam jednak wrażenie, że Roxie celuje bardziej w polski rynek, natomiast Viki śmiało próbuje ze swoją muzyką otworzyć się na pozostałe kraje Europy. Mogą dowodzić tego chociażby głównie anglojęzyczne single wydawane do tej pory – które wchodzą w głowę od pierwszego zasłyszenia. Od tej dziewczyny bije tak cudowna pozytywna energia, że urzekła moje serce i nieśmiało muszę przyznać, że przebieram nóżkami na myśl o nadchodzącej premierze! Jestem dumna, że mamy takich dobrze prosperujących młodych artystów i trzymam kciuki, aby kariera rozwijała się tak dobrze jak dotąd!


Kliknij tutaj i zamów album z legalnego źródła


Taco Hemingway – “Jarmark” & “Europa”

Data premiery płyt: 04.09.2020 r

Taco Hemingway zdążył nas już przyzwyczaić do niespodziewanych dropów swoich albumów. A skoro tradycja musi zostać zachowana to tak stało się również w naszym trochę nieszczęsnym 2020 roku. W przeddzień wyborów prezydenckich wypuścił “Polskie Tango” – utwór odważny, nie przebierający w słowach i przekazie, wywalając nas z kapci. Już po tej pierwszej premierze pewne było, że Taco tym razem ma szansę znowu rozliczyć kilka osób oraz środowisk z ich grzeszków. Zapowiedział, że zrobi to na dwóch albumach – “Jarmark” oraz “Europa”. Pierwszy z nich ujrzał światło dzienne w ostatni piątek sierpnia, drugi natomiast… grzeje miejsce aby lada dzień wskoczyć na głośniki. Można Filipa lubić, można nie – ale jednego nie możemy mu odmówić – jeśli chodzi o rap grę, mamy tutaj solidnego kandydata który zostanie zapamiętany na lata.


Kliknij tutaj i zamów płytę z legalnego źródłaPremiery płyt poleca: Dominika Tarka

Blackbear – “Everything Means Nothing”

Data premiery płyty: 11.09.2020 r

Blackbear pojawił się tak naprawdę niespodziewanie, a aktualnie jest on jednym z najchętniej słuchanych muzyków tego roku! Chcą z nim współpracować znani i lubiani artyści – Machine Gun Kelly, All Time Low czy Charlie Puth, a pomimo wielu kolaboracji blackbear nie stopuje swojej solowej ścieżki muzycznej i wciąż prężnie się rozwija. Jego kariera nabrała rozpędu już w 2015 roku, ale dopiero teraz wzmacnia on swoją pozycję w świecie popkultury. Jego najnowszy album “Everything Means Nothing” hula już w streamingach, ale w wersji fizycznej ukaże się dopiero 11 września. Z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że to krążek, który warto polecić, całkowicie świeże brzmienie wleciało na salony!


Kliknij tutaj i zamów album z legalnego źródła


Hurts – “Faith”

Data premiery płyty: 04.09.2020 r

Po trzech latach od wydania albumu “Desire” duet Hurts, w którego skład wchodzi Theo Hutchcraft oraz Adam Anderson, wraca z piątym w swoim karierze studyjnym albumem zatytułowanym “Faith”. Jako przedsmak tego nad czym grupa pracowała ostatnie dwa lata, zespół wypuścił dla fanów dwa utwory: “Redemption” oraz “Somebody”. Panowie zdecydowanie utrzymują znaną dla nich stylistykę, co może tylko zadowolić ich wiernych słuchaczy. Wspomniany krążek ukaże się już 4 września!


Kliknij tutaj i zamów płytę z legalnego źródła


Kasia Cerekwicka – “Pod Skórą”

Data premier płyty: 18.09.2020 r

Niemal po pięciu latach od wydania albumu “Między Słowami”, Kasia Cerekwicka powraca z kolejnym krążek zatytułowanym “Pod Skórą”. Utwór “W pogoni za szczęściem” to pierwsza, a zarazem jedyna zajawka wspomnianego wydawnictwa. Czy nowa płyta wokalistki osiągnie sukces na miarę utworu “Na Kolana”? Tego jej życzymy i z niecierpliwością czekamy na premierę!


Kliknij tutaj i zamów płytę z legalnego źródłaPremier płyt poleca: Sara Migaj