Newsroom

WLKM ODKRYWA: MICHAŁ KRAWCZYK

Michał Krawczyk to młody wokalista z Krakowa, który z muzyką wiąże swoje plany na przyszłość. Pisze własne piosenki, dużo coveruje a w swojej twórczości inspiruje się takimi artystami jak Ed Sheeran, John Mayer, Birdy czy Coldplay. W przyszłym tygodniu – 20 grudnia – zagra w poznańskim Blue Note.

Na co dzień, Michał pracuje lecz każdą wolną chwilę poświęca na doskonalenie swoich głosowych umiejętności. A te, jak na dzień dzisiejszy są już całkiem niezłe. Większości rzeczy uczy się sam lecz doskonali także swoje umiejętności wokalne pod okiem nauczycieli z krakowskiego NVP. W niedalekiej przyszłości, ma w planach wydanie swojej pierwszej EPki na której znajdą się jego własne utwory. Dwa z nich zaprezentował już publicznie podczas ostatniego koncertu – Ed Sheeran Evening we Wrocławiu. Jest to Irreplaceble oraz Time To Let It Go. Obydwa utwory znajdziecie na jego kanale w serwisie YouTube:

Zdecydowanie dużą rolę w jego życiu odegrał epizod z uczestnictwem w VI edycji programu The Voice Of Poland. Podczas przesłuchań w ciemno zaśpiewał When You Say Nothing At All akompaniując sobie przy tym na gitarze. Swoim wykonaniem zdobył serce Andrzeja Piasecznego. Został jednak poproszony dodatkowo przez Marysię Sadowską o zaśpiewanie swojego utworu – wybór szybko padł na Will You See i tym zdobył serca całej piątki jurorów. “Pokonałeś bardzo szybko w moich oczach drogę z chłopaka z gitarą do artysty, przez ten numer, przez to wykonanie, przez to że robisz sam swoje i umiesz to tak wykonać” skomentował później Tomson. Dostał się do drużyny Piaska i dotarł do trzeciej rundy – Nokautów. “Udział w tym programie utwierdził mnie w przekonaniu, że tworzenie muzyki i wykonywanie jej na żywo daje mi radość i to jest to co chciałbym robić w przyszłości”  – mówi o sobie Michał.

Serdecznie zapraszamy na jego koncert, który odbędzie się już w następnym tygodniu – 20 grudnia w Blue Note w Poznaniu. Zaśpiewa tam kilkanaście coverów od znanych artystów takich jak Ed Sheeran czy Coldplay. Warto wspomnieć również, że ostatnio zaczął samodzielnie szkolić się w obsłudze loop station czyli urządzenia do zapętlania wcześniej zaśpiewanych lub zagranych na gitarze partii piosenki. Otwiera to całkiem nowe możliwości przy występach na żywo – zupełnie tak jak podczas koncertów np. Eda Sheerana. Posłuchajcie sami!:

CO, GDZIE, KIEDY?

 > 20.12.2017

> Blue Note, Poznań

> wejściówki w cenie 15zł

> Krawczyk Śpiewa – wieczorek akustyczny w Blue Note!

 więcej info w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/393039417781472/