Newsroom

Waglewski Fisz Emade wystąpią w warszawskim Klubie Stodoła

Fot. Materiały Prasowe

Czy może być lepsze zakończenie ferii zimowych? 28 stycznia 2024 w warszawskim Klubie Stodoła wystąpi kultowe trio Waglewski Fisz Emade. Podczas koncertu fani usłyszą między innymi materiał z najnowszej, trzeciej wspólnej płyty, zatytułowanej „Duchy ludzi i zwierząt”.


Trio Waglewski Fisz Emade zadebiutowało w 2008 roku płytą „Męska muzyka”. W nagraniu Męskiej Muzyki towarzyszył również Marcin Masecki. Jak się później okazało, płyta okazała się sukcesem – w krótkim czasie uzyskała status Platynowej.

Pięć lat później w 2013 roku w sprzedaży pojawia się kolejny album, pt. „Matka, Syn, Bóg”. Kilka dni po premierze, singiel promocyjny pt. „Ojciec” znalazł się na #1. miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego. Przy nagraniu tego albumu Waglewskim gościnnie towarzyszyli m.in. Miłosz Pękala – wibrafon (Mitch&Mitch), wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek, Mariusz Obijalski – fortepian (Fisz Emade Tworzywo) i Stefan Wesołowski – instrumenty smyczkowe.

Siedem lat później, W 2020 roku Panowie Waglewscy wydali kolejny album. Po siedmiu latach od Złotej Płyty „Matka Syn Bóg”, Waglewski Fisz Emade powrócili z albumem „Duchy ludzi i zwierząt”. Na swojej trzeciej płycie, muzycy poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień, i jak na Waglewskich przystało – zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym. Album ukazał się ukazał się nakładem Mystic Production.

Co, gdzie, kiedy?

Waglewski Fisz Emade
28 stycznia 2024, Klub Stodoła
ul. Batorego 10, Warszawa

Bilety: https://www.stodola.pl/koncerty/waglewski-fisz-emade-136395.html