Newsroom

Piotr Paduszyński prezentuje nowy singiel – “Azalia”

Fot. Materiały Prasowe

Piotr Paduszyński to pochodzący z Wrocławia producent muzyczny oraz pianista. Zadebiutował w listopadzie 2020 roku, wydając płytę “Prześwit” Artysta tworzy utwory wpisujące się w ramy muzyki neoklasycznej, ilustracyjnej i filmowej. Po wypuszczeniu niedawno na świat poruszającej EP “Fasada”, pod koniec czerwca w serwisach streamingowych pojawił się utwór “Azalia”.

Na wspomnianej EP Fasada, możemy usłyszeć takie tytuły jak: “Sen“, “Brzask” czy tytułowa “Fasada“. Piotr Paduszyński po raz kolejny pokazał swój talent, tym razem w najnowszym singlu “Azalia”. Ta piosenka doskonale wpasuje się w letni klimat, ciepłe, leniwe wieczory na pewno będą sprzyjały w spokojnym konsumowaniu tego utworu. Według autora “Azalia” ma być podróżą przez ważne i ciepłe wspomnienia, które być może zakopaliśmy i przy natłoku codziennych obowiązków nie mieliśmy czasu do nich wrócić – “Azalia” to właśnie impuls, by ten czas znaleźć. Sam o sobie mówi, że komponuje przede wszystkim o ludziach.

Inspiruje mnie wola — czy to wola życia, czy walki — czasami z przeciwnościami losu, a czasami z własnymi słabościami czy ze swoim wyobrażeniem o świecie. Inspiruje mnie tkwiąca w ludziach iskra, która zawsze pcha nas do przodu, każe nam wstać i próbować. Gdy gdzieś wokół siebie uchwycę tę iskrę, zaczynam pisać o niej historię. Historię, którą każdy może zrozumieć, ponieważ muzyka przekracza bariery językowe, etniczne i światopoglądowe — mówi Piotr Paduszyński.

Tworząc utwór o tym tytule, przypomniałem sobie światło lampki solnej, którą często zapalałem w dzieciństwie i która dawała mi poczucie bezpieczeństwa i ukojenia. Pamiętam też projektor na klisze, które Tato wyświetlał mi na suficie i czytał podczas letnich wieczorów — dodaje.

Muzykę artysty można było usłyszeć w takich rozgłośniach jak Radio Nowy Świat, Trójka czy Czwórka. Słuchacze mogą go kojarzyć z zespołem Älskar, którego jest współproducentem i częścią zespołu. Zachęcamy do śledzenia dalszej drogi tego utalentowanego artysty!