Newsroom

Moje ulubione płyty: Teo

fot. Materiały Prasowe

fot. Materiały Prasowe

Nikt piękniej nie opowiada o samotności niż on – poznajcie Teo, czyli młodzieńca, który skradł serca Norwegów i postanowił wkroczyć ze swoją wrażliwością także do naszych głośników. Warto podkreślić, że muzyk z pochodzenia jest Polakiem, dlatego tym bardziej zależy mu, by ze swoim muzycznym przekazem trafić do rodaków. Jego młody wiek brzmi zdumiewająco, gdy wsłuchujemy się w niebywale dojrzałe dźwięki, płynące z utworów Teo. Czym jeszcze nas zaskoczy? Moment absolutnego zaskoczenia zapewne nadejdzie wraz z debiutanckim albumem. Tymczasem sprawdźcie, jacy artyści inspirują muzyka.

The Black Keys “Attack & Release”

To jedna z najważniejszych płyt w moim życiu. Przypomina mi się, jak stałem pod prysznicem i śpiewałem razem z nimi. Utwory nakręcają mnie pozytywną energią. Lekkość i stylizacja utworów na czasy “starego rocka” sprawia, że można przenieść się w czasie. Dla młodego człowieka, takiego jak ja, to lekcja historii rocka w pigułce.  

Arctic Monkeys “AM”

To klasyk, który trzeba słuchać na pełnym volume. Słucham ich zawsze przed czymś stresującym. A zwłaszcza utwór “Do I Wanna Know?” To jest najbardziej BADASS płyta na świecie! A Alex Turner to po prostu gość. To jeden z moich największych idoli.

The Black Keys “El Camino”

To najlepsza płyta do samochodu. Gdy ją słyszę, przenoszę się do czasów dzieciństwa i słuchania jej razem z tatą. To album ponadczasowy, muzyka, która nastraja pozytywnie. To kolejna “pigułka” którą można przełknąć bez obawy o skutki uboczne. A takie utwory jak “Lonely Boy”, “Hell of a Season” to zagrane z polotem, żywiołowe kawałki, które dają energię do działania.

Led Zeppelin “Led Zeppelin 2”

To kolejny klasyk, który odcisnął ślad w moim dorastaniu. Ta muzyka to arcydzieło, które przetrwa wszystkie epoki, czy style oraz zawsze będzie świeża i na czasie. Mimo że płyta ma 40 lat to ekscytuje a muzyka działa hipnotyzująco. To jest piękne.

Kaleo “Surface Sounds”

To album naprawdę warty polecenia. Muzyka tego islandzkiego zespołu inspiruje mnie niesamowicie. Brzmienie gitary, lekkość, emocje, melodyjność – to jest to. A wokal Jökull Júlíusson, lidera grupy jest moim wzorem. Śpiewam wszystkie ich kawałki i czekam na nowe.


Posłuchaj singla Teo – “Trust”