Newsroom

Igor Herbut ujawnił datę premiery solowego albumu!

Zespół LemON cieszył się pasmem sukcesów już od samego początku, czyli od momentu debiutu w programie Must Be The Music w 2011 roku. Grupa bardzo szybko nabrała rozpędu, przykuwając uwagę nieszablonowymi tekstami, których głównym autorem jest lider zespołu – Igor Herbut. Nadszedł ten moment, kiedy wokalista, tekściarz, zdecydowanie artysta przez duże “A” postanowił wydać materiał i podpisać go swoim własnym imieniem i nazwiskiem. Album “Chrust” ukaże się niebawem, bo juz 27 marca i właśnie ruszyła jego przedsprzedaż.

O solowej karierze Igora Herbuta mówi się już do dawna, ale dopiero teraz staje się ona prawdą. Przedsmakiem tego, co nadchodzi, była m.in. trasa Lwia Część podczas której fani artysty mieli okazję posłuchać muzyka bez dodatkowego wsparcia. Wspomniane koncerty cieszyły się dużym zainteresowaniem i już wtedy było pewne, że Igor Herbut zdecydował się na solową przygodę muzyczną.

„Wyobraź sobie, że podarowałem Ci swój notes. Możesz zajrzeć, jeśli chcesz, w porządku. Najpierw odnajdujesz ostatnie zapisane kartki, to początek 2020 roku. Tu zaczynasz. Wiesz, gdzie jestem. Powoli przekładasz kartki wstecz, cofasz się do wcześniejszych zapisków i odnajdujesz historie, o których nigdy nie wspominałem, o które nigdy byś mnie nie podejrzewał. Tak jest skonstruowana ta płyta. Barwy stopniowo przechodzą jedna w drugą”. – opowiada Igor Herbut.


WLKM.pl w rozmowie z Igorem Herbutem: “ŻYCZĘ KAŻDEMU, ABY MÓGŁ PRACOWAĆ Z PASJĄ I MÓGŁ SIĘ Z NIEJ UTRZYMYWAĆ.”


Tracklista: 

1. Latające słonie
2. Jasny
3. Tańczmy
4. Miłość i mleko
5. Wdzięczność
6. Ro
7. Corda
8. Kroki
9. Los
10. Amnezja i amnestia
11. Nie
12. Krakowski spleen
13. Jasny (band version)
14. Tańczmy (bonus track)

Zamów album w przedsprzedaży: https://kulturalnysklep.pl/muzyka/chrust-chrust