Newsroom

Basia Trzetrzelewska wystąpi w Stodole!

Basia Trzetrzelewska, polska piosenkarka o światowej sławie, która za sprawą swojej nastrojowej twórczości, będącej połączeniem współczesnego jazzu i popu, podbiła serca słuchaczy na całym świecie, już 22 maja na scenie warszawskiego Klubu Stodoła.

Za sprawą swojego unikatowego głosu, doskonale komponującego się z pogodnymi i relaksującymi utworami, będącymi fuzją jazzu, popu, jak również brazylijskich i latynoskich rytmów połączonych z R&B i rockiem, Basia Trzetrzelewska od kilku dekad oczarowuje fanów na całym świecie. Jej płyty biły rekordy popularności m.in. w Stanach Zjednoczonych, Francji i Japonii. Pochodząca z Jaworzna artystka ma na swoim koncie wydanie pięciu albumów studyjnych, spośród których ostatni, Butterflies, ujrzał światło dzienne w maju 2018, po dziewięciu latach przerwy. Płyta zyskała duże uznanie zarówno wśród fanów Basi, jak i wśród krytyków, otrzymując m.in. 4 z 5 możliwych gwiazdek w prestiżowym serwisie allmusic.com. To właśnie m.in. materiał z tej płyty polska publiczność już wkrótce będzie miała okazję usłyszeć na żywo!

Początki scenicznej kariery Basi i Danny’ego White’a sięgają 1984 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał debiutancki album brytyjskiej formacji Matt Bianco (współtworzonej przez Danny’ego) – Whose Side Are You On?, w którego nagraniu wzięła udział również Basia. Wkrótce Basia i Danny opuścili Matt Bianco, by zająć się solową karierą wokalistki. Duet powrócił tymczasowo do zespołu w roku 2003, czego efektem była wydana rok później płyta Matt’s Mood.

W 2018 roku światło dzienne ujrzał piąty studyjny album Basi, zatytułowany Butterflies. Płytę promował singiel Matteo, będący klasycznym wcieleniem Basi – energiczną sambą z domieszką kołyszącej melodii, niesionej w rytm perkusji oraz hiszpańskiej gitary. Na płycie znalazły się również m.in. swingujący Bubble oraz spokojny utwór Butterfly, w którym optymizm Basi idealnie współgra z wyrazistą grą na fortepianie Danny’ego White’a. Utworem No Heartache Basia skłoniła się z kolei w kierunku muzyki funk, a kompozycją Where’s Your Pride w stronę rocka początku lat 60. Na krążku nie zabrakło również pięknych ballad, jak chociażby głęboko emocjonalnej Liang and Zhu. Napisane przez Basię teksty na płytę Butterflies to historie o prawdziwym życiu i szczerych emocjach, nawiązujące do motywów wewnętrznej wolności i otwartości. Basia i Danny White od lat tworzą wyjątkowe brzmienie, dzięki któremu każdy ich album jest starannie przygotowanym i wyczekiwanym przez fanów wydawnictwem.

W 2013 roku Basia została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz odznaką honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministerstwo Kultury. W 2017 roku Basia otrzymała również Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” od polskiego Ministerstwa Kultury za swoje osiągnięcia artystyczne.

Serdecznie zapraszamy na koncert Basi, która wraz ze swoim zespołem wystąpi w 22 maja w warszawskiej Stodole. Bilety na to wydarzenie są dostępne w sprzedaży! Więcej informacji znajdziecie tutaj.