Newsroom

#63 Muzyczny Alarm: Marzec 2024

fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Jeśli czekaliście na muzyczne przebudzenie, to właśnie teraz następuje ten moment. W powietrzu już czuć woń koncertów w plenerze, a skoro o tym mowa, to oczywiście nie może zabraknąć nowych wydawnictw. Marzec będzie zdecydowanie najciekawszym miesiącem od dłuższego czasu, dlatego zachęcam do zapoznania się z poniższymi premierami, bo naprawdę warto i dzielimy się z Wami tym zestawieniem z pełnym podekscytowaniem.

Wrona – „ABSURDALIA”

Premiera: 01.03.2014

Wrona to wokalistka, autorka tekstów, a także instrumentalistka, która swoją karierę rozpoczęła w zespole Brain’s All Gone w roali perkusistki. Później jednak postanowiła postawić na wokal i od kilku lat rozwija swoją karierę solową. W 2021 roku ukazała się jej debiutancka płyta zatytułowana „Sen o smaku lukrecji”, a już 1 marca Wrona wypuszcza kolejny krążek! Tym razem będzie to EP-ka o przewrotnym tytule „Absurdalia”. Album promują single „Kryzys Tożsamości” i „Boys Will Be Boys”. Co jeszcze przygotowała dla nas Wrona w ramach nowej Ep-ki? Tego dowiemy się już w marcu! Czekacie? 

Premierę poleca: Oliwia Nowak

Karaś/Rogucki – “Atlas Iskier”

Data premiery: 01.03.2024 r

“Ostatni Bastion Romantyzmu”, “Czułe Kontyngenty”, a co teraz? “Atlas Iskier”! Karaś/Rogucki nachodząca płytą zamykają swój muzyczny tryptyk. Chociaż album jeszcze nie został wydany, to już w fazie przedpremierowej wzbudza ogromne zainteresowanie. Nominacja do prestiżowej nagrody “Fryderyk” za pierwszy singiel, cover utworu “Zaopiekuj się mną” zespołu “Rezerwat”, tylko potęguje oczekiwania fanów. Utwór został nominowany w kategorii Najlepsze Nowe Wykonanie. Na albumie znajdziemy też duet z Ofelią “Houston” oraz całkiem niedawno wydany “Pusty Pixel”. Jaki będzie cały album? Zapewne przepełniony ciężkimi syntezatorowymi dźwiękami, z którymi zespół jest kojarzony. Mijają 4 lata od początku tej muzycznej przygody, a ten rok zapowiada się jako jej piękne zakończenie.

Premierę poleca: Karolina Szumlak

The Veronicas – “Gothic Summer”

Data premiery: 22.03.2024 r

Już w przyszłym miesiącu ukaże się nowy krążek australijskiego bliźniaczego duetu The Veronicas. Siostry zapowiedziały tę płytę trzema singlami: rockowym “Detox” oraz “Perfect” oraz tanecznym “Here To Dance”. Przedsprzedaż krążka już ruszyła wraz z darmową wysyłką do Polski, ale na ten moment nie znamy dokładnej tracklisty. Lisa & Jess Origliasso kilkakrotnie już zajawiały, że niebawem ogłoszą daty na europejską trasę – liczymy na to, że tym razem zespół odwiedzi także nasz kraj!

Ariana Grande – “Eternal Sunshine”

Data premiery: 08.03.2024 r

Po wielu głośnych skandalach i sporej zmianie wizerunku Ariana Grande już za moment wypuści swój siódmy w karierze krążek zatytułowany “Eternal Sunshine”. Na ten moment poznaliśmy ciepło przyjęty singiel “yes, and?”, który doczekał się także wersji specjalnej w kolaboracji z Mariah Carey. Co jeszcze szykuje dla nas Ariana? O tym już niebawem, ale wierzę, że krążek skrywa w sobie wiele intrygujących muzycznie niespodzianek.

Justin Timberlake – “Everything I Thought It Was”

Data premiery: 15.03.2024 r

Za tym Panem tęskniliśmy zbyt długo, ale w końcu po sześciu latach otrzymamy jego nowy krążek “Everything I Thought It Was”. Przedsmakiem tego wydawnictwa są dwa single: “Selfish” oraz najnowsze “Drown”. Wisienką na torcie promocyjnym wspomnianego albumu jest ogłoszona już trasa koncertowa, która zaczyna się w… Polsce! Justin Timberlake właśnie tutaj da swój premierowy, otwierający cały tour występ – a to wszystko już 26 lipca w Tauron Arenie w Krakowie. Polujcie na bilety, bo wyczuwamy szybki sold out.

Fletcher – “In Search Of The Antidote”

Data premiery: 22.03.2024 r

Fletcher, wyciskając swój fascynujący debiut niczym cytrynę, nie zwalnia tempa i już za moment wyda swój kolejny krążek “In Search Of The Antidote”. Artystka jak to ma w zwyczaju doskonale podgrzewa atmosferę teasując poszczególne urywki utworów na Tik Toku. Jeśli jednak chcecie posłuchać czegoś dłuższego niż krótki fragment, to zachęcam do przesłuchania “Eras of us” oraz “Lead me on”. Z wypiekami na twarzy czekam na nowy krążek Fletcher, bo bazując na wszystkich zajawkach, dostrzegam, że absolutnie nie tracimy na jakości i następca debiutanckiej płyty będzie równie dobry, o ile nie lepszy.

Premiery płyt poleca: Sara Migaj

Inne premiery warte Waszej uwagi:

  • Yard Act “Where Is My Utopia” – 01.03.2024 r
  • New Years Day “Half Black Heart”- 01.03.2024 r
  • Enej “Vesna” – 01.03.2024 r
  • Maggie Lidermann “Headsplit” – 08.03.2024 r
  • Norah Jones “Visions” – 08.03.2024 r
  • French Montana “Mac & Cheese 5” – 08.03.2024 r
  • Nothing But Thieves “Dead Club City (deluxe)” – 15.03.2024 r
  • Shakira “Las Mujeres Ya No Lloran” – 22.03.2024 r
  • Sum 41 “Heaven :X: Hell” /- 29.03.2024 r