Newsroom

#55 Muzyczny Alarm: lipiec 2023

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Ostatnie miesiące należą zdecydowanie do Taylor Swift i tak również będzie brzmiał lipiec za sprawą nowej płyty w z serii Taylor’s Version, natomiast mimo wszystko warto się przyjrzeć innym premierom towarzyszącym temu wakacyjnemu sezonowi. Sprawdźcie, co jeszcze wydarzy się w lipcu, ale już teraz zapewniam – będzie gorąco, jak na lato przystało.

Blur – “The Ballad of Darren”

Data premiery: 21.07.2023 r

Wydawca: Warner Music Poland

Legendy brytyjskiej muzyki powracają, Blur wydaje swój pierwszy album od ośmiu lat! „The Ballad of Darren” ukaże się już w tym miesiącu. Pierwszym singlem z nowego wydawnictwa jest utwór „The Narcissist”. Album, którego premierę zaplanowano 21 lipca, jest następcą „The Magic Whip” z 2015 roku i został wyprodukowany przez Jamesa Forda, który ostatnio pracował z wokalistą Blur, Damonem Albarnem przy albumie Gorillaz z 2018 roku „The Now Now”, znany jest również z pracy z takimi zespołami jak Arctic Monkeys, Foals czy Depeche Mode. Nadchodzący album Blur będzie składał się z 10 utworów, wydany zostanie nakładem wytwórni Parlophone. Damon Albarn nowy album określa jako “płytę po wstrząsie” oraz “wypełnioną refleksyjnością i komentarzami na temat tego, gdzie obecnie się znajdujemy”. Okładka albumu autorstwa Martina Parra, przedstawia mężczyznę przepływającego basen w szkockim kąpielisku Gourock. Zespół niedawno powrócił do koncertowania. 19 maja Blur rozpoczął  minitrasę po Wielkiej Brytanii, podczas których fani oprócz pierwszego singla, mieli okazję usłyszeć kolejny nowy utwór- “St. Charles Square”. Po czterech rozgrzewkowych występach na Wyspach grupa zaplanowała występy na największych festiwalach w Europie. Mimo pogłosek, legendy Britpopu nie wystąpią jednak w Polsce. Na 2023 rok grupa zapowiedziała również dwa duże koncerty na legendarnym stadionie Wembley, które odbędą się 8 i 9 lipca. 

Premierę płyty poleca: Michał Dąbrowski

Post Malone – “Austin”

Data premiery: 28.07.2023 r

Wydawca: Universal Music Polska

Czy właśnie nadchodzi najszczerszy w karierze Post Malone album artysty? Wszystko na to wskazuje. Piąty krążek muzyka został zatytułowany “Austin”, a jest to prawdziwe imię Post Malone. Do tej pory artysta zajawił brzmienie swojego kolejnego wydawnictwa m.in. singlem “Mourning”. W ramach promocji nowej muzyki Post Malone zapowiedział także trasę koncertową “If Y’all Weren’t Here, I’d Be Crying”, która na ten moment obejmuje 24 przystanki w Ameryce Południowej.

5 Seconds of Summer – The Feeling Of Falling Upwards (Live from The Royal Albert Hall)

Data premiery: 14.07.2023 r

Wydawca: Warner Music Poland

Zespół 5 Seconds of Summer zabierze słuchaczy w podróż po koncertowych wersjach swoich kultowych utworów. Wersje live poszczególnych pozycji zostały zarejestrowane w wyjątkowym miejscu, jakim jest The Royal Albert Hall. Album zawiera aż siedemnaście utworów w wyjątkowych aranżacjach.

Rita Ora – “You & I”

Data premiery: 14.07.2023 r

Wydawca: Warner Music Poland

Rita Ora, powraca ze swoim nowym albumem, który nazywa osobistym pamiętnikiem. Znajdzie się na nim aż 14 wyjątkowych historii, a co najważniejsze – artystka jest współautorką każdej z nich. Rita zamierza opowiedzieć swoim fanom za pomocą muzyki o wspaniałych etapach miłości, w tym także o fazie zakochania się. Wyjątkowy album You & I” ukaże się w połowie lipca.

Taylor Swift – “Speak Now (Taylor’s Version)”

Data premiery: 07.07.2023 r

Wydawca: Universal Music Polska

Taylor Swift nigdy nie zwalnia tempa, ona wyłącznie przyspiesza. Cały nasz kraj żyje obecnie ogłoszonym koncertem artystki w Polsce, ale czy pamiętacie o tym, że wkrótce nastąpi premiera nowej odsłony jej kultowego albumu “Speak Now”? Żeby tego było mało, artystka oczywiście zawsze serwuje fanom niespodzianki, a tym razem są nimi duetu z muzykami, którzy mieli na nią ogromny wpływ w trakcie nagrywania oryginalnej wersji albumu, a są nimi: Fall Out Boy oraz Hayley Williams (Paramore). Zapowiada się naprawdę gorąca premiera – na płycie oprócz odświeżonych wersji znanych nam piosenek, znajdziecie sześć nowości, które przeleżały w szufladzie.