Newsroom

#41 Muzyczna Ściąga: 08.05-15.05

Fot. Materiały Prasowe / Universal Music Polska

Fot. Materiały Prasowe / Universal Music Polska

Pomimo, że przemysł muzyczny jest nieustannie dynamiczny, to tak wielu premier dawno nie mieliśmy. Katy Perry zabrała nas w swój Pokemonowy świat, Olivia Rodrigo zaskoczyła utworem w całkowicie innym klimacie, Brodka udostępniła kolejną zapowiedź swojej płyty, P!nk podgrzała atmosferę zwiastunem swojego biograficznego dokumentu, a Dziarma pokazała, że żadnej współpracy się nie boi. Jednak to nie wszystko, co się wydarzyło – sprawdźcie, co jeszcze totalnie mnie zaskoczyło.

Katy Perry w teledysku z Pikachu

Najnowszy singiel Katy Perry “Electric” powstał w ramach współpracy z firmą Pokémon i promuje on wydawnictwo „Pokémon 25: The Album”, które ukaże się jesienią bieżącego roku. Wokalistka świetnie sobie poradziła zarówno z elektryzującym utworem, jak i z Pikachu idącym tuż przy jej boku.

Lauren Sanderson zapowiada nową EP-kę

“Queen Bee” to singiel zapowiadający nowy mini-album Lauren Sanderson. Artystka nie zdradziła na ten moment zbyt wielu szczegółów, ale zapewnia, że wkrótce się on ukaże. Przedsmakiem tego, co czeka jej fanów, jest właśnie świeżo opublikowany singiel.

Olivia Rodrigo prezentuje swoją drapieżną stronę

Premiera długo wyczekiwanego, debiutanckiego albumu Olivii Rodrigo, czai się tuż za rogiem, a mianowicie będzie ona miała miejsce w najbliższy piątek 21 maja. Do tej pory artystka pokazywała się od delikatnej, wrażliwej strony, w utworach, które doskonale prezentowały potężną skalę jej głosu. Wraz z najnowszym singlem “good 4 u” młoda wokalistka pokazała, że niczym kameleon potrafi odnaleźć się w każdym klimacie muzycznym i bez problemu jest w stanie zabrać słuchaczy do brzmień prosto z lat 90′. Olivia wydała utwór, którego nie powstydziłaby się sama Avril Lavigne, czy Paramore. Wyczekuję z wypiekami na twarzy jej debiutanckiego albumu, bo jestem wręcz pewna, że będzie on przepełniony utworami, jakich totalnie się nie spodziewamy, ale za to całkowicie je pokochamy.


Wesprzyj Olivię i zamów jej debiutancki album “Sour”

JP Saxe zaprosił Julię Michaels do swojego klipu

JP Saxe i Julia Michaels to bardzo medialna, a zarazem niezwykle urocza para. Muzycy nie kryją swojego związku, czy też kwitnącej miłości i naprzemian zapraszają drugą połówkę do wystąpienia w swoim klipie. Tym razem JP Saxe nagrał teledysk “z ręki” do utworu “Like That”, w którym możemy zobaczyć parę razem w różnych życiowych sytuacjach. Koniecznie obejrzyjcie!

Hey Man to kolejna zapowiedź albumu Brodki

Po ciepło przyjętym utworze “Game Change”, Brodka postanowiła zaprezentować singiel “Hey Man”, który tym samym został drugą zapowiedzią jej nadchodzącego albumu “BRUT”. Artystka niesamowicie zaskakuje nie tylko pod względem muzycznym, ale także ze względu na świetnie wyprodukowany klip, absolutnie na światową skalę.


Wesprzyj Brodkę i zamów album “Brut”

P!nk zapowiada swój muzyczny dokument

Już 21 maja na streaming Amazon Prime, trafi najnowszy muzyczny dokument z udziałem P!nk, zatytułowany “All I Know So Far”. Bazując na zapowiedzi od samej artystki, film ma ukazywać całą ścieżkę kariery wokalistki, a także ma zabrać widzów w trasę koncertową promującą albumy: “Beautiful Trauma” i “Hurts 2B Human”. Wraz z wydaniem dokumentu, ukaże się nowa płyta P!nk o tym samym tytule, na której pojawią się nagrania z trasy i dwa nowe utwory – najnowszy singiel oraz “Cover Me In Sunshine”.


Wesprzyj P!nk i zamów “All I Know So Far”

Palo Santo promujące album “Połączenia”

Moją prywatną tradycją, jak i całej naszej redakcji, jest słuchanie playlisty New Music Friday, która jak sama nazwa mówi, pojawia się w każdy piątek po północy i prezentuje najnowsze utwory zarówno od polskich, jak i zagranicznych artystów. Tym sposobem trafiłam na “Palo Santo” duetu Opał x Gibbs, które totalnie mnie urzekło. Cieszę się, że raperzy śpiewają o rzeczach ważnych, bo słowa “Tłumić emocje nauczył mnie tatko. Ciągle powtarzano mantrą, że chłopaki nie płaczą, wiesz” należą do często niewypowiadanych, a zdecydowanie warto przerwać ten temat tabu. Singiel promuje nadchodzący album zatytułowany “Połączenia”, którego premiera została zaplanowana na czerwiec.

Hodak/2k łączą siły z Dziarmą

“Nieważne” to najnowszy singiel z rąk Hodak/2k i Dziarmy. Jest to niezwykle przyjemna, wpadająca w ucho kompozycja, do której można wracać o każdej porze dnia i nocy. Potrzebujemy zdecydowanie takich utworów, które potrafią pozytywnie nastroić i sprawić, że chce się je ponownie odtworzyć. Singiel jest jednocześnie zapowiedzią albumu Hodaka “Moody Tapes, Volume On”.