Newsroom

#35 Muzyczny Alarm: Sierpień 2021

fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Czy sierpień będzie dla nas łaskawy? Zdecydowanie tak! A to wszystko za sprawą premier płyt naprawdę wielu artystów – tych topowych, jak i tych mniejszych, którym zdecydowanie warto dać szansę. Czytajcie i… słuchajcie, co mają nam do wyśpiewania!

Happysad – “Odrzutowce i kowery”

Data premiery: 28.08.2021 r

Zespół Happysad świętuje 20-lecie swojego istnienia i z tej właśnie okazji w ręce fanów oddają dwupłytowy album, który będzie składał się z utworów, tych nieznanych słuchaczom, ale nagranych już jakiś czas temu oraz z coverów… swoich własnych piosenek! Tak, dobrze czytacie. Niesamowitym smaczkiem na tym wydawnictwie będą odpicowane na nowo, dawne kawałki zespołu. Oprócz samej płyty, podsumowującej dotychczasowe poczynienia muzyczne zespołu, na październik została także zapowiedziana premiera książki “Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad”, która przybliży fanom dokładną ścieżkę kariery Happysad. To będzie naprawdę przyjemne świętowanie 20-lecia w branży muzycznej. Nie możemy się już doczekać!


Wesprzyj twórczość zespołu Happysad i zamów “Odrzutowce i kowery”


OneRepublic – “Human”

Data premiery: 27.08.2021 r

Ciężko zliczyć, jak wiele razy zespół OneRepublic przekładał datę premiery tej właśnie płyty. Na szczęście dosłownie za chwilę trafi ona prosto w głośniki słuchaczy – tym razem absolutnie na pewno! Mimo wszystko, powinniśmy się cieszyć, że w ogóle ta premiera ma miejsce, ponieważ swego czasu zespół chciał się skupiać na pojedynczych działanach, zamiast wydawania kompletnych płyt. Jest to dla nas miła niespodzianka, że jednak ten album się ukaże, bo mimo wszystko wspieramy wydawanie albumów w formie fizycznej. Single są fajne… ale tylko jako przedsmak, bądź odrębny prezent dla fanów.


Wesprzyj twórczość zespołu OneRepublic i zamów “Human”


Lorde – “Solar Power”

Data premiery: 20.08.2021 r

Tęskniliście za Lorde? My zdecydowanie tak. Do tej pory każdy z jej albumów był owiany sporym sukcesem, ale wynika też to zapewne z tego, że artystka każe fanom sporo czekać na pełne wydawnictwa – na ten moment trzyma się konsekwentnie 4-letniej przerwy. Nawiązując do albumu, przyznam szczerze, że sama okładka, która jest niebywale odważna (o takie rzeczy prosimy częściej!) sugeruje, że ten krążek będzie otwartą księgą i jednocześnie nie zabraknie na nim odrobiny szaleństwa. Lorde ma spory orzech do zgryzienia, by sprostać oczekiwaniom swoich fanów, ale wierzę, że 48 miesięcy to wystarczający kawał czasu na to, by stworzyć coś fenomenalnego!


Wesprzyj twórczość Lorde i zamów “Solar Power”


Patryk Szczepanik – “Pierwsza”

Data premiery: 20.08.2021 r

Patryk Szczepanik to niebywale intrygujący, młody artysta, który spod skrzydeł wytwórni Popcorn Records, już 20 sierpnia zaprezentuje swoje debiutanckie wydawnictwo “Pierwsza”. Muszę przyznać, że po usłyszeniu zaledwie jednego utworu tego muzyka, wiedziałam, że warto dać mu szansę, ba, co więcej – koniecznie trzeba go obserwować, bo z pewnością będzie tworzył wielkie rzeczy. Jeśli zastanawiacie się, czy rzeczywiście jest tak dobry, jak teraz go zachwalam, to odsyłam Was do przesłuchania “5173” w duecie z Zagi.


Wesprzyj debiut Patryka Szczepanika i zamów “Pierwsza”Premier płyt poleca: Sara Migaj

Halsey – “If I Can’t Have Love, I Want Power”

Data premiery: 27.08.2021 r

Halsey to artystka, która uwielbia zaskakiwać. Z miłą chęcią przyznaję, że każdy jej album to dla mnie zaskoczenie – oczywiście pozytywne. Odkryłam ją przypadkowo, z polecenia, pewnie jak większość z Was kojarzy ją jaką “tą od Closer”. A jeśli jeszcze nie mieliście okazji szerzej zapoznać się z jej potencjałem to czas najwyższy! Począwszy od jej debiutu intrygującego “Badlands”, przez mroczne “Hopeless Fountain Kingdom” do wzruszającego “Manic”. A już na horyzoncie wyłania się kolejny, czwarty album! Z czystym sercem przyznaje, że nie mam żadnych oczekiwań i to jest super, bo cokolwiek zaprezentuje, przyjmę z otwartym sercem. Ogromnie wierzę, że wreszcie pokusi się również na koncert w Polsce, bo ma tu sporą rzeszę fanów, którzy cierpliwie na nią czekają!


Wesprzyj twórczość Halsey i zamów “If I Can’t Have Love, I Want Power”Premiery płyt poleca: Dominika Tarka