Newsroom

#11 Muzyczny Alarm: Listopad 2018

Ostatnie miesiące były naprawdę obfite, jeśli chodzi o premiery muzyczne. Można by pomyśleć, że tak ogromna ilość nowych wydawnictw może tylko i wyłącznie zapowiadać chwilową ciszę w muzyce, jednak nic bardziej mylnego. Listopad nie odstaje od ostatnich miesięcy i również serwuje sporą dawkę świeżych dźwięków, zobaczcie sami!

OLLY MURS

Premiera albumu You Know I Know – 09.11.2018

Autor takich hitów jak Heart Skips a Beat czy Troublemaker, zaledwie po dwóch latach od wydania ostatniego albumu 24 Hrs powraca do nas z zupełnie nową płytę zatytułowaną You Know I Know. Na tę premierę warto czekać, chociażby z takiego powodu, że bez wątpienia kryje się na niej hit, który będzie gościł w naszych głośnikach tej jesieni, a nawet dłużej. Do tej pory Olly zaprezentował utwory Moves — stworzony we współpracy ze Snoop Doggiem — oraz Unpredictable, które są zapowiedzią wspomnianego albumu.

 


Kliknij tutaj i kup album “You Know I Know” z legalnego źródła


LANBERRY

Premiera albumu miXtura – 09.11.2018

Przy tej artystce można śmiało rzec, że szykuje nam się wartościowy towar eksportowy. Utwór Heart Of Gasoline, który jest zapowiedzią nowego wydawnictwa artystki, jest na tyle dopracowany, że mógłby równie pochodzić od zagranicznego muzyka. Mamy nadzieję, że reszta materiału, nad którym pracowała Lanberry będzie tak samo dobra, ponieważ jeśli tak będzie, to szykuje się płyta, obok której nikt nie będzie w stanie przejść obojętnie.

 

 


Kliknij tutaj i kup album “miXtura” z legalnego źródła


NEENA

Premiera albumu “Flipside” – 09.11.2018

Debiutancki album niezwykle obiecującej artystki młodego pokolenia będzie obrazem alternatywnej rzeczywistości. Z dotychczasowych zapowiedzi wydawnictwa, współtworzonego przez Neenę z Bartoszem Dziedzicem, okazuje się, że wykreowana perspektywa może być trafnym komentarzem do sytuacji zastałych w realiach dzisiejszości. 19-latka doda nam w niej otuchy, wytknie nasze błędy czy ostrzeże przed konsekwencjami wygodnej apatii. Instrumenty żywe w towarzystwie śmiało wykorzystanej elektroniki nadają główny odcień brzmieniu znanej już części płyty. Bezapelacyjnie warto będzie przysłuchać się autorskiemu “Flipside” w całości.


Kliknij tutaj i kup album “Flipside” z legalnego źródła


TĘSKNO

Premiera albumu “Mi” – 09.11

Wszystko, co rozczulające w muzyce akustycznej w połączeniu ze swoistymi dodatkami. Kwintet smyczkowy, produkcja Duita – twórcy z gatunku elektroniki, czy subtelne wokale założycielek Tęskno to zapewne tylko niektóre z przymiotów nadchodzącego wydawnictwa duetu. Hania Rani i Joanna Longić uważnie dbają o każdy aspekt swojego projektu, czyniąc go przykładnie kompletnym. “Mi” powstawało w wyjątkowym miejscu, sławionym Monochrom Studio, zorganizowanym na zboczu góry, z dala od powszechnego zgiełku i codzienności. Tak samo, jak w poruszających kompozycjach, jesteśmy zakochani w wizualizacjach, które promują dotychczasowe single dziewczyn. Czekamy na więcej!


Kliknij tutaj i kup album “Mi” z legalnego źródła


IMAGINE DRAGONS

Premiera albumu “Origins” – 09.11.2018

Zespół, którego wokalista jest właścicielem jednego z najmocniejszych i najbardziej rozpoznawalnych głosów tej dekady puka do naszych drzwi z nowym materiałem. Po dosyć udanym rozdziale, jakim był album Evolve, bez wyraźnego zakończenia i łagodnie, panowie przeszli w nową erę wydając singiel Natural oraz kolaboracje Born To Be Yours, które królowały w stacjach radiowych i na listach przebojów tego lata. Jestem bardzo ciekawa nowego materiału, ponieważ poprzedni wspomniany album bardzo przypadł mi do gustu, mimo iż wcześniej specjalnie nie zagłębiałam się w ich twórczość. Czekamy.


Kliknij tutaj i kup album “Origins” z legalnego źródła


MELA KOTELUK

Premiera albumu “Migawka” – 09.11.2018

Mela jest jedną z tych polskich artystek, które zawsze się obronią ze swoją muzyką. Mimo sporej przerwy w twórczości i koncertowaniu, jej nowy singiel Odprowadź słucha się naprawdę przyjemnie. Nowy materiał usłyszymy już w listopadzie i będzie go promowała rozpoczęta już trasa po kilku polskich miastach. Bardzo podoba mi się w nowym singlu utrzymanie jej charakterystycznego klimatu, delikatności i tej tajemniczości, lekko zawiłego tekstu, który z początku nie jest tak oczywisty, jak by się mogło wydawać. Czekam z niecierpliwością oraz po cichu liczę na jakieś małe zaskoczenie czy eksperymentalne brzmienie.


Kliknij tutaj i kup album “Migawka” z legalnego źródła