Newsroom

Moje ulubiony płyty: Marcelina

Marcelina Stoszek,  tworząca muzykę po prostu jako Marcelina, posiada na swoim koncie już pięć płyt, w tym jedna z nich to świeżo wydany krążek Koniec Wakacji, o którym pisaliśmy tutaj. Kariera artystki sięga aż 2007 roku, kiedy to zadebiutowała ze swoim materiałem. W 2013 roku Marcelina wydała singiel Karmelove, w którym gościnnie zaśpiewał Piotr Rogucki z zespołu Coma. Utwór pokochała cała Polska, a na serwisie YouTube teledysk przekroczył liczbę 18 milionów wyświetleń. Po wielu sukcesach Marcelina powróciła z nowym krążkiem, w którym porywa do tańca oraz zmusza do rozmyśleń. Co ją inspiruje do tworzenia muzyki? Jakich artystów najchętniej słucha? Wykładamy karty na stół.

Californication – Red Hot Chili Peppers

Jedna z pierwszych świadomie zakupionych płyt. W całości dobra, nie ma słabych momentów. Kojarzy mi się z obozem windsurfingowym nad morzem, mam 16 lat, pierwsza miłość, morze, przyczepa i road trippin przy zachodzącym słońcu jak w klipie. Mam już 3 egzemplarz tej płyty, bo poprzednie są już tak porysowane, że nie da się słuchać. Jeździ ze mną w samochodzie odkąd mam prawo jazdy.

Gorillaz – Gorillaz

Historia podobna jak z red hotami. To jest album, który nigdy mi się nie znudzi. Od zawsze na zawsze w aucie.

 

Alexandra Savior – Belladonna of Sadness

Płyta, która była najsilniejszą inspiracja przy powstawaniu najnowszej płyty. Subtelny wokal Aleksandry, brudne gitary, wszystko leniwe i skąpane w pogłosach, ale rockandrollowy pazur gdzieś tam w samym środku tej produkcji.

Temples – Sun Structures

Lubie ja za surferski gitarowy klimat. Jest bardzo spójną i w całości dobra.

 

Tom Waits – Franks Wild Years

Poznałam muzykę Waitsa jak byłam w liceum i zmieniło to moje pojęcie o muzyce i podejście do śpiewania w ogóle.

 

 


Zachęcamy do przeczytania naszej rozmowy z Marceliną na temat jej nowej płyty Koniec Wakacji, można ją zobaczyć tutaj. Zachęcamy również do obejrzenia nowego klipu artystki do utworu Tańcz, który promuje wspomniane wyżej wydawnictwo.